Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

udc
ale já sem taky kus vola. myslel jsem to opačně. tedy netrend když je hlavní lajna POD těma dvěma +a -.

k té ptákovině- ona ukazuje fakt hezky:) když zmenšíš šíři kanálu o jedna než je default a frkneš to na 5M graf, přičemž na 15M hledáš trend.
K SL-pod každou tou modrou nebo červenou tečkou se ti objeví tečkovaná čára. čára se ti pak vyvíjí s dalšími svíčkami a dá se na ní dávat právě ten SL. Dal bych sem obrázek z platformy, ale nejsem u domácího kompu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sid Napsal: ------------------------------------------------------- > UpperBand3:= MidPoint + (factor3 * TRa); = 3.pásmo > UpperBand2:= MidPoint + (factor2 * TRa); = 2.pásmo > UpperBand1:= MidPoint + (factor1 * TRa); = 1.pásmo > > LowerBand1:= MidPoint - (factor1 * TRa); = 1.pásmo > LowerBand2:= MidPoint - (factor2 * TRa); = 2.pásmo > LowerBand3:= MidPoint - (factor3 * TRa); = 3.pásmo Za tento vzorec ti děkuji, upravil jsem podle toho svůj indikátor, kam jsem navíc přidal ještě 4. pásmo s Fibo číslem 6.854. Všechny 4 čísla jsou nastavitelná ve vlastnostech indikátoru. Přikládám obrázek, jak to teď vypadá a samozřejmě zdrojový kód indikátoru. Ty další výpady, sis Side mohl odpustit. Napsal jsem přeci, že jsem žádnou implementaci Fibonacci Bollinger Bands pro Metatrader nenašel a ani jsem nenašel žádný vzorec. CMS nepoužívám, měl jsem k dispozici jen jeden obrázek z 20. prosince, tak jsem se pokusil si vzorec odvodit jen z toho obrázku s použitím vlastních dat v Metatraderu z 20. prosince a vyšlo mi něco téměř shodného [bold] bez [/bold] použití toho třetího Fibo čísla 4,236, ačkoliv to CMS na tom svém štítku má uvedeno. Proto jsem taky napsal, že CMS uvádí zavádějící informace. Díky tvému vzorci se ukázalo, že CMS nakonec nekecá, což je fajn a mohl jsem si aspoň opravit a vylepšit indikátor. A kolik znám profesionálních analytiků? Mohl bych se tě zeptat na totéž, ale neudělám to, protože nějakým dětským přetahováním zrovna neholduju a upřímně řečeno mne to (kolik profesionálních analytiků znáš) ani nezajímá. Znám asi 5-6 profesionálních analytických firem, které jsou známé v celém (nejen) forexovém světě. Můžu zde klidně uvést jejich seznam, pokud bude mít někdo zájem. Platím si několik profesionálních služeb, denně se účastním 1-2 webinářů, dostávám informace, analýzy, rady a tipy v reálném čase přes web, mail i sms. Využívám služby největšího (nejen) forex portálu na Internetu (s jehož CEO mimochodem dost často komunikuji). Konzultuji s konkrétními analytiky 1-on-1. Mluvím s těmi lidmi, učím se od nich a vidím na vlastní oči, co oni skutečně používají, čemu dávají přednost, jaká je jejich strategie či taktika. Není to tedy o tom, že si "někdo myslí" nebo že "někdo říká", že profesionální analytici říkají nebo používají to či ono, já to mám možnost skutečně vidět a ptát se jich - "proč?". Víš, je sice krásné, jaké máš encyklopedické a historické znalosti, ale mně osobně je docela jedno, o čem si kdo myslí, že to je "klasický" indikátor (jen proto bych ho snad [bold] měl [/bold] používat?) a nebo kolik různých druhů či variant existuje. Zajímá mne to, co skutečně vidím, že funguje, co skutečně vidím, že používají profesionálové. Je to stejné jako s českými krály - asi málokdo si pamatuje, kolik jsme měli králů Václavů a kolik Karlů, ale asi drtivá většina si pamatuje, že jsme měli krále Karla IV. Tvůj názor ti neberu ani se ho nesnažím zpochybňovat (narozdíl od toho, o co jsi se pokusil ty) a je naprosto v pořádku, že ho máš a že třeba může být odlišný od mého názoru. Bylo by ale poněkud pomýlené si myslet a apriori předpokládat, že jediní češi s ponětím o forexu musí být z "financnik.cz" a že když sem někdo označený jako "nováčekv diskuzi" (včetně té chybějící mezery) napíše něco o profesionálních analyticích, tak že to musí být zákonitě ňouma, který vlastně žádného profesionálního analytika přece [bold] nemůže [/bold] znát. Oni třeba docela často používají různé typy divergencí. A docela mne štvalo, když mne přišla smska s hláškou typu: "u EUR/USD se na M15 grafu začíná tvořit hidden bearish CCI divergence, bude příležitost pro rychlé pipsy" a než jsem to na tom správném grafu našel, abych věděl, o čem je řeč, tak mi to trvalo třeba i 5 minut. A pak skutečně nastal downtrend. Ty divergence jsou úžasná věc, jedny z mála věcí, které něco dokáží signalizovat v předstihu. Ale v Metatraderu takové detektory nejsou. Tady je taky nikdo neměl. Tak jsem si je naprogramoval a hned jsem je i sem bez keců hodil, ať z toho mají užitek i ostatní. Stejně tak mne dráždilo, když jsem dostával informace typu: "EUR/USD se dostává do extreme oversold pásma, bude příležitost pro rychlý long". V Metatraderu zase nic takového není a já to v něm chtěl vidět sám, ne aby mi to jen furt někdo, jako děcku, říkal. Vzorec jsem neměl, tak jsem se to zkusil naprogramovat jen podle odvození z jednoho obrázku. Výsledek vypadal sice stejně, ale vzorec byl jiný. Díky tobě už je správný. Ale není přeci třeba mi hned psát s takovým zjevným despektem. Forexem se neživím, ale přesto si na něm pěkných pár tisíc korun denně dokážu vydělat. Obchoduji rok, počáteční velmi neuvážené ztráty (cca 20 tis. usd) jsem už dohnal a jsem v plusu (mimochodem ten příběh by si zasloužil otisknutí jako článek, protože by byl pro hodně nováčků asi velmi poučný), avšak čím více se učím, tím více odhaluji oblasti, o kterých jsem neměl dříve ani tušení. Vzájemné vazby mezi jednotlivými páry, protichůdné pohyby, setrvačnost, nekonečné cykly v libovolném časovém intervalu.. Je to docela fascinující, co vše (indikátory, různé teorie) se dá vymyslet v podstatě jen na základě jediného vstupního parametru - ceny. Poslední dobou se mi začal líbit Metatrader, a proto když přijdu na něco zajímavé, tak to sem napíšu, včetně zdrojového kódu. To je vše. [bold] [/bold]

