Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,

prosím prosím, nemá někdo ve sbírce nějaké EA, která by se starala o MM ještě před vstupem do obchodu? Mám na mysli vypočítávání velikosti pozice podle zadaného SL a velikosti účtu. Například když budu mít 2000eur na účtu a budu chtít riskovat jen 2% na obchod při SL-50, aby mi to při vstupu do obchodu zadalo správnou velikost 0,08lotů? A když vydělám a částka se zvýší třeba na 2255, aby mi to zadalo 0,09lotů?
Nemá někdo něco podobného prosím?

Děkuju, A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Andrea84:

Tak přinejhorším by to snad šlo i naprogramovat že ;) Pokud platí že SL 50 pips = 50 EUR tak tam hodim jednoduchej výpočet (Zůstatek*%Risk)/SL = počet lotů , akorát nevim pokud by vyšla velikost lotu víc jak na dvě desetinný místa tak to musim určitě nějak zaokrouhlit, ale takový funkce tu jsou dofám někde taky :D ... Asi bych tomu dal podobu skriptu kde si navolíš typ Buy/Sell (Případně SellStop, BuyStop apod...) SL, %Risk a ostatní jako TP, případně otevír.cenu u čekajících pokynů a dáš OK a ono ti to otevře příslušnou pozici ... ale taky to může mít podobu indikátoru kterej ti bude jen na obrazovce ukazovat správnou velikost lotu ... nebo vlastně to může mít podobu jakoukoli, tak kdyby jsi žádnej takovej vyhovující už existující EA nenašla tak dej prostě vědět konkrétnější představu .. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No mě jde o to, aby to vše před obchodem vypočítalo samo, abych už nic nemusela počítat, protože to dost zdržuje, na 15M to ještě jde, ale na nižších už to je otrava :) Mělo by tam jít nastavit velikost SL a TP, také by měla být volitelná procenta z účtu a zbytek by si to vypočítalo z aktuální částky na účtu. Docela super by bylo, kdyby se to dalo doprogramovat do Mauro trailing který jsem sem dala před pár dny, aby se to staralo i o TSL :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim...Vedel by niekto spravit jednoduchy EA s nastavitelnym SL TP a TSL a poctom lotob ktory by otovoril obchod vo chvili tym smerom ako sa zjavi sipka indikatoru?zamerne sem nepridavam ziadny indikator nakolko by to bolo najlepsie keby to reaguje na akukolvek sipku ktorehokolvek indikatoru.Slo by nieco podobne spravit?Vdaka pekny zvysok vikendu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea: Jasně, ale .. tady je problém že já potřebuju znát hodnotu jednoho bodu na 1 lot ... například z tvého příkladu odvozuji že u nějakého měn. páru má jeden pips na 0.1 lotu hodnotu 1EUR - tzn. SL 50 pipsů na 0.1 lotu má hodnotu 50EUR, ty si ale můžeš dovolit riskovat jen 40EUR a tak musíš použít 0.08 Lotu, to je všechno OK ... teď ale úplně nevím jak udělat aby program sám spočítal hodnotu bodu na 1 lot u daného měn. páru, ale možná je to tím že už to pořádně numím spočítat ani já, neboť to za mě dělá kalkulačka kterou mám přímo od brokera :D ... takže mi budeš muset pomoct ... co já snad teda potřebuju od tebe je akorát nominální hodnota kontraktu na 1 Lot, řekněmě že je to 100000 jednotek první měny v páru (druhé měny??) krát hodnota bodu, např. 0.0001 = že na 1lot je nominální hodnota bodu(pipsu) 10 jednotek první měny - Pro pár EURUSD tedy 10EUR? + přepočteno na kurz měny v které je veden account? - tudíž pro EUR se to nezmění, pro acc v USD je to 10EUR*Akt. kurz dolaru k EURu? ... wow, mam v tom pěknej zmatek :D ... No prostě nejlíp když mi napíšeš jak a z jakejch veličin počítáš hodnotu bodu pro dané měnové páry a já už ti to nějak (snad) zautomatizuju ... uff Jo a pro zkoušku ti sem hodim ukázku skriptu, ten ale zatím počítá s hodnotama z příkladu, tudíž hodnota pipsu pro 1 lot = 10EUR a acc taktéž veden v EUR... kdyby takhle ten script vypadal tak není problém tímto scriptem pouze otevřít pozici a pak na daném grafu spustit tvůj TrailingStop. (poznámka- je to script, tudíž ho musíš uložit jako Script (né EA který se otevírá v záložce strategie), nebo prostě jen zkopíruj tu zkompilovanou verzi do složky Scripts.)

