Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

mlux:
určitě otestovat, změna ze 3min na 2min je dost podstatná. Vyšší volatilita se ti ale projeví na na každém tf, pokud máš backtest na datech hodně do minulosti, tak ti asi bude fungovat systém jako takový, ale konkrétní výsledky budou na jiných datech jiné.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Rich:
Jde o to, že můj backtest je z roku 2006, kde bylo nižší volume a tudíž i nižší volatilita. Obchoduji dva měsíce reál a teď v únoru jsem přesáhl svůj drawndown. Tak jsem porovnal backtest s realem a zjistil jsem, že jsem si zvýšil stop-loss a to se projevilo většími ztrátami a proto jsem se tak brzy dostal za drawndown. Chtěl jsem to tedy vyřešit snížením TF. Nejdříve to ale budu muset otestovat. Jinak díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mlux:
z pohledu standardního wcci není důvod takové zlr nebrat, pokud splňuje všechny podmínky (velikost min. 15, správné barvy atd.) protože woodie nesleduje cenový graf (= vlastně ani neví, jak vypadá vstupní svíčka). Já takové zlr neberu (přesněji: vstupuji na svíčce, jejíž barva odpovídá trendu - zelená long, červená short), pokud má následující svíčka správnou barvu a odpovídají vstupní podmínky, vstupuji se zpožděním. Pokud nejsou podmínky správné, nechám si zajít chuť.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den uz dlhsiu dobu backtestujem a zacinal som s 5min grafmi a po case som chcel prejst na volume ale vzhladom na kvalitu resp. nekvalitu dat vo volume udajoch som sa rozhodol vyskusat rabge bar, ale narazil som na problem...data mam do decembra 07a ked som backtestoval zistil som ako sa na er2 meni neustale volatilita a tudiz nemozno pouzit rovnaku hodnotu rb.ked sa pozrem na grafy tak zhruba kazde tri mesiace by som musel menit hodnotu rb. ako to riesite? je er2 vobec obchodovatelne na rb ? ja mam problemy back testovat lebo ked si testujem napriklad januar a potom maj tak rb na rovnakej hodnote je obrovsky rozdiel a na jednej hodnote sa to neda. inac sa mi zda rb dobre, uspesnost sa mi rapidne zvysila aj ked na druhu stranu sa mi znizil pocet prilezitosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, můžete mi někdo poradit, jak obchodovat začátky dne? Když jsem si sečetl výsledky obchodů za 8 měsíců, které byly v první hodině, tzn od 9:30 do 10:30, tak v mínusu. mám test na ER2 5 min. Zkoušel jsem to filtrovat ze všech stran, podle síly trendu, jestli cci začíná hodně v extrému, podle úhlu úsečky apod, ale nenašel jsem žádné pravidlo, které by dlouhodobě vycházelo. Díky

5108

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles:

No já ti asi neporadím, tak jak by sis přál, ale jedno ti řeknu. Pokud by mi statisticky (navíc z dlouhodobého hlediska) vycházela první hodina obchodního dne negativně, tak jako tobě, tak bych tuto hodinu jednoduše neobchodoval, stejně tak, jako někdo neobchoduje třeba v pátek, nebo v odpolední seanci, nebo atd. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles, zaciatky trhu na ER mi vychadzaju statisticky najlepsie a to beriem aj signaly ktore su tesne po otvoreni...1-2 minuty. Nezda sa mi ze ze by boli zaciatky horsie. A tomu grafu nechapem co tym chcel basnik povedat. V principe id eo to aby si bral vsetky trady ktroe vyhovuju tvojim podmienkama vyhol sa chopu.

Petto, ja pouzivam range bars, pre ER 1.5 je pravda ze niektore mesiace je malo signalov ale rozhodne niemenej ako na 5 min. Osobne som neobchodoval 5 min grafy ak bol range na ER mensi ako 50-55 tickov a teda ak je na range bars mensi range nedostavam signal. Range bars urcite pomahaju odstranit nejaky ten sum ale dalsi sum si uz musis odstranit sam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hojte,
chcel by som sa spytat ci je mozne este nejak dosiahnut aby moje grafy vyzerali ako ma woodie na svojich strankach. od casu ako zacal pouzivat Rbars 1.5 mi ani jeden graf nesedi a tak ked chcem porovnat svoje vysledky s tym co ma on v CHAT ROOM LIVE TRADES STAT SHEET nemozem. Teraz mam data od Openticku ked som si to porovnaval s tym co woodie zobchodoval do dna ako zacal pouzivat Rbars tak mi to v celku sedi, ale potom sa uz v tom neviem najst. Niekde som cital ze Rbars nebudu nikdy rovnake ak budete mat ineho brokera, pomohlo by ak by som mal data od brokera ktoreho ma woodie, aky je to??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alfy, Opentick data nepoznam, ale ak nemas kvalitne data tak tvoje grafy na range baroch budu ine oproti woodieho. Na 5 min timeframe to nepoznat ale na rangebaroch zalezi na kazdom ticku pretoze ti to moze dost skreslit priebeh. Woodie uziva PFG, a esignal myslim. A brokera pre data nemusis menit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...