Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart a její možnosti


Břonda

Doporučené příspěvky

2 tomicek :

No tak jsem na to koukal, a nevim jestli to pujde. Jde o to, ze se v hlavicce te studie zobrazuje hodnota osy y, kam nacpat cas bude asi problem. Nenasel jsem nejakej rozumnej zpusob jak to zobrazit. Kdyby se jednalo o vyjimecnou hodnotu, tak nastroj tool je na to vhodny, jenze ty chces zobrazovat prevedne hodnoty bar od bar, a to nevim jak udelat. Podle mne jedina schudna cesta je, najit nekde jak SC zobrazuje hodnoty v headru kazdeho regionu, a opajcnout jak zobrazuji v regionu 0 hodnoty datumu a casu. Resp. nekde vyguglit jak do toho headru nacpat jakoukoli jinou hodnotu. Pak uz by to realizovatelny bylo. Prevedes minuty na hodiny, minuty, sec a zobrazis to pro kazdej bar do toho headru. Ale jak to presne udelat... to netusim. Taky by se mi tohle hodilo... mit moznost ovlivnit co tam ma byt zobrazeno a co ne, eventuelne tam posilat svoje hodnoty. Ja to resim prave pres nastroj Tool, nicmene to neni uplne ono. V pripade nutnosti zobrazovat hodnotu pro kazdou svicku je to nepouzitelne.

Takze jsem asi moc neporadil, sry.
Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No prave. To nebude vypadat vubec nijak... Vem si usecku sirokou cca 1mm a k tomu "hh:nn:ss" - naprosto nepouzitelne. Vyjde ti z toho souvisly pas cisel. Uz jsem to smazal, ale jestli na tom trvas, tak to napisu znovu a uvidis co z toho vyleze za paskvil :) Kdyz je potreba info pro kazdej bar, tak idealni je ten header s eventem pro zobrazeni hodnoty tak, jak rolujes s grafem... imho teda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99,

jasně, vypadat to bude ....no nic moc. Záleží na roztažení grafu, ale je fakt, že je to dlouhé. Dalo by se to nechat jen v minutách a vteřinách, to by pro ID asi stačilo, ale to je řekněme o dvě pozice méně, což to asi úplně neřeší. V principu jde o to jestli je třeba to mít ukaždé úsečky zobrazené. Možná by mohl být kompromis použít Tool TEXT někam do grafu a zobrazovat třeba jen poslední 3 hodnoty.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 mira_k : (tu)

No tak jsem si mohl usetrit nejakou tu minutku s prevodem, ale aspon jsem nezakrnel. Studie "Bar Time Duration" bude asi kolegovi vyhovovat nejlepe. Tak jen pro poradek prikladam *.cpp (zamerne je to v txt, protoze jsou vyseknuty include a dalsi veci...), kde jsou prevody dec na datetime a zobrazeni hodnot stridave na cenove ose.

Kazdopadne to neresi muj problem se zobrazenim vlastnich hodnot na headrech jednotlivych regionu, ale tak treba nekdy priste :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

nene panove, standartni studie bar time duration to bohuzel neresi. popravde receno, uplne nejdriv jsem o studii co meri aktualni usecku pozadal prave na supportu sierry. tam mi ji doprali a vytvorili prave studii bar time duration, ale udelali ji jen tak, ze ukazuje hodnoty minulych usecek, kdyz se na ne najede. ale u te posledni aktualni mereni neudelali. kdyz sem je pozadal o vylepseni, rekli, ze na to neni ted cas a vhodna doba. tak sem tady.

prikladam link, kde sme to resili. mam tam nickname mayerrs, tak at jste zasveceni jako ja. proto uvitam jakoukoli pomoc s prevodem. vubec nejsem programator, ale kdyz uz existuje kod tehle studie (co jsem sem vkladal, jsem laickeho nazoru, ze prevod na HH:MM:SS prece nemuze byt takovy problem - ale opravdu nevim) zkuste si kod zkompilovat a pridat do grafu. ja to vlozil do regionu 1 (cenovy graf), zakazal sem vykreslovani vlastni studie a nechavam si zobrazovat pouze udaj.

tady je ten link na foru sierry:

www.sierrachart.com/supportboard/showthread.php?t=24277&highlight=counting+time

panove, diky za trpelivost:-)

tak co rikate, dokazeme to nejak vyresit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No v te studii co jsem tu dal vcera to tak funguje. Akorat ze prepocitany cas se zobrazuje v cenovem grafu, a aby to bylo citelnejsi, tak se ceny objedno posunuji o hodnotu cena - 3 a cena -5 Samozrejme, je to na TF. Kdyby se to melo zobecnit, soupli by sme tam vstupy na velikost ticku, zobrazeni kazde druhe, treti ceny, a ja nevim co jeste. Pri zmene ceny se jednak okamzite prepocita samotny indikator, a druhak se prepocita i cas v cenovem grafu.

Akorat ty ceny jsou posunuty hodne vlevo protoze aligment jsem nastavil na right...
Je to ten radek ... TextAlignment = DT_RIGHT;
Muzes tam napsat treba DT_CENTER, tim se to vylepsi.

