Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

premnath:

Ok, hele tak ať máš taky nějaké zásluhy, tak uděláme dělbu práce ;)
Napiš mi (a klidně i kdokoliv jiný), co přesně a konkrétně a za jakých podmínek by měl indikátor rozpoznávat (buď přímo vzorce nebo heslovitý, ale konkrétní popis) a já už to nějak naprogramuju.

P.S.: indikátor, který dneska předpoví: "zítra se zdraží rohlíky o 50%", zítra svou předpověď poopraví a řekne: "dneska zdraží rohlíky o 20%" a pozítří své předpovědi zreviduje a řekne: "včera vlastně u rohlíků k žádnému zdražení nedošlo", by spíš uměl lépe předvídat, kdy ho naštvaný uživatel vymaže :D Jako proč myslíš, že tydle indikátory nazval autor: "Indicators For Self Deception"? (indikátory pro sebeklam)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

udc V prílohe je literatúra z ktorej som to nedávno vyčítal. Od strany 36 sa píše ako poznať zahustenie. Pre začiatok by to mohlo stačiť na posúdenie použiteľnosti. Mne sa zdá celkom užitočný indikátor, ktorý prvý predpovedá zdraženie rohlíkov a odhadne presnejšie ako ja o koľko to bude. Už len preto, aby som bol v strehu a čakal na potvrdenie od niečoho iného. Niekedy je dobré nevedieť po anglicky :), naozaj to bolo medzi takto označenými indikátormi?

4743

Link to comment
Sdílet pomocí služby

udc Ještě jednu prosbičku bych na tebe měl. Pokud se mi osvěčil Snake, tak než jsi odstranil "hejbaturu", hledal jsem "něco", co by indikovalo stejné stavy. Nejblíže byly indikátory na principu "obálkování" (envelopes či BB). Fůru jsem jich vyzkoušel s více či méně zdařilými výsledky. Nejvíc mi chutnal asi Bbflat.mq4. Upravou parametru Period nebo Deviation jsem schopen "vyladit" čerená pásma. Neumím ale vyladit (asi nejlépe vyhladit ) tu zelenou čáru. Nešlo by to nějak dodat jako další parametr pro možnost nastavování ? I když je po vánocích, ještě bych to jako dárek uvítal. :-)

4744

4745

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal: ------------------------------------------------------- > udc > V prílohe je literatúra z ktorej som to nedávno > vyčítal. Od strany 36 sa píše ako poznať > zahustenie. Pre začiatok by to mohlo stačiť na > posúdenie použiteľnosti. > Mne sa zdá celkom užitočný indikátor, ktorý prvý > predpovedá zdraženie rohlíkov a odhadne presnejšie > ako ja o koľko to bude. Už len preto, aby som bol > v strehu a čakal na potvrdenie od niečoho iného. > Niekedy je dobré nevedieť po anglicky , naozaj to > bolo medzi takto označenými indikátormi? Ano skutečně to tak autor nazval, vždyť se můžeš podívat sám, dával jsem tady link. Ovšem takto jsem si teda tu dělbu práce nepředstavoval! :-) Já tu knížku mám, ale nechce se mi dělat všechno od začátku do konce. Chtěl jsem, ať máš taky nějaké zásluhy, víš? ;) Koukni na přiložený vzor. Naznačil jsem ti, jak může vypadat definice toho pravidla ze strany 36. Je to přeci docela snadné. Tak zkus podle toho napsat další definice, zbytek už dodělám. Můžeš si vymyslet tolik pravidel pro tolik různých patternů, kolik jen budeš chtít. Aspoň se pokus, budeš mít pak z toho větší radost (tu)

4746

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann: jestli jsem tě dobře pochopil, chtěl jsi tu 4. čáru vyhladit. Tak jsem ti tam přidal 5. čáru a ve vlastnostech si můžeš vybrat ze 4 druhů MA a samozřejmě nastavit MA periodu. Tu původní 4. čáru můžeš zneviditelnit, když jí dáš "žádnou" barvu. Je to to, co jsi chtěl? :-)

4747

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath: nic se neděje, protože se ani nic dít nemá - ta smyčka v případě úspěšného splnění podmínek je prázdná.. Skus se podívat do toho zdrojáku, schválně jsem to pro tebe okomentoval. Jde jen o to, abys porozuměl, jak je postavená ta podmínka. Jakmile to pochopíš, tak podle toho můžeš napsat jiné podmínky pro jiné patterny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Našel jsem zajímavý indikátor - ukazuje v jednom okně korelaci mezi referenčním měnovým párem (v tomto případě EURUSD) a dvojicemi dalších párů, které mají ten referenční v sobě (např. EURCHF a USDCHF, nebo EURGBP a GBPUSD, nebo EURJPY a USDJPY atd.), ze kterých zpátky jakoby vypočítává kurz EURUSD. Všechny ty páry se dají navolit ve vlastnostech. Když to zobrazíme na 5 minutovém grafu (EURUSD je fialový tučnější), tak jsou vidět diskrepance, nic zvláštního. Ale koukněte se na 4 hodinový graf - tam už jsou všechny ty ostatní přepočtené páry docela srovnané a je vidět, že EURUSD kopíruje docela přesně jejich pohyb, ale se zpožděním. A na 1 denním grafu to je vidět úplně nádherně. Není tohle způsob, jak v předstihu několika dnů předvídat pohyb EURUSD? Nebo co mi uniká? Co si o tom myslíte? Side?

4749

4750

4751

Link to comment
Sdílet pomocí služby

udc
Vďaka, pozriem sa na to. Ale zatiaľ je to predčasné, lebo som v štádiu hľadania medzi indikátormi, ktoré sú dostupné. (Najbližším cieľom je obchodný systém, ktorý by nebol stratový pri obchodovaní v čase, ktorý tomu môžem venovať).
Malý problémik - ak u niektorých indikátorov, napríklad FX_Sniper's_LSMA, zmením hrúbku čiary na tenkú, tak pri nasledujúcom spustení platformy je tam znova pôvodná hrubá čiara. Na tenkú sa zmení po resetovaní indikátora. Nejde tam dostať tú tenkú čiaru natrvalo až do ďaľšieho nastavenia?

bachmann
Ten FX_Sniper's_LSMA tu zverejnil vladko11 a veští podobne ako Snake.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

áno, lsma je z tých indikátorov, ktoré dodatočne prekresľujú farby, čo veľmi sťažuje jeho použitie
pri jeho použití treba brať do úvahy aj samotnú cenu a uvedomiť si toto prekreslovanie
to udc : neviem či by to bolo možné , a aký by to malo vplyv na tento indikátor ak by si ho upravil obdobne ako si upravil snake

to premnath : pokiaľ ide o čiaru v lsma, možno treba prepísať tú nulu za draw line, neprogramujem, len to tak odhadujem, môžeš skúsiť
SetIndexStyle(0,DRAW_LINE,0,2);
SetIndexStyle(1,DRAW_LINE,0,2);
pravým tlačitkom na indikátor v navigatore a modifikovať, potom compile a nahrať teda save

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...