Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

Stanley: Ano tak se to da, ale problem je ze zavirat po castech muzes jen rucne, TP muzes nastavit jen na tu nejvyssi uroven, protoze to zavre celou objednavku, takze ostatni dve urovne by jsi musel hlidat rucne coz u Vegase je znacne neefektivni. Uz se to tu resilo, dokonce jsem psal nekomu scripty ktere otviraji vice objednavek naraz + dalsi scripty ktere zaviraji vsechny objednavky atp jen to pohledat :)

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky moc.
Řeším teď ještě jednu věc a to jak nastavit, aby se mi když dám Historii obchodů, zobrzoval zisk/ztráta v pipsecha ne v korunách. Nemůžu na to přijít. U kolonky Obchodu jsem na to přišel, ale u Historie ne a ne na to přijít.
ps: jdou nějak přeházet ty sloupce v Terminálu? (pokyn, čas, typ, lotů, cena.....)

Díky za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
Měl bych ještě jednu prosbičku. Snažil jsem se do toho co jsi mi napsal dodělat aby se mi posouval SL. Jako aby když to půjde do plusu aby se SL zůstával stále stejný. Použil jsem na to toto :

int cnt, ticket, total;
for(cnt=0;cnt {
OrderSelect(cnt, SELECT_BY_POS, MODE_TRADES);
if(OrderType() OrderSymbol()==Symbol()) // check for symbol
{

// check for trailing stop
if(SL>0)
{
if(Bid-OrderOpenPrice()>Point*SL)
{
if(OrderStopLoss() {
OrderModify(OrderTicket(),OrderOpenPrice(),Bid-Point*SL,OrderTakeProfit(),0,Green);
return(0);
}
}
}
}
else // go to short position
{

// check for trailing stop
if(SL>0)
{
if((OrderOpenPrice()-Ask)>(Point*SL))
{
if((OrderStopLoss()>(Ask+Point*SL)) || (OrderStopLoss()==0))
{
OrderModify(OrderTicket(),OrderOpenPrice(),Ask+Point*SL,OrderTakeProfit(),0,Red);
return(0);
}
}
}
}
}
return(0);


ale nějak to nefunguje. (nedělá to nic) Neporadil by jsi prosím ???

dík Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, napsal jsem si pár jednoduchých, velmi primitivních skriptíků, tak třeba se to bude hodit i někomu jinému. Jde o skripty pro přímé otvírání long/short pozic, hromadné nastavování, mazání i posunování take profitu, hromadné zavírání otevřených nebo i čekajících pozic, ať už všech nebo jen (ne)profitujících či jen long/short, verze s i bez slippage a tak. Vše jen na doubleclick, žádné formuláře, žádné dotazy. Není to nic sofistikovaného, prostě jsem potřeboval mít možnost provést operaci za méně než 1 sekundu, což by manuálním způsobem nebylo možné. Ani jsem všechny nezkoušel, tedy je možné, že ne všechny budou fungovat. Taky to je určitě možné napsat nějak lépe a efektivněji, ale pro mé účely to prozatím postačuje. Je jich celkem 33 a všechny je mám zobrazené v "Navigator" okně, kdykoliv ihned použitelné na kliknutí. Přikládám výřez screenshotu, jak to u mne vypadá. Taky je efektivní si některé dát na hotkey, protože když máte třeba 5 monitorů jako já, pak někdy chvilku trvá, než najdete, kde máte myšku :-) Rovněž přikládám i jeden indikátor, který jsem si právě dopsal. Taky to není nic světoborného a v podstatě je to spíš takový indikátor indikátorů :-) Počítá hodnoty 3 různých indikátorů pro 5 různých timeframů a zobrazuje je v levém horním rohu chartu, včetně barevného odlišení hodnot podle pásem ("nahoře" - zelená, "dole" - červená, "uprostřed" - šedá) a barevné signalizace, zda je dané číslo větší/menší/stejné než minule. Jde o tyto indikátory: - RSI(14) - WoodieCCI - tedy CCI(14) a CCI(6) - Slow Stochastic (14,3,3) a tyto timeframy: - m1 - m5 - m15 - h1 - h4. Šlo mi o to, abych na jednom místě přehledně viděl stav těchto indikátorů pro všechny uvedené timeframy bez toho, abych musel prohlížet různé grafy a zkoumat indikátory, a v podstatě i bez toho, abych všechny ty indikátory ve všech těch timeframech vůbec v nějakých grafech měl :-) (tedy ne, že bych je neměl, ale nemusím..) Přikládám výřez screenshotu. Tak možná i tohle se může někomu hodit.. UDC

