Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4


Volf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Volf:

na vlákně o indikátorech jsi psal o objednávkách před daty: "na to musíš mít EA a nezadávat objednávky..."
Taky mi to nějaký čas vrta hlavou. Pokud neuvažuješ o zveřejnění nějaké beta verze, tak bych položil dotaz:
** Jak zadáváš jednotlivé hodnoty (Price, SL)? Do kodu přímo nebo properties k EA? V jazyku MLQ jsem neodhalil žádný kloudný prostředek pro zadávání, ale rád bych se mýlil.

Díky Sasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sasa:
V MQL je vše nač jen pomyslíš. Entry zadávám téměř na minimální hranici od ceny, tzn. 6 pips. od Ask pro long a 6 pips od Bid pro short. Protože zadávám minutu před vyhlášením a cena se ještě trochu mění, celou minutu ještě EA sleduje, jestli není cena moc blízko/daleko od entry a pokud je, modifikuje je. Počáteční SL dávám 20 pips kvůli vyššímu spreadu na počátku pohybu a pak už používám trailing stop 8 pips. No, zatím to funguje celkem dobře... Mám tam ještě nějaké vychytávky na způsob výstupu a pak si taky zaznamenávám průběh ceny po dobu zpráv pro účely dalšího studia a vychytávek. Betaverzi nechystám.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Volf:

když tak koukám na hrubý popis tvého EA, tak si říkám tím malým SL to máš postavené spíš na dynamice, momentu při datech než na trendu - což je asi správně. Třeba menší ale častější profity. Hlavně dnes v 15:30 to chtělo malý SL než se to otočilo.

Přece jenom ještě dotaz:
1. po rozběhu jedním směrem necháváš proti entr, mažeš ho nebo posouváš s pohybem
2. v jakém poměru se ti daří vystupovat z pozice na PT a SL

Vím že je to vše na vlastních testech, ale přece jenom.

Dík a hodně hezkých obchodů. Sasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sasa:
Snažím se z počáteční špičky urhnout co nejvíc, pak už mě obchod zpravidla nezajímá, nebo mohu obchodovat ručně. Takže mám co nejbližší entry a výstup na TP kolem 20-30 (NFP50) nebo TS anebo uzavírám pokud se profit nezvyšuje po dobu min. 10s. Nejčastější výstup je ten třetí, asi 50%, pak asi 25% TP a 25% TS. Ale zatím vše testuji, zpočátku jsem měl nějaké nedostatky v EA a taky jsem dolaďoval hodnoty. Dnes ze 6 obchodů 5x výstup po překročení času (z toho bylo 3x 2-3 pips od TP), jednou TS. Spokojenost. Zvláště když vidím, že poté, co jsem vystoupil se cena otočila opačným směrem. Pokud bych obchodoval ručně, určitě bych prodělal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All:

Mozna to vetsina uz vi, ale pro jistotu to zde uvedu.
Jak vite, pokud mate v MT4 spusteny nejaky AOS, jeho aktivitu signalizuje maly smailik.Pokud se usmiva, AOS zadava ostre prikazy a pokus je zamraceny, oznaci v grafu pouze znacky, ale nezada vstupy ani vystupy apod. Obcas se mi ale stalo, ze misto smailiku byl pouhy krizek a AOS nesel ani testovat.Drive jsem musel reinstalovat MT4, abych byl AOS opet funkcni.
Dnes jsem nahodou zjistil, ze jsem u toho pitomec.Vse se totiz odviji od tlacitka na horni liste s nazvem Expert Advisor.
Pokud je aktivni /vmackle/ AOS funguje a je tam usmevavy nebo zamraceny smailik.Pokud aktivni neni/ma stejnou barvu jako lista/ AOS taky nefunguje a nelze back testovat.. :)))))))

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, nemohl by nějaký "znalec" sepsat návod na Backtestování v MT4 ?
Těch dotazů je tu poměrně dost, a testování je neustále doporučováno. Já sám jsem měl mnohatýdenní přestávku s obchodováním, teď jsem si opět sedl k MT a taky "mám mezery" s Backtestem. Popis v návodu pro MT je "příliš suchý" a neznalcovi je jen málo platný. Možná by to chtělo i samostatné vlákno Jak na backtest v MT4 ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milý Volfe, (že jsi to ty :-))
Ještě víckrát tu bylo zmíněno, že (cituji) : "Angličtina mi moc nejde".
A pokud se na finančníkovi odpovídá i na otázky "Co je to MA", myslel jsem, že Backtestování v češtině by mnohým pomohlo. Fakt jsem to myslel v dobrém. No schválně - stál by někdo o vlákno Backtest v MT v češtině ?
:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bachmann:
Vse tu bylo uz receno i v cestine tak si to projdi sepis ... nevim co vic by jsi chtel, chce to jen chtit, samo ti nic nespadne do klina :)

BTW: ja zacinal s FX pred 10mesici a mel jsem taky neskutecny problemy s anglictinou ale snazim se prekladat denne nekolik komentare prispevku na strategybuilderu atd bez anglictiny se tento bussiness delat neda takze jestli se chces tradingem zivit tak ti ten tyden straveny prekladem da mnohem vic nez si myslis :) uz je to ze to dokazes ... no ale to uz brousim do psychlogie ... chtel jen poznamenat ze to chce trosku samostatnosti.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Propánakrále, já jsem nemluvil o sobě.
Pod vše co jsi ted napsal se klidně podepíšu, ale tady je několik tisíc čtenářů.

[bold] Pokud někdo neví co je to MA, veeeeeeelice pochybuji, že se to dozví z anglického manuálu.
[/bold]

A samozřejmě všichni postupujeme po schůdcích poznání výš a výš. A pokud někdo v tom obrovském úsilí zvládnout něco jako je Forex zápasí ještě s angličtinou, je logické, že se shání po české verzi.
Mimochodem, i mnohadílný seriál o programování v MQ se nemusel překládat do češtiny, také je přeci v Angličtině .
Konec konců i celý finančník by se moéhl odehrávat v angličtině :S

[ital]Nemyslím to ve zlém !!! [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...