Jinak je to myslim to co bys tedy potreboval... Psat to jako celou studii se vsim vsudy - osy, header hodnoty atd. nebudu, protoze to neumim. A kdyz ti i ze supportu napsali ze je to slozity a ze to ted delat nebudou... :) Kdyby k tomu byla poradna dokumentace tak dejme tomu, ale vsechno dolovat jak ze skaly... znas to.

Tak at se dari
Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky Libore,

ale kdyz jsem zkousel tvuj kod uvest v zivot, nepodarilo se mi to. A ani nevim, kde delam chybu. Psalo mi to nejakou chybu pri kompilaci. No, take to muze byt tim, ze vubec nevim, co delam:-) Zkopiroval jsem tvuj kod do editoru, ulozil a dal zkompilovat..

Jinak samozrejme, studie Bar Time Duration je skvela, az na ten cybejici aktualni cas na posledni usecce v jejim prubehu. Ja vim, ze mi hosi ze sierry napsali, ze to neni tak snadne a ze na to nemaj cas, ale vzdyt ten kod, ktery jsem sem vkladal to prece dela a neni nijak slozity. Napadlo me, nesel by tenhle kod nejakym prepoctem upravit tak, aby byl prave ve formatu hh:mm:ss?

Jestli tomu kodu ja aspon trochu rozumim, tak prvni cast nema nic spolecneho s pocitanim posledni usecky. Az ta druha cast. Umyslne jeste jednou vkladam. No a v tehle casti, nejde nejak upravit nasobenim nebo delenim nebo nejakym jinym jednoduchym zpusobem ten kod tak aby vystupni hodnota byla hh:mm.ss?

// Section 2 - Do data processing

int Hour, Minute, Second;
sc.BaseDateTimeIn[sc.Index-1].GetTimeHMS(Hour,Minute,Second);

if ((Hour==9 && Minute>29) || (Hour>9 && Hour int barTime = sc.BaseDateTimeIn.TimeAt(sc.Index)-sc.BaseDateTimeIn.TimeAt(sc.Index-1);
int barTimeCurrent = sc.CurrentSystemDateTime.GetTime()-sc.BaseDateTimeIn.TimeAt(sc.Index);
// if (barTime // barTime+=24*60*60;
// }

float barTimeMins=barTime/60.;
float barTimeMinsCurrent=barTimeCurrent/60.;
if (barTimeMins>0){
sc.Subgraph[0][sc.Index-1] = barTimeMins;
}
if (barTimeMinsCurrent>0){
sc.Subgraph[0][sc.Index] = barTimeMinsCurrent;
}
}

}

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomicek : " vubec nevim, co delam..." Aha, tak to mas rict rovnou. To je jasne ze se ti to nepodarilo prelozit. Poslal jsem to jen jako kus kodu, bez headeru atd. Takze tady mas celou study cpp (Kdyz umaznes koncovku jpg...) Tenhle soubor das do adresare ..\SierraChart\ACS_Source\ . V Sierre uz to jenom zbuilduj. Pojmenoval jsem studii odlisne - aby se to nepletlo a sice "LKP_Time_Difference" a jmeno samotne fce v grafu je "LKP_Time_Diff" Zkus.

12082

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste odpoved...

1) Prvni cast nema nic spolecneho s zadnym pocitanim. Jsou to definice vstupu, vystupu, chovani strategie atd.

2) Nemusis to vkladat dvakrat. Kdyz to teda zrovna neni jen jako tapeta misto textu :)

3) Problem neni v prepoctu na hodiny a minuty, ten uz v te me strategii je, problemem je, kam umistit v grafu ten vysledek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libore, jsem rad za tvou trpelivost..:-) Udelal jsem vse presne podle tveho navodu tvuj kod funguje, ale.. Prikadam obrazek a komentar: 1) Vlevo nahore je studie bar time duration. Prave ve formatu hh:mm:ss 2) Vlevo dole je studie - kod, ktery sem sem vkladal (je v ciselnem formatu) 3) Vpravo dole je tvoje studie (me se zobrazuje ale take v cislenem formatu) A ted - ja nevidim problem se zobrazenim. Me uplne staci, kdyz se budu moct divat na tohle posledni cislo u posledni usecky, ktere se aktualizuje s kazdym tickem (coz studie bar time duration bohuzel neumi). Historie me az tak nezajima (muzu si nakonec prejet na usecku co me zajima a cislo uvidim - nechci videt hodnoty ostatnich usecek - to by bylo dost neprehledne). Co bych ale rad, aby ta studie byla prave ve formatu hh:mm:ss - tak jako studie bar time duration. Mozna jsme si jen celou dobu nerozumeli, ale o tohle mi od pocatku slo. Aby se to nezobrazovalo jako (hodnoty ze screenshotu) 13.53 (13 a pul minuty), ale jako 00:13:31 (00hod:13min:31sec) Jeste jednou diky za snahu a trpelivost:-)

12083

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V poho, ja ti rozumim celou dobu, neboj, a vim presne jak bys to chtel. Jen to neumim udelat. Bud je to nejakej confidential zpusob, nebo jen nekde neco nevidim. Zkusim nad tim jeste chvilku bloumat. Treba se jeste nekdo ozve.

Ps: Nestacilo by ti vypnout ty ostatni hodnoty a nechat tam jen tu posledni ? No nic, je to zkousim.. Mohl jsi dat celej screen at ostatni vi o cem se bavime. To nejdulezitejsi si vystrihl :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...