Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Richarde, díky moc za příspěpvek, v poslední době se moje obchodní myšlení změnilo a je hodně podobné tomu co popisuješ. Přesto si mylím, že co se týče vstupů, úplně všechno se brát nedá a ani woodie vše nebere. Třeba u ZLR jsem odhadl cca 10 % ZLR, které se objeví woodie nebere. Zkusím si dát do backtestu jednu variantu s tím výstupem jak popisuješ. Určitě vím, že s SL budu v průběhu obchodu hodně pracovat. Zkoušel jsem, že v některých situacích, kdy je dobrý trend, se krásně vyplácí posunovat SL po každém hooku cci 1 tick pod svíci ve směru obchodu.

Ještě jedna věc, i podle předchozích příspěvků na mě působíš docela zkušeně. Nemohl by jso alespoň rámcově popsat jak a co obchoduješ? Strategii v kostce :-) Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

komine to jsem tady sledovala a určitě ti to dá signál k výstupu mnohem dřív než přijde korekce. překročení 100linky CCI je v podstatě k tomu že zůstáváš v trhu i přes pár malých korekcí přes které trh stoupá k lepší ceně.
já momentálně vystupuju když už je CCI v extrému kolem linky 200. když vstoupim kolem nul linky a vystoupim takto vysoko tak to bývá s PT 200-250 a pokud nevidím rozumný důvod proč PT oddálit tak mi tento zisk z jednoho obchodu prozatím stačí. jsem taky začátečník.
TCCI určitě 100linku překročí mnohem dřív tak pak jde o to jestli ti stačí vybrat kus trendu a nebude tvému svědomí a emocím vadit dívat se na to jak cena ještě leze nahoru např.a TCCI se zase vrací nad 100linku
ale tvrdím že i woodiho si každý musí vychytat podle svého. stejně to budou nakonec tvé dolary. tak je na tobě kolik ti jich stačí z trhu utržit. a pokroky stačí když budeme dělat později ne? hlavně že v začátcích budeme mírně v plusu?
hodně úspěchů!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,právě becktestuji aktualizovaný Pattern ZLR.U něho mě v současné chvíli zajámají hodnoty MAE,MFE z niž chci později určit nějaký rozumný STOP-LOSS.Jedu na 5ti min. TF s 1 kontraktem s rychlostí přehrávání na 15.Zajímalo by mně jestli je tato rychlost příliš velká nebo je přiměřená.Další věc která mě nedá spát je jak mám započítat do testování SLIPPAGE.Příklad jedu LONG vstup na 800.0 a výstup na 800.3.To je u ER2000 30 dolarů,po odečtení komisí 25,2 dolarů toto je bez SLIPPAGE.Zajímalo by mě jak to bude ve stejném případě když do toho započítám SLIPPAGE.Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to T.M.,

co se rychlosti přehrávání týče. Backtest a playback vidím jako dvě různé záležitosti. Preferuji jednoznačně reálnou rychlost. Tedy 1:1. V případě, že máte za sebou backtest a s ním všechna hodnocená kritéria (SL, MAE, MFE). Pokud ne, nepoužívejte playback. Pouze bych ručně posouval graf po jednom baru. Třeba tak, aby jsem měl pravou stranu schovanou (trochu té nejistoty neuškodí). Při vyšší rychlosti playbacku a) nestíháte a máte tendenci zastavovat graf - v reálu jej nezastavíte, b) při delším používání získáte "návyk" a v reálu to bude znamenat abstinenční příznaky po akci, když se v trhu nic něděje. Výsledkem bude zbytečná impulsívnost. Zkuste si někdy prostě odsedět 2,5 hod. u grafu ze dne, který jste nebacketstoval (který neznáte). Prostě osbně uznávám časové výhody vyšší rychlosti, ale později při delším používání to způsobí víc škody než užitku. Zkuste si najít čas a přehrávejte pouze od 15:30 do 18:00 max. Úplně to stačí. Poslední dobou je doba od ca.17 do ca.18 mrtvá. A naopak od 18 do 19 bývá výrazný pohyb. Ale obecně platí, že dvě hodiny je až dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavelvac: protože jsi zřejmě zkoušel graf v době mimo hlavní obchodní hodiny, tak se zobrazuje jenom pár svíček (vol 1000 = 1 svíčka na 1000 obchodů). Když se podíváš na graf nyní (v obchodních hodinách), měl by se ti již vykreslovat. Tedy za předpokladu, že sleduješ likvidní trh.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...