Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to George2
i já děkuji za tvé příspěvky (hodně inspirující) a přimlouvám se za označování výstupů u všech patternů (u ZLR je tam už máš). Obchoduješ 1 kontrakt? A pokud více, vystupuješ stylem AIAO, nebo postupně? Sleduješ více trhů, nebo máš v oblibě 1 či 2?
Díky za odpověď a přeji hodně takových dnů
Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ER2 v1000 7.2.2008 8 obchodu-6win-2SL-1840$ to uri: Co se tyce vystupu - podle backtestu je nejlepsi PT25 - 250$. Ja momentalne pouzivam vystup na +/-100 nebo SL12 nebo 6. U vice kontraktu nemam rozlisene vystupy. Zatim obchoduju live ER2 a ted momentalne v Sim obchoduju DAX. Na internetu je spoustu obchodniku kteri se zajimaji jen o jeden trh a v tom jsou nejlepsi. Mozna skoncim jen na DAXu. Ma vyhodu ze se obchoduje od 8.30 do 21.30 takze muzes mit bud rani nebo odpoledni sichtu. :)

4985

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Už se hodně měsíců trápím s Woodie CCI, připadá mi to, že se pořád motám dokola a výsledek nic moc. Po tom, co jsem si udělal zajímavou analýzu svoje snažení směřuji trochu jinam. No a říkám si, že bych se mohl podělit s výsledkem.

Zkusil jsem projet ZLR na 5 měsíců, konkrétně leden až květen 2007 podle základních podmínek vstupu, které jsou popsány v manuálu. Trh ER2, TF 5 min, bral jsem všechny ZLR, samozřejmě jsem filtroval chop, přibližně podle kritérií z Woodieho stránek, SL 1, výstup 2 kontrakty na cross100:

Celkem bodů 17, počet obchodů 233, prům. win ratio 34%

Pokud změním výstupy na 1 kontrakt PT 1, druhý cross100, výsledek je horší, ale zvedne se win ratio, což je logické:

Celkem bodů -0,5, počet obchodů 233, prům. win ratio 40%

Pokud to porovnám s obchody na Woodieho stránkách, tak výrazně horší (to jsem očekával):

Celkem bodů 30,2, počet obchodů 208, prům. win ratio 48%

Udělám-li si svoji verzi s výstupem jednoho kontraktu na PT 1 a druhého, tak, že vždy využiji potenciál cenového pohybu (pokud jde pohyb správným směrem):

Celkem bodů 87,8, počet obchodů 222, prům. win ratio 46%

Vím, že celý potenciál pohybu není reálné vždy využít, ale rozhodně je to alespoň orientační údaj a vyplývá z toho, že vstupy bych měl vyfiltrovat jen cca 10%, snížil by se počet obchodů na přibližně stejný počet jako u Woodieho a potom už jen řešit PT a výstupy a bude to fungovat. Win ratio už se i tak hodně přiblížilo Woodimu. Hodně lidí si tady láme hlavu nad podmínkami vstupů a jestli lze vstupovat mechanicky, tato analýza dokazuje, že v podstatě ano a stačí jen základní pravidla z manuálu. Důležité je vědět, kterých 10 % obchodů nebrat, protože tam se ta úspěšnost může lámat. Na to je asi potřeba ta dlouhodobá zkušenost. A potom ty výstupy… Na čem teď pracuji, tak to je to, že se snažím trh rozdělit do různých kategorií, například silný dlouhý trend, krátký slabý trend, cena se prudce rozjela a podobně, a hledám pro každý charakter trhu speciální výstupní strategii včetně nastavení SL. Několikrát jsem vyfiltroval vstupy na pěti až sedmi měsících, tak že jsem měl průměrnej počet obchodů cca poloviční, ale na jiných měsících výsledná strategie moc nefungovala. Začínám chápat, kde byla chyba. Neberte to jako výslednou strategii, samozřejmě závisí také na umisťování SL, je to jen pracovní analýza.

Jestě mě napadla jedna věc , pokud vystupuji s jedním kontraktem na PT, zvýší se win ratio, ale výsledek je horší. Zřejmě se budu snažit používat PT jen při nějakém charakteru trhu, například pokud je slabší trend a není potenciál velkého pohybu. Například pokud se cena prudce rozjede, je potenciál většího pohybu a výstup na PT mi ubere na výsledku.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,
Woodie nemá ve svém MM pro 2 kontrakty (nebo jakýkoliv jiný počet kontraktů, který rozdělí na polovinu) výstup na PT 1 bod kvůli maximalizaci zisku. Jeho strategie je postavená na tom, že když se trh rozjede správným směrem a dosáhne PT alespoň 1 bod, tak s jedním kontraktem (s polovinou kontraktů) vystoupí a zároveň přitáhne SL na BE+1. Tím má zajištěno, že každý obchod, který dosáhl PT 1 bod už neskončí ztrátou, ale minimálně se ziskem $100. Říká, že je zbytečné, aby již jednou ziskový obchod skončil ve ztrátě. To znamená, že polovina kontraktů slouží jako pojistka a teprve ta druhá polovina, na které řeší výstupy, vlastně tvoří základ pro zisk. Jeho způsob řízení pozic tedy neslouží jenom pro maximalizaci zisku, ale i pro ochranu kapitálu a psychiky. A to zajištění se pochopitelně projeví na statistice. Na druhou stranu pojistka dovoluje reálně provozovat woodieho myšlenku: "Musíte brát všechny platné vstupní signály a nevybírat si, tím nepřijdete o ziskové obchody a váš systém bude ziskový. Větší peníze vyděláte více kontrakty". Jinými slovy pojistka a nižší zisk je "daň" za to, že se jeho základní systém tak jak ho obchoduje na svých stránkách dá obchodovat téměř rutinně bez složité strategie a ve výsledku bude ziskový.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milesi já můžu jen dodat že když jsem se začla učit woodiho tak ty ziskový v poměru se ztrátovými obchody byly půl na půl a hůř a v podstatě plný stoploss nebyl vždy nahrazen tak pěkným ziskem abych zůstala v plusu. tak to mě dost štvalo a začla jsem hledat co tam vylepšit a čeho JÁ bych si ještě dokázala všímat. a teď to mám vylepšený tak že jedu woodiho patterny ale když má člověk zobrazený k tomu i ceny tak mu to dost řekne jestli ten pattern opravdu vystihuje třeba tu změnu trendu.
např. ZLR dle woodiho hází snad víc ztrá než zisků.

pak už bude na tobě zda pojedeš striktně woodiho nebo pojedeš něco co bude odpovídat tvé osobnosti, tvému jednání a chování a třeba zrovna systém postavený jen na základech vymyšlených woodim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...