4701

4702

4703

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dikes za scripty!
Endy

udc Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, napsal jsem si pár jednoduchých, velmi
> primitivních skriptíků, tak třeba se to bude hodit
> i někomu jinému.
>
> Jde o skripty pro přímé otvírání long/short pozic,
> hromadné nastavování, mazání i posunování take
> profitu, hromadné zavírání otevřených nebo i
> čekajících pozic, ať už všech nebo jen
> (ne)profitujících či jen long/short, verze s i bez
> slippage a tak. Vše jen na doubleclick, žádné
> formuláře, žádné dotazy.
> Není to nic sofistikovaného, prostě jsem
> potřeboval mít možnost provést operaci za méně než
> 1 sekundu, což by manuálním způsobem nebylo možné.
> Ani jsem všechny nezkoušel, tedy je možné, že ne
> všechny budou fungovat. Taky to je určitě možné
> napsat nějak lépe a efektivněji, ale pro mé účely
> to prozatím postačuje.
>
> Je jich celkem 33 a všechny je mám zobrazené v
> "Navigator" okně, kdykoliv ihned použitelné na
> kliknutí. Přikládám výřez screenshotu, jak to u
> mne vypadá.
> Taky je efektivní si některé dát na hotkey,
> protože když máte třeba 5 monitorů jako já, pak
> někdy chvilku trvá, než najdete, kde máte myšku
> :-)
>
> Rovněž přikládám i jeden indikátor, který jsem si
> právě dopsal. Taky to není nic světoborného a v
> podstatě je to spíš takový indikátor indikátorů
> :-) Počítá hodnoty 3 různých indikátorů pro 5
> různých timeframů a zobrazuje je v levém horním
> rohu chartu, včetně barevného odlišení hodnot
> podle pásem ("nahoře" - zelená, "dole" - červená,
> "uprostřed" - šedá) a barevné signalizace, zda je
> dané číslo větší/menší/stejné než minule.
> Jde o tyto indikátory:
> - RSI(14)
> - WoodieCCI - tedy CCI(14) a CCI(6)
> - Slow Stochastic (14,3,3)
> a tyto timeframy:
> - m1
> - m5
> - m15
> - h1
> - h4.
>
> Šlo mi o to, abych na jednom místě přehledně viděl
> stav těchto indikátorů pro všechny uvedené
> timeframy bez toho, abych musel prohlížet různé
> grafy a zkoumat indikátory, a v podstatě i bez
> toho, abych všechny ty indikátory ve všech těch
> timeframech vůbec v nějakých grafech měl :-) (tedy
> ne, že bych je neměl, ale nemusím..)
> Přikládám výřez screenshotu.
> Tak možná i tohle se může někomu hodit..
>
> UDC
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann Napsal:
-------------------------------------------------------
> udc
> je dobře, že tu bude zase o jednoho programátora
> navíc
> skript na Buy 0,1 (v MT mám demo na testy) bych
> uvítal, ale mě to nefunguje ?
> Mám všechny ve Sriptech a po přetažení _1_Buy_0,1
> na graf slyším "zabučení"


Tak ještě pár poznámek - skripty jsou dělané tak, aby se ani přetahovat nikam nemusely (ale mohou samozřejmě), tedy konkrétně ty skripty na otvírání pozic fungují (ve výchozím stavu bez přetahování na graf) na ten symbol, který je aktuálně vybraný v "Market Watch" okně (to je to okno, kde je seznam měnových párů a kde je možné přepnout na tick chart).
Dále, aby to fungovalo jen na doubleclick a už se to nic člověka neptalo, musí být pozapínané volby v nastavení, konkrétně "allow live trading" s naopak vypnutou podvolbou "ask manual confirmation". Používám anglickou verzi, tak nevím, co tam je napsaný česky, no ale těch voleb je tam jen pár, tak se to určitě dá najít.

Většina skriptů má nastavenu zvukovou zpětnou kontrolu - takové to klasické klapnutí jako úspěch (ok.wav) a to "zabučení" (timeout.wav) jako neúspěch.

Problém, co můžeš mít u těch buy a sell, je slippage (povolená odchylka požadované ceny od aktuální ceny). Tedy pokud mezitím než se ti ten skript provede, resp. než ti broker "odklepne" ten příkaz pro otevření pozice, se změní cena, tak se příkaz nevykoná, protože slippage je nastaveno na 0. Proto tam je ta druhá sada skriptů se slippage nastaveno na 1, tak zkus tyhle.
Jiný problém by tam být neměl, ty skripty maji většinou jen pár řádků :-)

Prostě jde o to, jak máš rychlou (datovou) komunikaci se svým brokerem a jak rychlého brokera. Já slippage skripty vůbec nepoužívám (nepotřebuji používat). Když chci otevřít pozici za nějakou cenu, tak než to doletí k brokerovi, tak to trvá zhruba 100ms a broker nad tím většinou "přemýšlí" kolem 100-400ms. Během té doby se na 95% aktuální cena nezmění.
Navíc vzhledem k tomu, že (snad žádný) broker nemá skutečné ticky, ale zprůměrované, tak vím zhruba s 1-2 sekundovým předstihem, kdy a jaký bude následující tick od brokera.

Jinými slovy - pokud ti normálně trvá vykonání příkazu k otevření pozice (normálně přes formulář) víc než sekundu, tak se ti asi mezitím často změní cena a musíš proto používat slippage. Tudíž musíš i slippage používat v těch skriptech. Pokud by bylo slippage 1 málo, můžeš si to v těch skriptech opravit nebo udělat další s vyšší slippage, je to v nich definované hned na začátku (jediná definice, která tam je).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...