Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dokončil jsem ty detektory divergencí, které jsem tady neúspěšně před pár dny poptával, takže nyní už má sada čítá 6 upravených indikátorů/detektorů: - RSI - CCI - Stochastic - Momentum - MACD - OsMA Nakonec to nebylo zas tak těžké, jen jsem trochu upravil a vylepšil posledně 2 jmenované (MACD a OsMA), které jsou původně od FX5, a analogicky je převedl na ostatní indikátory. Všechny indikátory umožňují: - detekovat, zobrazovat a signalizovat klasické i skryté býčí i medvědí divergence - samostatně zapnout/vypnout divergenční čáry v hlavním okně grafu ceny - samostatně zapnout/vypnout divergenční čáry v okně indikátoru - zapnout/vypnout audiovizuální signalizaci detekce divergence K tomu jsem přidal těchto pár vylepšení: - detekční funkce v indikátoru je vypínací, indikátor tedy může fungovat jako úplně "obyčejný" indikátor - rovněž je vypínací popis indikátoru, který se standardně zobrazuje v levém horním rohu okna indikátoru (v takovém případě je nutno nastavit číslo okna pomocí proměnné WindowNumber, aby se indikátor "našel" - nutné jen pro kreslení divergenčních čar v okně indikátoru) - lze nastavit vertikální odsazení šipeček pomocí proměnné arrowsDisplacement (nedoporučuji nastavovat na příliš vysokou hodnotu zvláště u indikátorů, které nemají pevné vertikální měřítko - velký odskok šipeček pak v takovém případě může způsobit smrsknutí grafického vyjádření vlastního indikátoru) Všechny výše uvedené parametry se nastavují ve vlastnostech daného indikátoru, není tedy potřeba upravovat zdrojové kódy. Pro ilustraci přikládám výřez screenshotu včetně ukázky alarmových hlášek. Od shora je vidět: - hlavní okno (okno č. 0) - standardní svíčkový graf, divergenční čáry jsou zde u všech indikátorů vypnuty; v levém horním rohu je můj již dříve prezentovaný "indikátor (stavu) indikátorů", v levém dolním rohu je indikátor maximálního rozptylu pole 19ti Stochastic indikátorů popsaných o 3 řádky níže - 1. indikátor (okno č. 1) - RSI(14) - 2. indikátor (okno č. 2 atd.) - kombinace CCI(14) a CCI(6), neboli WoodieCCI - 3. indikátor - todle je 19 Stochastic indikátorů dohromady s nastavením od 6,3,3 až do 24,3,3, divergence je zapnutá jen u indikátoru 14,3,3. Pokud to někdo nezná, nejde o žádný speciální indikátor, je to jen 19 indikátorů zobrazených různou barvou ve stejném okně. - 4. indikátor - MACD(12,26,9) - 5. indikátor - OsMA(12,26,9) - 6. indikátor - Momentum(14) - 7. indikátor - ADX(14) - tady žádné divergence nejsou, protože to ani dost dobře není možné. Ale taky jsem to upravil, že to umí zobrazovat šipečky a dělat alarmy při crossu, ale není to moc použitelné, protože to triggeruje skoro furt. Docela je zajímavé, jak různé indikátory detekují/zobrazují divergence na různých místech. Ale např. v první třetině grafu (v místě, kde je dole na časové ose napsáno 14:14) se kupodivu všech 6 indikátorů docela shodlo v klasické medvědí divergenci. Perlička na závěr - takovéto stejné indikátory s detekcí divergencí se na Internetu komerčně prodávají zhruba za 100 USD za kus, no věřili byste tomu? :-) Tak tady je máte zdarma pod stromeček :-) P.S.: přikládám také svou aktualizovanou sadu 33 skriptů, kde jsem opravil chybičku při manipulaci s take profitem u čekajících limit a stop příkazů. Také jsem na začátek každého skriptu přidal přehrání krátkého (80ms) pípnutí (futurebeep2.wav), protože někdy vykonání skriptu trvá déle (protože broker někdy déle "přemýšlí") a pak člověk neví, jestli vlastně ten skript vůbec spustil nebo ne. P.S.2: kdyby měl někdo nápad, co by se dalo ještě zajímavého a užitečného naprogramovat, tak dejte vědět. Přemýšlím nad extreme overbought/oversold indikátorem, měla by to být nějaká kombinace bolinger a různých fibo..

