Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart a její možnosti


Břonda

Doporučené příspěvky

hanz242:
Díky moc, už to pracuje! Jó kdyby tak člověk uměl pořádně anglicky a mohl si prozkoumat všechny funkce programu sám.

Rob99:
Alespoň máš o práci míň, no ale přece jen aby se ti nezkrátily žíly, nešel by sestrojit jeden další indikátor, který by zobrazoval volatilitu jednotlivých úseček na první pohled? Má představa je následující - pod každou úsečkou grafu by se úplně dole u hrany okna zobrazil bod různé barvy podle rozpětí úsečky - např. úsečka 10-70 USD - světle zelená, 80-100 USD tmavě zelená, 110-120 USD modrá, 130-160 USD hnědá a nad 160 USD červená? Ideálně tato rozpětí nastavitelná.
Pokud tedy již něco podobného SCH neumí a já to neobjevil. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rikal jsem si ze by tohle Sierra mohla umet, ale jak rikam, nepotreboval jsem to = nepatral jsem. Akorat vim ze bych to naprogramoval... klasika.

JiM36
No takovej indikator uz jsem si napsal davno, akorat ho mam jen na tri zony a jsou pevne dane (-50, 50-100, +100) - co se tyka tech barev. Velikost mi zobrazuje samozrejme presne. Tak ho poupravim aby se to dalo expedovat s nejakym lidskym nastavenim... ze ses to ty a usetril sem si tu praci s tim prolinanim z grafu do grafu... :) A nemam to jako body ale jako bary, protoze jsem si tam pridal HorizontalLine 100 a vidim jak velke svicky mam pred sebou (pouzivam tf Volume)

Jestli je to nejakej indikator - to nevim, a je mi to celkem jedno. Nez projizdet tu hromadu indikatoru v SC, tak jsem si to napsal. Bylo to na 10 minut a aspon vim presne co to dela.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 JiM36 : Tak tady to mas. Udelal jsem 5 zon, vic imho nema smysl. Hodnoty jsou v penezich, a muzes to pouzit na jakykoli trh. Staci vyplnit hodnotu bodu v penezich a velikost ticku. Takze na TFko je to default, pro NQ tam napr. das hodnotu bodu 20 a velikost ticku 0.25 a je to. Znak [$] je symbol, ne mena, takze na DAXu a spol. to bude fungovat taky. Jeste jsem premyslel ze by tam sel dodelat jeden vystup ve forme LINE, takze by to mohlo byt takove CCI v dolarech ;) No nic.

12615

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste je tam jedna drobna logisticka chybka. Kdyz vyplnis aspon jednu hodnotu zony jako 0, tak tu zonu vypnes. Coz se ovsem pro zonu 1 moc nehodi, navic je tam default hodnota 0. Takze do zony 1 nastav "Od" na 1, jinak se ti nebude zobrazovat. (Jestli vymyslis neco dalsiho, tak to bude v dalsi verzi opraveno) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:
Díky moc, nainstaloval jsem to, ale jediná podoba v jaké jsem to dokázal dostat do grafu k cenám je v přiloženém screenu. Nechci to dávat do jiného chartregionu, musel bych něco jiného vyhodit. Proto jsem psal, že by mi stačil barevný bod úplně dole pod bary, ideálně se zobrazením hodnoty ve values scale.
JiM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj, no v regionu 1 to lip vypadat nemuze. V jinem to vypada podstatne lip. Jeden by rekl ze tam mas mista spoustu, ale kdyz to chces mermomoci do ceny, tak to zkusime. Mozna se ti ale zpomali rolovani, protoze se furt musi vypocitavat jakej rozsah cen mas zobrazenej, aby se ty puntiky mohli zobrazovat nekde dole inteligentne na jedne lajne. Dalsi vec - nevim sice cemu rikas value scale, ale jestli je to ta lista s informacema o jednotlivych indikatorech u kazdeho regionu, tak tam budes mit vzdy hodnotu bodu te usecky, ktera je prave zobrazena jako posledni vpravo. Udelam to jako dalsi indikator, myslim ze ty bary muzou byt zas dobry pro nekoho jinyho, mas okamzite predstavu jaka byla range usecek... no vsak to znas ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 JiM36: Takze je tam dalsi studie (LKP_RangeCandle_Point), ktera by pro tebe mela byt lepsi. Az to budes vkladat, tak dej pro region 1 independent scale a jestli chces nejak lip videt hodnoty jednotlivych point, tak bude potreba vyhazet z toho headeru hodnoty, ktere jsou tam ted. Tzn. Global Settins -> Customize Chart Header - tam nech aspon jednu polozku. Dale smaz nazev te studie (je moc dlouhy) a to udelas tak ze pres F6 -> Studie Settings -> Subgraphs a vlevo dole odskrknes volbu "Display Study Name and Input Values". Pak zustanou v headeru jen hodnoty pro jednotlive zony.

12631

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To mira_k

můžeš mi prosím prozradit jak připojuješ kontraktní měsíce do Sierry?
Případně odkaz na nějaký návod.




tictac,
v posledních verzích je to docela rychlý a jednoduchý, vývoj od SCH se snaží

- Chart - Perform Futures Symbol Rollover
- tady ti nabidne aktuální nový měsíc, ted M0
- pohlidej si počet dní z historie, které chceš připojit ze současného chartbooku "Include Data From Past"
- a formát nových dat

předtím si zkontroluj, zda máš v Chart Settings - More Settings zaškrtnuto "Show Drawings For Different Symbols" .. pokud to nebudeš mít vybraný, tak ti po přerolování zmizí všechno "malování", co máš grafech, tj S/R, TL, popisky apod

M.

"keep it simple"


mira_k

Ty asi jedeš live data v Sirra CH. Ja na SCH pouze testuji, live data mám na NT.Pokud dám Chart - Perform Futures Symbol Rollover, tak se mi zobrazí prázdné okno, tudíž nemám soubor který bych připojil.Ale možná je chyba u mne...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...