Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Strike se mění v závislosti na aktuální ceně podkladu, pokud např. podklad klesá, začnou se obchodovat nižší strike.
Kdysi jsem četl, že jsou na to stanovená pravidla, v paměti už je ale nemám :)
V případě dividend je potřeba si hlídat rozhodné datum div. dané spol.
Např. TWS se dá zobrazit velikost divi, ale nevím jestli i datum, u podkladů které obchoduju jsou divi tak malé že to s opcemi téměř nehýbe takže to nesleduju.

Spíše hlídám vyhlašování výsledků spol., ty hýbou cenou dost podstatně.
Někdy i podle cen opcí poznám, že spol. bude vyhlašovat výsledky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2,

dakujem za odpoved, ale myslela som skor nieco ine.. uvediem priklad napr. dnes akcia MLNK (dnes je ex-date, vyska dividendy 0,913) vcera boli striky na hodnotach 2,5 5 7,5 10 atd. dnes su tieto striky zmenene a su to hodnoty na urovniach 1,59 4,09 6,59 9,09 atd.
ide mi o to, ze zmena suvisi pravdepodobne s vyskou dividendy a preto sa zmenili aj hodnoty strikov
avsak nie vzdy vyplata dividendy suvisi aj so zmenou strikov u opcii a naopak..
preto otazka znie kedy to tak je a kde sa to da zistit?

dakujem

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

mám dotaz týkající se strategie Iron Condor. Snad nebudu opakovat něco, na co se už ptal někdo jiný...
Zajímalo by mě uzavření IC pár dní před expirací. Dejme tomu že se hodnota opce blíží k jedné z nohou IC. TOS mi ale pro tuto pozici ukazuje, že jsem stále v plusu - dejme tomu 100 USD. Abych se nedostal do možné ztráty, vytvořím Closing order. Jenže...TOS mi ukazuje, že cena za tento opačný IC je 200 USD, což by znamenalo, že se dostanu do ztráty 100 USD (bez komisí). Je to tak?
Pokud ano, tak to je snad lepší jít do rizika, že se trend obrátí a IC mi vyexpiruje alespoň něco v plusu...
Děkuji za odpověď.
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cotin:
to co ukazuje TOS při uzavírání IC je debit, za který dojde k zpětnému odkupu/nákupu opcí a tím uzavření IC. Při výpočtu konečného stavu pozice je nutné od této částky odečíst inkasované prémium ( credit při otevírání IC).
To, co TOS ukazuje v záložce monitor pod sloupcem P/L je mid hodnota, na které se ti nemusí podařit uzavřít, nebo naopak plnění můžeš mít lepší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michaela13,
islo s specialnu (one-time) dividendu a preto sa menili opcne strikes. Ak ide o dividendu, ktora sa vyplaca pravidelne podla planu, nic sa nemeni.

cotin,
zisk z IC = premium pri vypise IC - premium pri zatvoreni IC. Takze ak ta uzatvorenie IC stoji 200usd a TOS ti ukazuje aktualny zisk 100usd (a nie zisk pri expiracii), musel si pri vypise inkasovat 300usd.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

o opce se zajímám je velmi krátkou dobu, ale alespoň z toho co jsem zatím pochopil se mi nejvíce zamlouvá IC hlavně kvůli tomu, že není potřeba tomu věnovat tolik času a distribuce zisku je celkem pravidelná. Ale mám pár nejasností

1. Pokud jsem to dobře pochopil, tak do zisku mě dostává až prodej ochranné opce, je to tak? Opci vypíšu za řekněme $500 ale ochranná opce mě stojí $600, čili do obchodu vstupuji se ztrátou $100, do zisku mě dostane až to, že ochranou opci prodám a doufám, že to bude víc jak těch $100, řekněme nějakých $300, pochopil jsem to správně, že podstatou profitu je prodej pojistné opce?

2. pokud se trh dostane za hranici striku vypsané opce, tak začínám prodělávat. Pokud se trh dostane až k ochrané opci, tak se stane přesně co (případně co za úkony z mé strany je nutné vykonat)? U klasického SL to chápu, protože tam jde o opačný úkon (nákup/prodej), kterou se vykrátí má pozice, ale co s tou opcí? Nějak mi to neleze do hlavy zatím :)

děkuju za pomoc

Thommie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thommie,

nevím, kde úplně začít...Ve zkratce, add 1) podstatou profitu je, že dostaneš opční prémium za obě vypsané opce a ty skončí při splatnosti bezcenné ("prodal jsi pojištění, vyinkasoval pojistné a nemusíš plnit pojistnou událost"). Ochranné opce slouží pro tvoji ochranu (definování maximálního možného rizika/ztráty bez komisí). Ochranné opce jsou vždy levnější oproti souvisejícím vypsaným, protože jsou více mimo peníze či méně v penězích oproti souvisejícím vypsaným. Záleží na zvolené strategii/plánu, zda čekáš do splatnosti či uzavíráš těsně před splatností a jak.

add 2) je třeba brát v potaz více proměnných - podkladové aktivum, volatilitu, čas do splatnosti, atd. Při splatnosti je to jednodušší - pokud se trh nedostane k vypsané opci, tak jsi vydělal, pokud se dostane za ní, tak jsi prodělal.Do splatnosti se do ztráty můžeš dostat i před tím, než se dostane trh k vypsané opci

Doporučuji toho ještě hodně přečíst a pochopit, máš před sebou ještě dlouhou cestu. Spoustu věcí se dá načíst tady na Finančníku.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, mám jeden dotaz ohledně výše blokované marginu u strategií IC a DD (double diagonála).
Konkrétně u TOS mi to u DD blokuje 2x takový margin než u IC - obě strategie jsou přitom vypsané na stejných strike, např. 117P/118P/123C/124C (samozřejmě u DD se to narozdíl od IC neodehrává v jednom expiračním měsíci ale ve dvou).
To znamená, u DD mi to blokuje margin za každou nohu zvlášť, zatímco u IC jenom jednou (vzdálenost ochranné opce je přitom stejná na put i call straně)? Nevíte, proč je to tak resp. máte s tím taky tuto zkušenost?
Díky.
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...