4722

4723

4724

Link to comment
Sdílet pomocí služby

udc Napsal:
-------------------------------------------------------
> Volf: Myslel jsi asi UAC, viď? To už je podruhé po
> sobě, co sis spletl můj nick s nějakým Vistovským
> mechanismem, to abych to už pomalu začal brát
> osobně. To má člověk z toho, že chce někomu pomoct
> :-)
>


:) Promiň, máš takový sympatický nick.... Jasně, že UAC. Hlavně, že problém je vyřešen. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

udc
""
P.S.2: kdyby měl někdo nápad, co by se dalo ještě zajímavého a užitečného naprogramovat, tak dejte vědět.
""
Ako úplného laika v tvorení indikátorov ma napadla takáto vtákovina: Na zmenšenie počtu vstupov v netrendovom trhu by sa hodil indikátor pohybu trhu do strany (napríklad podľa Rossovej definície zahustení) vo forme zmeny farby nejakého MA pohybujúceho sa v blízkosti sviečok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník Napsal:
-------------------------------------------------------
> udc
> pár stránek pře touhle jsem tu dával zajímavý
> indikátor. mohl bys prosím zjistit, na jakém
> principu pracuje? pracuje hezky, ale nevim jak.


No co jsem jen tak zběžně koukl, tak to dělá asi todle:

1) vytvoří kanál
- spočítá si z X posledních barů (X = ChannelPeriod) nejvyšší high a nejnižší low
- tydle limity se vynásobí koeficientem Risk (který je vždy menší než 1), čímž dojde k zúžení kanálu směrem ke středu

2) "vypočítá" trend (v uvozovkách, protože mi to přijde docela ...)
- pokud je aktuální zavírací cena vyšší než kanál, trend je up
- pokud je nižší, trend je down

3) případně ještě zúží kanál
- pokud je trend up a aktuální spodek kanálu je menší (tedy je hlubší) než spodek kanálu vypočítaného u minulého baru, nastaví aktuální spodek jako předchozí
- pokud je trend down a aktuální vrch kanálu je vyšší než minulý, tak ho nastaví na minulý
(prostě když to má stoupat a přitom to má spodek kanálu nižší než minule, tak ho zvýší na úroveň minula.. analogicky při klesání to snižuje vrch kanálu, pokud je vyšší než minule)

4) pokud je trend up
- pokud to je poprvé a proměnná Signal je větší než 0, nakreslí na místě zvednutého spodku velké modré kolečko
- pokud to je poprvé a proměnná Line je větší než 0, nakreslí i modrou čárku
- pokud to je poprvé a jedná se o úplně nejnovější bar (právě teď nastal) a proměnná SoundAlertMode je větší než 0, zahraje zvuk
- pokud to už poprvé není a proměnná Signal není 2, nakreslí jen malé modré kolečko
- pokud to už poprvé není a proměnná Line je větší než 0, nakreslí modrou čárku

5) pokud je trend down, dělá analogicky opačně totéž, co v bodě 4)

6) pokud předminule byl trend down, minule byl trend up a teď je Volume větší než 1 (Volume je objem) a ještě to nenapsalo hlášku, tak napíše hlášku, že je ten pravý čas začít kupovat
- pokud je proměnná SoundAlertMode větší než 0, tak to i zabzučí
- pokud je proměnná SMSAlertMode větší než 0, tak to i pošle mail

7) analogicky k bodu 6), jen je hláška o prodávání

Nepoužívají se žádné indikátory, žádné funkce, žádné výpočty (kromě cenového kanálu a trendu).

