Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart a její možnosti


Břonda

Doporučené příspěvky

2 JiM36:

Takze jak to presne pocitat ? Jako parametr dame delku.. (napr 10 => vezmu poslednich 10 hi a udelam prumer a poslednich 10 low/10... - co vyjde je aktualni pro danou svicku... ) Takhle ? Sklon urcime podle ceho ? Resp. podle ceho urcit jestli zobrazovat hi nebo low....

Nasel bych nekde mozna po netu zdrojak z TradeStation nebo z ceho to bylo, ale jednak se mi to nechce ted hledat, a hlavne si muzes rict jak to presne chces... takze takhle je to asi lepsi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Posilam jeste jednu variantu. Ta predchozi ma vystup ctverecky o velikosti 2 (coz asi neni uplne prakticke) tahle verze uz to ma jako point o velikosti 1. Asi by to slo dat jako dalsi parametr (velikost vystupu + Drawstyle), ale to az nekdy priste, kdyby to bylo nejak super potreba. Neni zac ;)

12503

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jadvig:
Díky za snahu!

Rob99:
Díky, už to pracuje. Když už jsme u indikátorů a jsi takový machr, dokázal bys napsat indikátor, který by sledoval sklon EMA podle rozdílu její hodnoty vůči předchozí úsečce? (případně průměru x-úseček zpět). Výstup by mohl být v okně v horním rohu obrazovky, něco jako má CountDown Timer?
Chtěl bych to vyzkoušet jako jeden z možných filtrů.
Pokud tedy příliš neotravuju. ;)
Díky JiM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak copak o to, uhel lze vypocitat pomerne snadno pomoci vět kolegů Sina a Kosina, problem je, ze k tomu neni dostatek informaci (I kdyz asi je, protoze Woodiho panel CCI myslim pocita sklony ve stupnich, takze to urcite nejak jde). Vyjdu-li z pravouhleho trojuhelnika, tak znam jeden uhel (ten pravy) + jednu stranu (rozdil hodnot aktualni a predchozi usecky) A my by sme potrebovali znat jeste vzdalenost mezi temi jednotlivymi useckami , aby sme dostali hodnotu druhe strany a meli dve prilehle k tomu pravemu uhlu. A to nevim kolik je... Pak by sme spocitali vsechno ostatni. Jestli by nekdo dodal algoritmus nebo ma nejakej napad, muzeme to zkusit.

Ten ciselnej rozdil sem dam behem dne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cožpak o to, se vzdáleností mezi úsečkami bych si hlavu příliš nelámal, dosadil bych konstantu 1, ke které by se úměrně přizpůsobil(co se jednotek týče) i rozdíl mezi hodnotami EMA. Sice by ten úhel zřejmě nebyl úplně správně, ale mně jde o dynamiku změny, ne o absolutní hodnoty. Tudíž mi ale bohatě stačí i pouhé automatické vyčíslení rozdílu někde přehledně zobrazené. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je samozřejmě problém, já to zatím řeším excelovskou tabulkou, kde vyuzívám zaokrouhlení EMA na 3 desetinná místa a výsledek násobím 10.000, aby ten rozdíl byl lépe uchopitelný:
Viz tabulka:
úsečka EMA proti předchozí úsečce
18:30 630,051
18:33 630,140 1,41
18:36 630,235 1,51
18:39 630,290 0,87
18:42 630,353 1,00
18:45 630,407 0,86

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...