Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj lidičky, stáhnul jsem si zajímavě upravený indikátor na pivoty: Pivot SR-mod. Na všech TF to ukazuje u každé úsečky pivoty hluboko do historie, jenom na denním grafu ne. Tam to ukazuje pivoty jen na aktuální svíci. Najde se někdo ochotný, kdo by se na to podíval a upravil to? Ten indikátor přikládám.

5564

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To carolco:

,,zadá se Buystop na high (+spread) a Sellstop na low vnitřní svíce''

Tady je problém že stop příkazy jdou zadávat jen do určité vzdálenosti od ceny, tudíž pokud je High/Low vnitřní svíce příliš blízko nebo totožné s close, jeden příkaz se nezadá. Nevím jestli se ty vzdálenosti neliší podle brokera, tudíž bych potřeboval vědět jak daleko musí být zadávány Stop příkazy od ceny a nebo jestli je vůbec zadávat pokud např. close=high. .... například pokud musím zadávat čekající příkazy min. 10 pips od ceny ale vnitřní svíce má close od high pouze 3 pips, musím zadat buystop alespoň 7 pips nad High (raději více) ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj lidičky,
>
> stáhnul jsem si zajímavě upravený indikátor na
> pivoty: Pivot SR-mod. Na všech TF to ukazuje u
> každé úsečky pivoty hluboko do historie, jenom na
> denním grafu ne. Tam to ukazuje pivoty jen na
> aktuální svíci. Najde se někdo ochotný, kdo by se
> na to podíval a upravil to?
> Ten indikátor přikládám.


Najdi si řádek

,,x=Period();
if (x>240) return(-1);''

To 240 znamená 240 minut = 4 hodiny max. --- tak to přepiš třeba na 4 miliardy a ukáže ti to i půl století ;) Autor jich tam ale asi tolik mít nechtěl ... (nezaručuju, nezkoušel jsem, kdyby to nešlo dej vědět, soudím jen podle kódu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Millis:
To je zajímavé.. Mám live účet u IBFX a mohu zadávat Stop příkazy v libovolné vzdálenosti, pokud je cena ve správném směru od ceny Stop příkazu. Tzn., že mohu zadat příkaz klidně i 1 pip nad/pod aktuální cenou. Jediné, co by mohlo nastat je, že by cena frčela tak rychle, že než by se zadal stop příkaz, by nám po uzavření vnitřní svíčky utekla nad/pod stop příkaz a pak by nám jenom utekl obchod.. Tak bych dal pro jistotu když close je 5pip od high/low a blíže, zadat stop příkaz 5 pip od high/low..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To carolco: Mám pro tebe zatím hrubou verzi tvého systému, bez MM a tak, potřeboval bych pouze aby jsi ho spustil na nějakém grafu a zkontroloval jestli otevírá/zavírá/modifikuje příkazy podle tvých představ. SL,BUYSTOP,SELLSTOP jsou vždy umístěny na High+5,Low-5pips (můžu zrušit,snížít těch 5pips) + pro jednodušší kontrolu zatím není započítán spread pro Buystop nad High atd ... pro Backtest je důležité, aby jsi ho spouštěl metodou založenou na všech dost. čas. řadách, ikdyž tam je stejně problém s modelováním kvality takže i pro kontrolu protože já na to nemám čas jestli by jsi ho nepustil i na demu chvíli, stačí na menších timeframes a jenom zkontrolovat pokud se utvoří vnitřní svíce že funguje tak jak má, pokud se vytvoří nová vnitřní za vnitřní jestli modifikuje/zavírá příkazy tak jak má atd .... Pokud bude vše OK pak se pustíme do MoneyManagementu (kterej potřebuju ještě upřesnit- např. zadávání TS pro 2/2 lotu na High/Low- znamená jednou posunout SL na High/Low a pak už neposouvat víc??, posunout na High/Low pokud bude cena kolik pips nad/pod High/Low?? atd ...) Pokud něco má být jinak snaž se to prosím co nejlépe popsat a doladíme ...

5567

Link to comment
Sdílet pomocí služby

carolco, Millis: Zkusil jsem ten EA s inside bar vyrobit a nepřipadá mi špatný. Vystavuje jen dvě objednávky, pro jiný TP je třeba použít ho znovu na jiném grafu. Nastavení: TP_Mode: 1-TP ve stejné vzdálenosti jako SL; 2-TP podle nastavení EA SL_Mode: 0-bez posuvu SL; 1-posun SL za H/L předešlé svíce Pro mazání entry jsi uvedl pouze podmínku, že se utvoří další inside bar, tak jsem je taky nemazal, jenom modifikoval. Možná by se taky dalo uvažovat o mazání entry jakmile druhá objednávka dojde na TP. Jinak nejlepší nastavení je podle mě TP_Mode:2 a SL_Mode:0 Milan

5568

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf Napsal:
-------------------------------------------------------
> Millis:
> zkusil jsem s tvým EA backtest, ale občas vystaví
> jen jednu stranu entry, to asi není dobře .
> Bohužel do kodu nevidím, je to jen zkompilovaná
> verze, tak si to oprav .
> Milan

Jestli to není tím když je otevírací cena menší/větší než Low/High což ty máš snad koukám krásně ošetřeno tím MathMin/Max( ...) ... každopádně smekám klobouk a taky díky za radu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO Millis, Volf:

Kluci, kluci.. Tak teď nevím komu poděkovat dřív!!
Smekám před vámi klobouk, pánové a děkuji za váš čas věnovaný tomuto EA..
Hned příští týden je dám na demo.
Pro pořádek raději znovu uvedu moji ideu MM:
1/2 TP=SL s tím, že jakmile je dosaženo TP 1/2 ruší se protilehlý stop příkaz a následuje tzv.freeride, kdy můžeme nechat bez rizika 2/2 růst podle situace naším směrem (když forex dá klidně i několik dnů) nebo jej nechat spadnout zpátky na SL.
Dokud není dosaženo TP1/2 se SL se nic nedělá.

2/2 TP=nastavení. Pravidlo trailingu platí až pro 2/2 lotu.
TS na High/Low každé dalsší svíce jdoucí naším směrem (pozor toto platí pouze pro 4H graf nejlépe GBP/JPY) s jinými páry jsem se detailně nezabýval.
Pokud jsme vyhození korekcí, můžeme zadat buy/sell stop na protilehlé High/Low svíce, která protnula náš SL, ale toto je už vyšší dívčí.

Ještě jednou díky a krásný víkend!

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To carolco:

Vzhledem k tomu že Volf má ten systém opravdu skvěle zpracovaný, tak pokud ti to nevadí já od dalšího ladění svojí verze upustím a budu se raději věnovat ostatním věcem ;) Věřím, že co se týče změny MM, tak ti to Volf rád upraví sám, protože já bych mu do jeho verze nerad zasahoval ... Každopádně Volfovi a jeho systému díky, neboť už jsem zase v programování o něco chytřejší :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...