Stačí to takhle? :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> udc
> ""
> P.S.2: kdyby měl někdo nápad, co by se dalo ještě
> zajímavého a užitečného naprogramovat, tak dejte
> vědět.
> ""
> Ako úplného laika v tvorení indikátorov ma napadla
> takáto vtákovina: Na zmenšenie počtu vstupov v
> netrendovom trhu by sa hodil indikátor pohybu trhu
> do strany (napríklad podľa Rossovej definície
> zahustení) vo forme zmeny farby nejakého MA
> pohybujúceho sa v blízkosti sviečok.


To je náhodou docela zajímavý nápad. Ale spíš než Rossovo zahuštění (ja chápu ty jeho definice spíše pro denní než intradenní obchody) bych navrhoval použít ADX, který je přímo indikátorem síly trendu. Např. pokud by všechny 3 čáry ADX byly pod hodnotou 20, tak je "netrend".
Takže by to bylo na modifikaci indikátoru MA, kdy buď by byly 2 barvy (trendová a netrendová) nebo 3 barvy (trend up, trend down, netrend). Nebo obě varianty a přepínalo by se to nějakou proměnnou :-)
Budu o tom přemýšlet, mohlo by to být užitečné. Díky za nápad!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník Napsal: ------------------------------------------------------- > k tomu ADX. mě se nejvíc osvědčilo, že netrend = > plus a minus POD tou treti lajnou(ktera se z tech > dvou pocitra). ja uz ted nevim jak se menuje.... Ta třetí se jmenuje základní :-) (Base indicator line, +DI indicator line, -DI indicator line) Ale dovolil bych si s tebou nesouhlasit. Koukni na přiložený graf. V celé prostřední třetině je přeci jasný downtrend, což i v ADX (indikátor úplně dole) správně ukazuje červenou nad modrou, ale přitom obě dvě jsou pod tou třetí (základní), tedy podle tvé definice by byl netrend..

4727

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník Napsal:
-------------------------------------------------------
> udc
> diky moc. tak jak si to popsal to vypada jako
> uplna ptakovina...ale v grafu to vypada moc hezky.
> nemyslim na urceni trendu ale na urceni vstupu a
> SL. co ty na to. akorat se mi tam nelibi to
> volume....to nema ve FX co delat. Ja urcim hlavni
> trend a pak nastupuju na koncich korekci. na tohle
> se mi to zdalo dobry.

No máš pravdu, že to vypadá jako ptákovina. Nechtěl jsem to tak dopředu nazvat, abych ti neovlivňoval úsudek :-)

Přeci nepotřebuješ, aby ti něco říkalo, že máš vstoupit do pozice jen na základě toho, že momentální cena je vyšší nebo nižší než maximum nebo minimum ze 6ti (výchozí definovaná perioda) posledních barů. To si přeci můžeš v tom grafu odečíst docela sám.
SL teda už nevím vůbec, jak z tédle jediné jednoduché informace vydedukovat. Nebere to v úvahu vůbec skutečný trend ani rozkmit na základě jakýchkoliv indikátorů nebo alespoň nějakých průměrech..

To jestli chceš mermomocí něco, co ti bude ukazovat, kdy máš vstoupit, tak to už by snad byl lepší Braintrend a nebo případně Trendmanager (ale ten je dělaný pro 1H). Ale tomudle já vůbec nerozumím, nikdy jsem žádné takové automaty ani poloautomaty či podobnou pseudointeligenci nepoužíval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem dodělal ten Fibonacci Bollinger indikátor pro měření extreme overbought/oversold, používá to docela dost profesionálních analytiků. Dovolím si tvrdit, že to je mnohem užitečnejší než klasický Bollinger bands. Jedinou, dost plytkou, definici jsem našel tady: http://www.cmsfx.com/en/trading-software/vt-trader-features/many-technical-indicators/bollinger-bands-fibonacci-ratios/ pro CMS platformu, kterou ani nemám. Ale měl jsem jeden konkrétní obrázek z 20. 12. (1. obrázek), tak jsem ho použil jako vzor a z něho odvodil vzorec. Zas tak těžké to nakonec nebylo. Moje implementace (2. obrázek) je ale lepší než to původní v CMS, protože v CMS verzi mají jen 3 pásma. kdežto já mám pásma 4! :-) (ovšem za cenu vypuštění středové čáry - SMA, protože metatrader umožňuje v jednom indikátoru jen 8 čar.. ale ten prostřední SMA není vůbec důležitý, navíc se dá do grafu přidat normálním MA indikátorem) Navíc v té CMS verzi kecají, že používají 3 fibo čísla, protože ve skutečnosti používají pouze 2. Tedy v CMS verzi jsou tyto páry čar (od těch nejvnitřnějších): 1. pár: střed +- SmoothATR*střed 2. pár: střed +- 1,618*SmoothATR*střed 3. pár: střed +- 2,618*SmoothATR*střed Fibo číslo 4,236 tam nikde vůbec nefiguruje, CMS prostě uvádí zavádějící informace. V mé implementaci je všechno totéž, jen mám navíc: 4. pár: střed +- 4,236*SmoothATR*střed A navíc se ty Fibo čísla dají definovat přímo ve vlastnostech indikátoru. Můžete si srovnat oba obrázky, že to je úplně totožné (samozřejmě až na drobné odchylky způsobené jinými daty od rozdílných brokerů). Je to dost silný indikátor, protože cena se skutečně většinou na některém z těch fibo pásem zastaví a začne vracet.

