Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Millis:
Ok dik skusim to..ta testery mi to odskusat nejde asi nemam data dobre..tak to vyskusam zajtra praimo na obchodovani na deme...ci to bude robit s tym povondym len naopak to bude najlepsie odksuat tak pretoze ani backtesty niesu vzdy take ako skutosnost...a ten druhy sa ti bude dat tiez prehodit?potom ti dam vediet ci to aspon spustilonejaky obchod:)zatial dik
akurat vcera som sa dostal mimochodm k nejakej aplikacii ktora spociva v tom ze jeden MT pouziva ako hlavny a dalsie ktore si navolis ako vedlajsie...a zapina obchody na nich uplne rovnako staci ked sa zrealizuje obchod na hlavnom a nstavi stoplimity tak isto aj ukonci obchody tak isto...zapina obchody aj od EA co MultiMT nedokaze..tak mozno ak by niekto vedel prehodit este to aby to robilo opacne bolo by po probleme

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] TO HABASO:[/bold]

"Chtel jsem se zeptat, jestli jsi v tom nejak pokracoval ci ne?..."

Zdravim! Predne vyuziti FFT a prokladani grafu harm. sig. zni zajimave, kdybys o tom chtel neco napsat, urcite o to bude zajem!
Jinak na tom od toho srpna pracuju, jde to pomalu, jednak proto, ze mam jeste stalou praci, a druhak proto, ze stejne jako ty jsem nespokojeny s moznostmi, ktere nabizi MT&VT, takze si po vecerech - kdyz je cas placam vlastni app napojenou na API ( zatim od cms ). Pocitam ze si zdatny programator, takze si umis predstavit co to stoji, placat si platformu ( vcetne grafu apod ) na "zelene louce" :-) Nicmene pro cor. sys. je to nezbytne, protoze VT nenabizi dostatecny matematicky aparat pro potrebne vypocty.
Jinak nevim jak na to sel MaFX, ani jak si na to sel ty, ale ja rad veci co nejjednodussi a nerad v nich hledam slozitosti. I kdyz slozitosti mohou mnohdy vylepsit parametry aka vstupy, vyhladit potrebne krivky apod.
O korelace jsem se zacal zajimat uz pred tim nez se tu objevil MFX, a dokolecka sem s tim otravoval na foru Sida - sory :-) protoze mi prislo, ze na nich neco je. Principem mi slo o to, zda je mozne predvidat budouci vyvoj ( byt silne kratkodobe ). MFX mi/nam svymi myslenkami/ukazkami podle me hodne pomohl. Podle mych amaterskych testu by to melo za jistych podminek fungovat. Nicmene nic neni definitivni - nemam odzkouseno na platforme live.
Ale k tvemu dotazu ( omlouvam se predem za moznou nesrozumitelnost, a nejdu uplne stejne jako MFX ):