4731

4732

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník Napsal:
-------------------------------------------------------
> udc
> ale já sem taky kus vola. myslel jsem to opačně.
> tedy netrend když je hlavní lajna POD těma dvěma
> +a -.
>
> k té ptákovině- ona ukazuje fakt hezky když
> zmenšíš šíři kanálu o jedna než je default a
> frkneš to na 5M graf, přičemž na 15M hledáš
> trend.
> K SL-pod každou tou modrou nebo červenou tečkou
> se ti objeví tečkovaná čára. čára se ti pak vyvíjí
> s dalšími svíčkami a dá se na ní dávat právě ten
> SL. Dal bych sem obrázek z platformy, ale nejsem u
> domácího kompu....

Aha, mi to totiž přišlo, že ta tečkovaná čára se zobrazuje u každého baru (sloupce nebo svíčky), to znamená, že pokud trend pokračuje, SL je vždy na předcházejícím baru. Nic sofistikovanějšího jsem z toho zdrojáku nevykoukal, ale tak možná tam něco je skrytého.. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> udc
> Obávam sa, že tie čiary budú "poněkud" oneskorené.
> Na Rossovi sa mi páči, že sa dá o každej novej
> čiarke povedať či je v trende, alebo nie.


Dobře, tak v tom případě bychom tedy mohli udělat indikátor všech těch hlavních Rossových formací, jako je 1-2-3, leges, trading ranges, ross hooks a congestion. To by mohlo být docela dost zajímavé. Mohlo by to signalizovat třeba alarmovým oknem (+zvuk + mail) anebo by to zobrazovalo text přímo někde v grafu anebo by to indikovalo nějakými symboly či jenom barvou nějaké již existující (MA) čáry.
Mi by se třeba líbilo, kdyby se mi přímo někde v grafu (třeba úplně nahoře uprostřed nebo v rohu) zobrazil text (a třeba by i blikal různou barvou) a přitom to píplo. Co ty na to? :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid - udc - jsou vánoce - svátky klidu :-) udc pokud jsi takový ochotný a schopný "něco vyrábět", mohl by ses podívat na indikátor Snake v příloze ? Mám 3letý test zpětně a jsem velmi potěšen výsledky. Až po testech a prvních živých obchodech jsem objevil (upozornil mě Volf) že indikátor se zpětně mění. Prostě když skončí svíce a poslední čára histogramu je ukočena, není to konečný stav. Po skončení svíce se na histogramu mění někdy 3 i 4 čáry. Potom je samozřejmě jeho vypovídací hodnota mizernější. Pokud bys uměl rozklíčovat systém výpočtu a hlavně upravit, aby se se skončením svíce už neměnily poslední čáry grafu (histogramu), měl bych z vánoc velkou radost. :-) icq248185813