5569

5570

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To WWWTrader:

To podle mě není možný, musel bych znát jak ten indikátor pracuje a podle toho vytvořit strategii, tudíž bych potřeboval jeho dekompilovaný kód (A taky mu rozumět :) ) ... Ačkoli nic není nemožný, zkusím nad tím zapřemejšlet ... ale s tim kódem by to bylo asi nejjednodušší ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

WWWTrader:

To já mam hromadu věcí na přemejšlení, zrovna teď bych měl přemejšlet nad Matikou z který mám zítra zkoušku :)
Ten tvůj nápad se mi zdá ale čím dál nereálnější, za prvé už jen těžko vysvětluj programu na jakou šipku a jak má zareagovat když každej indikátor tvoří jiný ... Jako tady v programu jsou funkce který pracujou s objektama na grafu, takže teoreticky,ačkoli nemám zkušenosti, by šlo programu říct když najdeš na grafu objekt přesně těhlech a těchlech vlastností, tak prodávej, ale nemůžeš říct programu když se na grafu něco utvoří jednej podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí :-D. Dej mi indikátor kterej tvoří jenom červený a modrý kuličky a můžem začít s tím, ale pro začátek toho chceš po mě příliš moc ;-) ... ostatně ono změnit si u každýho indikátoru aby dělal jen červený a modrý kuličky už by jsi mohl zvládnout sám, zas tak líný nebudemem ne? ;) ... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To millis
Ok tak by to mohlo zacat takto...Pokus sa urobit pokial nebudesmat pracu napriklad s matikou:)taku vec ze to bude nakupovat a predavat podla tohoto indikatoru...cize cize sipka hore nakup a sipka dole predaj...a len aby sa dal nastavit SL TP TSL a pocet lotov to bude stacit:)prikladam IND daj vediet ci by sa s tym dalo nieco urobit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak se opět po čase koukám do diskuze a dívám se, že se tady řešej docela dobrý věci. Taky sem uvažoval o tom AOSu, kterej by dokázal obchodovat podle indikátorů, který zakreslují do grafu šipky. Ve svým systému používám přiložený indikátor, který zakresluje do grafu šipky pro prodejní a nákupní signál. Pokud by se k tomu dal vytvořit AOS, bylo by to super. Nastavení tak počet lotů, TP, SL, TS by prozatím stačilo. Díky za případné návrhy na řešení.

5571

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Me zas prijde, ze se tady resi sami kraviny a chudak Millis jeste nevi do ceho jde ...
Prestante tady posilat navrhy co by bylo dobry, bud si najdete den dva a naucte se MQL je to primitivni programovaci jazyk, nebo nebudte lini a danou vec si otestujte (overte rucnim backtestem) nez budete zadat o naprogramovani.
Ruku na srdce delate to jen proto, ze jste lini to otestovat rucne.
Naprogramovat se da vsechno i to, ze system bude otvira podle sipek, ikdyz je to uplna kravina.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to DarkMan....
nechcem tu okolo toho rozvirit nejaku zlu debatu ale najprv si treba zistit ci je to naozaj tak ze to nieje otestovane rucne pretoze u mna to tak je...a taktiez neziadam nieco o com neviem ci funguje,,,ale mam overene veci...len si myslim ze pokial to ide zjednodusit tak nevidim doved preco nie...a pokial ty ano tak sa ti divym..nic v zlom...a mimochodom nemyslim ze jazyk MQL sa da naucit tak aby si vedečl vytvorit dobre veci za den dva...do moze povedat len niekto kto je v tom zbehli...ze je to jednoduche nikdy som neprogramoval cize je to pre mna uplna neznama...a pokial sa tu riesia same kraviny tak naco sa zapajas do diskusie...myslim ze je to tu na to aby si mohli vsetci napisat co by potrebovali alebo aky problem maju...pokial ty obchodujes nejakym sialene zlozitym sposobom tak len tak dalej ked ti to tak vyhovuje...ja som za opacnu cestu ked veci idu ulahcit tak je to fajn.ja nerobim ziadne zlozite ukony a mysim ze som dost v tomto uspesny..nehovorim ze ty nie,...kazdy mame svoj sposob a navrh na jeho zlepsenie...Pekny vecer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...