Pristupoval jsem k tomu jako k jednoduchemu problemu prubehu 2 znamych a jednoho neznameho signalu. Grafy se tak jiste daji brat. Analyzu stezuje jen fakt, ze se nejedna o harmonicke sig. :-) a tudiz nelze vyuzit hromadu uzitecnych mat. nastroju primo...
podle me nelze posuzovat jen GY=UY*GU, je treba brat UYG jako triangle vzajemnych vztahu tj. spocist Cor fce UY,GU v trianglu na danem interv. a najit max cor fce. a z MAX( Cor (UY,GU) ) = MAX ( Cor (GY )) najit prubeh GY ( ktery si oznacuju jako imaginarni gy - IM(GY)).
Z Cor(IM(GY)) ziskas pro n ze zvoleneho intervalu ( ktery by mel byt dostatecne velky, aby data byly co nejrelevantnejsi - ja davam +-1200 vzorku - MFX daval myslim vetsi ) dane "spozdeni" - t ( aka posun IM(GY) vs RE(GY) ), IM(GY) posunes o deltu + nebo - k RE(GY) az se prekryji a najdes vztah mezi velikosti ( napr. open-close ) obou - ten by mel byt "vzdy" linearni ( nasobek - X ), no pak uz jen snizis X-krat IM(GY) a zakreslis do grafu nove svicky, ktere budou priblizne ukazovat predikci paru, kolik zalezi na spozdeni, jake budes tolerovat. Cim uzsi interval corelace ( napr. 1-0,9999) tim mene predikce vpred dostanes, ale tim bude presnejsi.
Pak staci spocist "range" rozsah (IM(GY) high-low ) a stanovit si parametr, pri kterem jeste polezes do trhu nebo ne ( tj.napr. range Pak je otazkou jak na entry/exit, myslim ze MFX je filtroval pres ADX (resp rozmezi +DX/-DX) a tam si podle me hral s frekv. analyzou, kdy si navzorkoval "silu trendu" a kor. a pak cekal na max/min k entry/exit...ale to je jen muj odhad, pravdepodobne mimo :-D Ja entry/exit resim plne z predikce ( IM(GY)) tj. pomoci "spozdeni" lze "vedet" kdy cca dojde k bottom/top a tam vstoupit.
Co si pamatuju, tak MFX si do AOSu pridaval jeste udelatko, ktere mu pravdepodobne vyhledavalo predikce u dalsich trianglu pokud se dostal na UYG z tolerovaneho pasma. Obrovska vyhoda tohoto, pokud se skutecne prokaze jako funkcni, je ze se da plne automatizovat vcetne postupneho dolazeni parametru pro ucinne ochrany ( flat trh, news apod ) a mel by fungovat v libovolnych podminkach trhu do te doby, dokud nedojde k fundamentalni zmene na trhu a corelujici triangl UYG nebude rozbity, napr. vyraznymi zmenami na dolaru ( ktere jsou mozna za rohem :-D ). Zatim jsem testoval na offline datech cms a nizkych TF 1, max 5min. A vypada to, ze na vyssich TF uz metoda neni fünkcni, resp. "spozdeni" je uz tk male, ze nema pro praktickou predikci na paru zadny obchodovatelny vyznam.
Jinak jak jsem cetl a poslouchal te na chatu i na foru, tak si uspesny trader s mat/stat systemy, jako zacatecnik, pokud se neurazis ti mohu doporucit ( pokud o tom uz nevis ) ke studiu zajimavy system od Kreslika ( aka "perfect hedge" :-) Jinak dam vedet jakmile konecne doplacam platformu a budu tedy mit konkretni live vysledky :-) a jak si na tom ty ?

Fajn vecer a at se dari!! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to l00ser:
Nazdar cital somsi co si pisal a si zrejme dobry v programovani pretoze som ti skoro ani slovo nerozumel:))tak sa chcem opytat ci by si ty vedel dat dokopy nejaky aplikaciu na metatrader..ako som uz spominal aby jeden metatrader robil presny opak toho druheho sam automaticky cize ked sa otovori na jednom pradaj tak sa na druhom nakup a opacne..pekny vecer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim chtel bych nekoho pozadat kdo umi programovat jestli by neudelal takovy jednoduchy ea ,který by byl zalozeny ciste na price action , kde by nakupni signal byl jenom určitý počet pips rozdilu mezi low a close a prodejni signal naopak a melo by to byt se stoplossem na low ci high+trailling stop a pevny také profit., programovani je zatím pro me spanelska vesnice . kdyby se nekdo takovy nasel byl bych mu velice vdecny :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To millis

předem díky. Takže podmínka pro buy bude jestliže rozdíl mezi low a close bude větši nebo rovno např.25 pips a opak pro sell. ( rozdíl mezi high a close). Stoploss by byl na low či high svíčky+ trailling stop 15 pips a také profit 40 pipsů- a jestli by bylo možno tyhle hodnoty jednoduše měnit , díky moc a at ti vyjde ta zkouška

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath
Ak ti mozem pomoct tak to funguje uplne jednoducho hlavne pokial zvyknes robit obchody ktore maju rovnaky stoplimit a takeprofit...vlozis EA do grafu na ktorom chces aby funguval nastavis si stop los a take profit a trailing na hodnoty ktore ti vyhovuju a zadani obchodu sa ukonci na predvolenych miestach bez toho aby si uz rucne zdaval dane hodnoty

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...