4728

4729

4730

Link to comment
Sdílet pomocí služby

udc
I když MT4 ani Fibo není můj šálek čaje, trochu bych tvůj "popis" BB Fibo upřesnil.

"Jedinou, dost plytkou, definici jsem našel tady..."

Informací o BB Fibo (i v češtině) je na netu hafu, stačí si zagooglovat.

"Moje implementace (2. obrázek) je ale lepší než to původní v CMS, protože v CMS verzi mají jen 3 pásma. kdežto já mám pásma 4! :-)..", "Navíc v té CMS verzi kecají, že používají 3 fibo čísla, protože ve skutečnosti používají pouze 2. "

CMS (VT) používá ve svém indikátoru 3 pásma, což je patrno i ze skriptu:

TH:=If(Ref(C,-1) > H,Ref(C,-1),H);
TL:=If(Ref(C,-1) TR:=TH-TL;
TRA:= Wilders(TR,Periods);

MidPoint:= Mov(pr,Periods,mat); = Střed

UpperBand3:= MidPoint + (factor3 * TRa); = 3.pásmo
UpperBand2:= MidPoint + (factor2 * TRa); = 2.pásmo
UpperBand1:= MidPoint + (factor1 * TRa); = 1.pásmo

LowerBand1:= MidPoint - (factor1 * TRa); = 1.pásmo
LowerBand2:= MidPoint - (factor2 * TRa); = 2.pásmo
LowerBand3:= MidPoint - (factor3 * TRa); = 3.pásmo

"Fibo číslo 4,236 tam nikde vůbec nefiguruje, CMS prostě uvádí zavádějící informace".
Myslím, že zavádějící informace tady uvádíš ty, stačí se jen kouknout na tvůj obrázek - kde je hranice 3. pásma znázorněna tučnější čarou (factor 3 - 4,236) a nakonec je to i patrno ze štítku, stačí se jen pořádněji podívat, než tady psát kraviny...Těch pásem se tam navíc dá "naflákat" třeba deset. Stačí si jen vytvořit další 4,5,6 atd. pásmo (UpperBand/LowerBand) a přidat další factor 4,5,6 atd.

"používá to docela dost profesionálních analytiků"..

kolik prosím profesionálních analytiků znáš ?
BB je už klasický indikátor a dalších variant (mimo základní a Fibo) je asi šest. Používá se např. %/decimální varianta, kdy jsou pásma tvořeny posloupně (1,5, 2, 2,5, 3, 3,5, 4 atd.). Další oblíbenou možností je stanovení pásem podle přepočtu (koef.) uzavíracích cen (H,L,C) předchozích dnů. Protože BB de facto stanoví i možné hladiny S/R (hlavně na delších TF) mohou se pásma stanovit i podle mat. modelů v závislosti na algortimech burzovních indexů, sazeb Libor, zlata, ropy atp. - vs. měnové páry - a to skutečně profesionální analytici někdy používají..
Tolik jen pro doplnění.
SID



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...