4733

Link to comment
Sdílet pomocí služby

udc
není třeba se čertit...navázal jsem jen na tvá slova: "Tak jsem dodělal ten Fibonacci Bollinger indikátor pro měření extreme overbought/oversold, používá to docela dost profesionálních analytiků" a nyní: "Znám asi 5-6 profesionálních analytických firem, které jsou známé v celém (nejen) forexovém světě. Můžu zde klidně uvést jejich seznam, pokud bude mít někdo zájem". Ano, mám zájem a zajímá mne jen, kteří profesionální analytici naplňují tvé: "používá to docela dost profesionálních analytiků".
Toť vše - velmi rád se něčemu přiučím..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník Napsal: ------------------------------------------------------- > udc > ale já sem taky kus vola. myslel jsem to opačně. > tedy netrend když je hlavní lajna POD těma dvěma > +a -. Jen taková perlička ještě k tomu ADX - koukni na obrázek na vyznačené místo. Hlavní je pod ostatníma, čili pro tebe to je netrend. No pro mne to je 10 pipsů dolů a 15 pipsů nahoru, hele :D Ale jinak máš samozřejmě pravdu, jako definice netrendu by ve většině případů stačilo, že hlavní je pod + i -. Navíc je tvá definice praktičtější, protože ta moje (všechny 3 čáry musí být pod hodnoutou 20) je dost přísná, takže by netrend byl pouze, když by skutečně nebyl téměř žádný pohyb, k čemuž bychom ale prakticky žádný indikátor nepotřebovali, protože to můžeme vidět na tom grafu sami ;)

4738

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann Napsal: > pokud jsi takový ochotný a schopný "něco vyrábět", > mohl by ses podívat na indikátor Snake v příloze > ? Tak jsem se na to podíval a skutečně to mění 6 posledních ukončených barů. Zjednodušeně řečeno jsou tam 2 fáze výpočtu, přičemž ta druhá "přepočítává" to, co udělala ta první. Z toho plyne, že měnění 6 posledních ukončených barů není chyba, ale vlastnost. Nicméně upřímně řečeno ani z toho zdrojáku, ani z ruského popisu těchto indikátorů (jsou celkem 3 - http://codebase.mql4.com/ru/567) jsem zrovna moc nepochopil, co ta druhá fáze vlastně přepočítává, resp. jak moc pozměňuje výsledky té první fáze. Celkově mi připadá (ale do hloubky jsem to fakt nezkoumal), že ten indikátor pro každý bar počítá ručně (!) nějaký vážený klouzavý průměr z předcházejících 6ti a následujících 6ti barů. Pak to takto vypočítanou hodnotu každého baru nějakým výpočtem porovnává s x předchozími (podle proměnné cPeriod) vypočítanými hodnotami předchozích barů a podle výsledku kreslí barvičky. Takže jsem tu druhou fázi jednoduše zcela vymazal a teď už to samozřejmě zpětně nic nepřepočítává. Opticky to (ty histogramy) na můj první laický pohled vypadá stejně, ale posoudit to musíš sám :)

4739

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid: já se rád podělím o své zkušenosti a postřehy z této oblasti, ale asi by to mělo být v jiném vlákně, protože to s Metatraderem vůbec nesouvisí.

Jsou tady vlákna o brokerech, o měnových párech, o strategiích, o indikátorech, o obchodních softwarech, ale možná tady zatím chybí vlákno o různých poradenských, konzultačních a informačních službách (a taky různých "radících" softwarech), kterých je na Internetu nespočet, ať už zdarma nebo za peníze, a zejména o pozitivních a negativních zkušenostech s nimi.

Myslím, že by to mohlo být dost zajímavé pro hodně lidí, protože těch služeb je hodně a leckteré z nich (hlavně z těch placených) jsou skutečně buď přímo bouda nebo v lepším případě "jen" zbytečné vyhazování peněz. Některé ale jsou opravdu užitečné a když má člověk pak možnost živě sledovat, jak obchodují profesionálové (profesionál = člověk, který se danou činností živí), poslouchat názory profesionálních analytiků a třeba si i popovídat s někým, kdo se živí řízením obchodování s managed účty v celkovém objemu x mil. usd, slyšet jeho hlas, jeho názory a i třeba takovou blbost jaké rádio (v pozadí) poslouchá, to jsou docela zážitky.

