Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Dobrý večer všem.

Začínám se učit systém Woodieho CCI a chci si toto vlákno celé pročíst, ale 84 stran je ooooprravduuu hodně, tak se předem omlouvám za tento pro vás jistě "hloupý" dotaz, ale zajímalo by mě, jestli pro vstup do obchodu dle ZLR berete v potaz barvu LSMA?

Přečetl a naučil (snad) jsem se ZLR z manuálu uváděného zde na finančníkovi, ale tuhle podmínku jsem tam nějak nenašel.

Vím, že radši bych měl hledat než se jednoduše zeptat, ale chci se tento patern naučit pro backtest a nevím, zda při ZLR mám brát barvu LSMA jako jednu z podmínek pro vstup do obchodu.

Předem děkuji za odpověď a pokud ji nedostanu, najdu si jí, ale bude to trvat tak rok. :-)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Romane:

pokud budeš brát LSMA pro ZLR v potaz je jen tvoje věc, jak si tento pattern nabacktestuješ a vyzkoušíš, jak ti bude fungovat s LSMA a bez něj. jinak. jsou tu dva originální návody na WCCI, kdy v tom druhém, pokud si dobře vzpomínám, se píše, že Woodie používá LSMA jen a pouze (tuším) pro protitrendový pattern famir, tzn. do shortu červené a do longu zelené, ale pokud se podíváš na videotutoriál "finančníků" na obchodování WCCI, tak tito barvu LSMA pro ZLR používali.

Takže jak říkám, je to jen na tobě a na tvém backtestu, jak ti to bude vyhovovat. pokud budeš LSMA pro ZLR používat, minimálně se ti určitě zmenší počet vstupů, což může být pro někoho taky plus. konkrétně já jsem LSMA pro ZLR nepoužíval. myslím, že zrovna k této otázce přistupují tradeři WCCI individuálně a každý si tuto podmínku, či nepodmínku upravil podle sebe, takže konkrétnější odpověď asi nedostaneš a ani zřejmě nenajdeš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ouklend:

Děkuji za rychlé odpovědi.

Když tak koukám do grafů a snažím se nakoukat ZLR, tak občas když se "vyrýsuje" ZLR do Longu, tak je někdy ziskový při LSMA zelené nebo červené, někdy zase ztrátový a to samé platí při ZLR do shortu. Tzn. že rozhodující slovo bude mít asi backtest. :-)

Jinak návody pro WCCI mám staženy oba dva a čerpám hlavně z toho druhého, novějšího. Připadá mi propracovanější.

To Sinuhet:

Není mi zcela jasné, co myslíte tím, že LSMA je již v Sidewinderu? Pokud jsem to správně pochopil, tak LSMA určuje, zda je cena nad nebo pod (průměrem??) a Sidewinder určuje sílu trendu. Mohl byste mi to upřesnit?

Děkuji,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nighthero
Dovolím si odpovědět na tvůj dotaz. Obchodoval jsem WCCI 2 roky, takže s tím mám nějakou malou zkušenost.
Co se týče ZLR, tak pro platnost signálu je důležitá barva Chopzone na +-100 a Sidewinder na +-200. LSMA nemusíš brát vůbec v potas. LSMA je důležité pro Vegas, Famir a ještě je dobré jej sledovat u Ghosta. Pro ZLR, GB 100, TT se nemusíš LSMA příliš zabývat. Avšak ze skušenosti vím, že pokud je barva LSMA shodná se směrem obchodu, long zelená a naopak, tak to zvyšuje pravděpodobnost úspěšného treidu. Ale vše musíš vyzkoušet sám, co ti bude sedět.
Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem vám děkuji za vaše odpovědi.

V tuto chvíli se budu snažit "nakoukat" ZLR jen z grafu a posléze zkusím provést nějaký backtest pouze tohoto patternu. Pak, jak doporučuje Woodie, zkusím nakoukat další patterny, jeden po druhém, a tak za rok (možná za dva :-)) budu moct zkusit live. Optimista. :-))

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A ještě mě napadl jeden dotaz.

V manuálu od Woodieho pro ZLR jednou z podmínek to, že poslední tři úsečky na CZI musí být modré (long) nebo hnědé (short), ale tuším, že ve videu od Petra tato podmínka nebyla vyplněna. Petr vstupoval jen když při vykreslení ZLR byla barva CZI v souladu se ZLR. Můžu se teda ještě zeptat, jestli používáte podmínku tří úseček nebo ne?

Děkuji,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nighthero,

dokud Woodie obchodoval na TF 5 minut vzdy doporucoval dodrzeni pravidla 3 usecek na CZI dle trendu modre (long) nebo hnede (short), od prosince obchoduje Range bars a trochu se zmenila pravidla. Dulezite je, aby byl jasny trend, a pokud se stane, ze je na CZI 1-2 odlisne barvy jedna se stale o platny pattern. Samozrejme CZI na vstupni usecce musi odpovidat trendu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, chci se zeptat skusenejsich ohledne vstupu do pozice v paternu ZLR.Pro priklad trh NQ1.Vcera moderator v zivem vysilani rekl "vstup bude 1911.50".(viz. obrazek) S toho jsem pochopil,ze vstupuji prikazem BUY 1 STOP Ale co se snazim najit je,jak prisel na tech 1911.50.Vsiml jsem si,ze jsou nad grafem nejake hodnoty a tam je take tech 1911.50.Mohl by mi nekdo prosim vas poslat odkaz,kde o tomhle najdu vic nebo me alespon nasmerovat. Hledal jsem na forech,ale asi spatne. A jeste jedna otazka zda li se da zapnout v TN odpocitaladlo konce usecky. preji uspesne obchody Everages

5390

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everages...

Hodnoty nad Woodieho grafom postupne zľava. Červená: hodnota open aktuálnej úsečky, zelená : high hodnota aktuálneho usečky / inak povedané, na akej hornej hodnote uzavrie aktuálna úsečka pri smere na sever a preto moderátor vedel kde nastaviť hodnotu vstupu pre long. / ružová: low hodnota aktuálnej úsečky, teda kde aktuálna úsečka uzavrie pri smere na juh. Žltá je myslím hodnota CCI bodov do uzavretia aktuálnej úsečky. Biela. zmena CCI bodov / dôležité pri ZLR /
Odpočívadlo konca úsečky v tomto prípade nepotrebujete. Všimol som si, že máte nastavené range bars 15 tick a range bary sú nezávislé na čase. Závisa len na zmene ceny.
Veľa šťastia.
B.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...