Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobré odpolodne všem.

Chtěl bych se na něco zeptat vás, co obchodujete WCCI.

Backtestuji ZLR s metodou výstupů na "Hooku" (tzn. že se CCI křivka zalomí proti trendu) nebo při prolomení +/- 100 linky. Párkrát se stalo, že CCI křivka se zalomí proti trendu (nebo spadne pod/nad +/- 100 linku), ale úsečka na cenovém grafu je v souladu s trendem. Otázka zní - jak v takovýchto případech postupujete? Vystupujete z obchodu, i když se ceny vyvíjí dle trendu? Nebo čekáte na vykreslení další úsečky?

Doufám, že jsem to napsal srozumitelně. :-)

Děkuji za pomoc,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nighthero,
já vystupuji na prolomení 100 linky a nesleduji svíčku jestli je v souladu s trendem,ale zajímám se o to,pod jakým úhlem CCI protne 100 linku.Pokud vidím,že je silný trend a CCI neprošlo razantně přes 100 linku,tak počkám na další svíčku.Ale to už je diskréční přístup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jacku, z WCCI manuálu v podstatě u ghosta nevyplývají žádná přísná kritéria, po rychlém backtestu (bral jsem jakéhokoliv ghosta) jsem nějak dostal pocit, že často selhává a tak jsem ho odložil. Nyní je čas situaci přehodnotit ;) Můžeš z backtestu poodhalit jaký typ ghosta vychází nejlépe? Máš data v MSA? Já si MSA nadělil před týdnem - mimochodem doporučuji všem vyzkoušet a rozhodně koupit. Tenhle prográmek za 169 babek po slevě je jednak k nezaplacení a taky "naservíruje" černé na bílém jak si ta či ona strategie stojí, jak malé dítě zkouším všelijaké metody position sizingu. O MSA píšu hlavně v souvislosti se ZLR. Po načtení dat jsem byl nemile překvapen jaké výsledky ZLR dává a při aplikaci různých metod position sizingu sice equity roste, ale též DD, který se mi nedaří držet na rozumné míře. Výsledek ZLR za období leden až březen 08 přikládám, z hodnot RRR a max DD% a return on Starting Equity je jasné, že to žádný „ fičák“ není. Budu rád za jakékoliv komentáře a nápady. Omlouvám se Jacku za zkomolení tvého jména v předchozím příspěvku. mějte se fain, jirka

5469

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jacku,
z WCCI manuálu v podstatě u ghosta nevyplývají žádná přísná kritéria, po rychlém backtestu (bral jsem jakéhokoliv ghosta) jsem nějak dostal pocit, že často selhává a tak jsem ho odložil. Nyní je čas situaci přehodnotit ;)
Můžeš z backtestu poodhalit jaký typ ghosta vychází nejlépe? Máš data v MSA?
Já si MSA nadělil před týdnem - mimochodem doporučuji všem vyzkoušet a rozhodně koupit. Tenhle prográmek za 169 babek po slevě je jednak k nezaplacení a taky "naservíruje" černé na bílém jak si ta či ona strategie stojí, jak malé dítě zkouším všelijaké metody position sizingu. O MSA píšu hlavně v souvislosti se ZLR. Po načtení dat jsem byl nemile překvapen jaké výsledky ZLR dává a při aplikaci různých metod position sizingu sice equity roste, ale též DD, který se mi nedaří držet na rozumné míře.
Výsledek ZLR za období leden až březen 08 přiložím - při vkládání souboru se vyskytla chyba - z hodnot RRR a max DD% a return on Starting Equity je jasné, že to žádný „ fičák“ není.
Budu rád za jakékoliv komentáře a nápady.
Omlouvám se Jacku za zkomolení tvého jména v předchozím příspěvku.
mějte se fain,
jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj 4x.sk,
tyto výsledky jsou právě nefiltrované, u ZLR zatím jen sleduji a zapisuji si co ZLR předcházelo. Jsou to informace typu:
- padá CCI z extrému?
- vytvořila se divergence?
- padlo CCI pod nulovou linku?
dále sleduji na lince chop zone počet barů v požadované barvě

Například často selhává a průměr zhoršuje situace, kdy CCI padá z extrému, pak překročí linku 0, vrátí se zpět a vytvoří se signál ke vstupu do ZLR. Budu nad tím ještě koumat a pak se na to podívám v MSA - výsledek sdělím.
mějte se fain,
jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...