Takže mi řekni, kam to mám napsat (koneckonců je to tvoje část fóra, že? ;) ), nebo na tudle oblast vytvoř nové vlákno, a já tam rád napíšu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

udc
já adx nepoužívám, ale jeden čas jsem s ním koketoval a takhle mi to přišlo nejlepší. blbý na tom je, že to je závyslý na periodě (kterou suběktivně určuješ ty) a taky to nechytá pohyby po dlouhém období klidu. Prostě chvíli to trvá, než se po takovém klídku adx zvetí a to už je začátek pohybu dávno pryč.
Tak mě napadá, možná by to bylo dobrý vlákno, kde by se ukazoval vždycky danej den z pohledu zdejších obchodníků a každý přispěvatel by na grafu znázornil své vstupy a výstupy a napsal proč udělal co udělal. No , možná by to nešlo, možná jo. Záleželo by jaká by byla ochota ostatním sdělovat svou strategii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

udc
Tedy jestli jsi odstranil tu "hejbaturu" posledních čárek, tak jsi mi nadělil hezounký dárek.
Chválit tě zatím nebudu na stoprocent, počkám si na data a po kontrole tě vychválím do nebes.
Ty čtyři roky zpětného, ručního, excelového pachtění jsem nedělal nadarmo.
Jdu bruslit s vnoučatama a nemůžu se dočkat večera - živých dat.
Moc děkuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

udc
Ten indikátor Rossových formácií by bol ohromný, i keď si ma trocha schladil v nadšení poukázaním na fakt, že to nie je navrhované pre intradenné obchodovanie. Ešte keby to hľadalo aj 2b reversal, ktorý nie je od Rossa, ale je vhodnejší intradenne a akusticky signalizovalo nájdenie 1-2-3 a tiež 2b reversal podobne ako to má indikátor
BPS 1-2-3 Pattern, tak ako sme diskutovali s Karcim, mohlo by to byť užitočné.
udc, bachmann
Snake patrí medzi moje obľúbené indikátory, pretože ako jeden z mála dokáže najrýchlejšie "predvídať budúcnosť". Platí sa za tou "hejbatúrou" posledných čiarok, ide len o to, aby sa mýlil menej ako ja.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak mě napadá, možná by to bylo dobrý vlákno, kde
> by se ukazoval vždycky danej den z pohledu
> zdejších obchodníků a každý přispěvatel by na
> grafu znázornil své vstupy a výstupy a napsal proč
> udělal co udělal. No , možná by to nešlo, možná
> jo. Záleželo by jaká by byla ochota ostatním
> sdělovat svou strategii.

To je zajímavý nápad, ale máš pravdu, že možná by ta ochota nemusela být obrovská. Co takhle to ale trochu zobecnit? Každý den by zdejší obchodníci napsali ne [bold] co a jak [/bold] udělali, ale [bold] proč [/bold] to udělali.

Jinými slovy - na základě jakého indikátoru, fundamentu či dojmu se domnívali, že trh půjde určitým směrem, a zda se pak tato jejich prognóza potvrdila. Tím bychom si mohli jednak vytvořit statistiku "oblíbenosti" určitých aspektů pro rozhodování a zejména jejich "úspěšnost".

Jde mi o to, že každý má jinou strategii a různí lidé se na základě stejných vstupních údajů mohou rozhodovat různě. Např. překoupený stav RSI může pro někoho být signálem pro prodej, ale pro někoho jiného být signálem pro koupi (třeba pro skalpera - mysleje, že ještě chvilku by to mohlo stoupat).
Tedy mne by ani tak nezajímalo, co kdo udělal, ale na základě čeho se rozhodoval a zda se ta informace poté ukázala být spolehlivá či nikoliv. K tomuto by i mohla být větší ochota lidí, protože nic o sobě a své taktice vyzrazovat nemusí a všichni bychom se mohli vzájemně přiučit, čemu kdo dává přednost a jak mu to pomáhá.

Vím, že tu a tam sice někdo utrousí, co se mu osvědčilo nebo osvědčuje, ale to je zas příliš obecné.
Kdyby lidi průběžně utrusovali k reálným situacím, které vidíme ten nebo předcházející den na trhu, hlášky typu: "dneska jsem se spolehl na indikátor/fundament/cokoliv xyz a pomohlo mi to", tak je to pro ostatní velmi velmi užitečné. Dokonce si troufám říct, že by to byl jeden z nejužitečnějších druhů informací, které by tady na finančníku mohli nalézt, protože by to odráželo každodenní realitu.

Zatím se spíš dají přečíst docela často tady na chatu hlášky typu: "dneska jsem šel long na librojenu a udělal jsem 100 pipsů". Z takové hlášky přeci nikdo nic nemá, tím si jen pisatel hladí vlastní ego :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...