Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Miles, zapoměl jsem ti minulý týden odpovědět na to, jak obchoduji WCCI. Omlouvám se...
Obchoduji woodieho, kterého jsem si trochu přizpůsobil (asi jako každý, kdo převezme hotový systém). Kromě CCI mám zobrazený i cenový graf s EMA34 a využívám ho pro filtraci při vstupech. Čím větší vzdálenost ceny od EMA, tím větší šance na vítězný obchod. Naopak nevstupuji, když svíčka leží na EMA. Vstup jenom na souhlasné barvě svíčky (long - zelená, short - červená). Cenový graf mi v delším časovém úseku říká, jaký je charakter trhu. To mi dovoluje odhadnout, jestli má vstup reálnou šanci na zisk nebo jestli bude výsledek spíše nejistý. Zkrátka časem se vytvořil jakýsi „mentální filtr“ vstupů. Navíc když kromě CCI vidím i cenu a EMA, tak dokážu odhadnout, jestli má například význam ještě vstupovat do obchodu, který jsem nevzal hned při vykreslení vstupního signálu. Jinak nic nového nevymýšlím, obchoduji základní woodieho patterny (ZLR, TT, GB100, Ghost, Vegas a Famir) a snažím se dodržovat vstupní podmínky.
Výstupy: většinou 100cross, 123 exit nebo PT (to když je situace nejistá nebo chci udržet velký zisk a raději nečekat až na výstupní signál, který může slušnou část zisku vymazat). Stejně jako u vstupu tak i u výstupu cenový graf napoví, jestli vystoupit nebo ještě pozici držet dál. Při použití Woodieho MM lze po dosažení prvního PT a posunu na BE+1 nechat dalšímu obchodu šanci na větší zisk, aniž by celý obchod skončil ve ztrátě. Nevýhoda je, že po přitažení PT občas nestačí SL 100$ na udržení v jinak ziskovém obchodě. Proto ve volatilnějším období tenhle způsob nepoužívám, případně vstoupím do obchodu znovu jakoby na ten původní signál. Obchoduji ER2 na rangebars 1.5 v Sierrachart přes IB.
K dnešní otázce: pivoty nepoužívám.
Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pita30:

Tento vstup je platný. Jediné co bych ještě zvážil je velikost vstupní svíčky od high k low. Pokud je větší než můj SL tak většinou čekám na další vstup. Jinak na tom grafu vidím další platný vstup na 5034.
Nejsilnější signál na 5034 je pokud CCI14 a CCI50 protne a uzavře nad/pod ZL ve stejný moment a taky svíčka protne a uzavře nad/pod EMA34.

" What is more important - being right or making money ? "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rich,
díky za příspěvek, to jak jsi popisoval, že pro vstup je důležitý charakter ceny a EMA 34, tak v tom se úplně vidím, takto jsem k tomu začal přistupovat také a začíná mě to nést stabilní výsledky, zatím jen test. Vypadá to, že už jsem snad na dobré cestě :-) Zatím testuji na 5 min, ale ty range bary taky určitě vyzkouším.

Ještě jednu otázku, určitě jsi to také zkoušel na min TM, je v tom nějaký velký rozdíl v přístupu a vůbec ve strategii při používání range barů oproti třeba 5 min, nebo se na cenu díváš stejnýma očima?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Miles,
WCCI jsem zkoušel jak na 5min (obchodoval jsem je tak déle než rok) tak na rb (od začátku kontr. měsíce 032008, tj. něco přes dva měsíce). Žádný velký rozdíl v přístupu není, na rb dává wcci jasnější vstupní signály a lépe filtruje chop. Protože se svíčky někdy vykreslují hodně rychle, je potřeba dávat větší pozor a případně rychleji reagovat, ale výsledky mám znatelně lepší. Když si porovnáš výsledky za několik dní na 5min a těch samých dní na rb, tak tě to možná překvapí.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám dotaz ohledně timeframe. Používám 3 min., ale zjistil jsem že ztráty jsou vyšší než v backtestu z důvodu vyšší volatility a tak zvažuji, že snížím timeframe. Otestovaný mám pouze 3min TF. Pokud snížím TF na 2min projeví se to v úspěšnosti WCCI? Měl bych otestovat i nižší TF než ho změním v realu? Díky za reakce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...