Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Lil.Trader:

v komoditním manuálu byste měly být všechny nejpodstatnější základy, abyste vůbec začal chápat "o čem to celé je"..poté se třeba vrhněte na sekci "Obchodní základy" viz. www.financnik.cz/clanky/zaklady/index.html?page=6 a tuto sekci si celou pročtěte..ještě předtím si můžete projít www.financnik.cz/wiki/glosar , kde najdete vysvětlení různých často používaných zkratek (když na něco článku narazíte, můžete se pokusit to tam najít)..no a dále pak doporučuju začít číst celou historii článků tady na finančníkovi - samozřejmě od těch nejstarších postupně k těm nejnovějším, které už bývají více pokročilé a ze začátku byste jim nemusel tak dobře rozumět...no a samozřejmě není na škodu si nakoupit alespoň pár knih (řekl bych že to je spíše nutnost)..

PS. víte, popravdě, ono asi ani nejde udělat jeden všeshrnující článek..obchodování na burze je poměrně obsáhlá a na první pohled složitá záležitost, že by to musel být článek na minimálně několik dlouhých stran..garantuji vám ale, že pokud začnete třeba právě tu na webu od těch nejstarších článků, za pár měsíců (možná dřív, možná pozděj - záleží na intenzitě učení) budete všemu velmi dobře rozumět..každý se v tom na začátku ztrácí a postupně si dává kousíčky té mozaiky dohromady...já sám jsem v začátcích trávil tady na fóru i 10hodin denně pročítáním článků..jedním si ale buďte jist - naučit a pochopit se to lze!..chce to jen čas, trpělivost a píli..

PPS. teď sem si všiml, že píšete, že dost přeskakujete z jednoho tématu na druhé..doporučuju začít velmi systematicky opravdu od těch nejstarších článků..

snad jsem vám trošku pomohl..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pro Lil.Trader
pojem trh: cs.wikipedia.org/wiki/Trh_(ekonomie)
pojem burza: cs.wikipedia.org/wiki/Burza

na hlavni strance financnik.cz pri pravem okraji je vyhledavani

NASDAQ: www.financnik.cz/komodity/financnik/americke-indexy-pro-intradenni-obchodovani.html
CBOT,NYMEX , CME jsou burzy
dale doporucuju hledani na google

pokud neco neni jasne tak cist znova dokud to nepochopis, pokud to porad nejde tak poloz konktretni dotaz.

Nezapomen, nic neprijde ze dne na den, trpelivost!
At se dari

PS omlouvam se, prehlid jsem adminuv prispevek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmm,,,diky chlapci,,,myslim ze moj problem bol v tom ze som sa nevedel poriadne zorientovat na stranke...teraz je to uz trochen lepsie :D...no a hlavne to vyhladavanie na hlavnej stranke v pravo mi moc pomohlo ale aj to ze som mal citat tie starsie clanky nie tie newsky,,,chapete...hmm no napriklad ked som dlhsie surfoval po financnikovi a ani neviem ako som sa dostal na nejaky dobry clanok o E-mini trhoch ale potom neskor som ho uz nevedel najst,,,ale uz teraz vdaka vam viem ,,,,diky moc este raz :)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanlik:
nebyl jsem delší dobu v tomto vlákně. Co se týče posloupnosti backtesting papertrading, považuji za logické naučit se patterny na statickém grafu, udělat si náčrt strategie a spočítat si základní statistiku. Při papertradingu pravděpodobně zjistíš že to jde vše trochu jinak, ale poznáš jak kmitají candel, že to co je uprostřed grafu, není už na jeho pravé straně tak jednoznačné. přehodnotíš svůj systém a vrátíš se k backtestingu o něco chytřejší (a toto kolečko může jít i několikrát). jak se už psalo na více místech, detailní backtest má smysl pouze pro období kdy budeš skutečně obchodovat a určitě nebudeš obchodovat, když se za 3min prodají 4 kontrakty. pro otestování robustnosti není na škodu vzít celé obchodní hodiny (např TF 15.30-22.00, pozor jen na dobu oběda).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
po zhruba pulrocnim studiu financnika (timto dekuji za opravdu skvele stranky), zdejsi diskuze a cteni literatury zamerene na trading a psychologii jsem se rozhodl obchodovat intradenne komodity, pro zacatek klasika, zrniny.

Teorii mam tedy za sebou, je na case postavit nejakou strategii. K tomu samozrejme potrebuji historicka data.
Prochazel jsem ruzne programy k tomuto ucelu a z hlediska ovladani vypada nejlepe TnT, velice se mi libi moznost krokovat a nevidet pak "budoucnost". Ale neprisel jsem jak nastavit 5min graf, nejmene jde jeden den, coz je pro ID nepouzitelne.
Navic je jen jeden od kazdeho indikatoru, nemohu pouzivat dva stejne s ruznou periodou.
(jsou to vlastnosti, nebo to lze nastavit?)

Sierra, jak jsme pochopil umi backtest pouze 2 tydny.

TWS je sice JAVA, spousta lidi si stezuje na nestabilitu, ale s indikatory se mi zde pracuje nejlepe (vice oken). Jak je to ale s IB a daty?
Chapu, ze je nutne si nejprve zalozit ucet s aspon 3000USD (5000USD pro vyuziti marginu), pak je mozny papertradingovy ucet s historickymi daty, to je zdarma? Na svych strankach uvadeji cenu CBOT floor Based USD 55.00, coz se mi zda, ze je neco jineho.


Nebo jsem zkusil nevhodny SW?
Existuje nejaky jiny, co dokaze zobrazit grafy stejne jako TWS? Tedy vice stejnych indikatoru najednou a kazdy typ indikatoru v vlastnim sub-grafu.
Zatim staci data zrnin a cukru.


Jeste bych mel dotaz na "pakovy efekt".
Princip jsem myslim pochopil, ale co by se stalo, kdybych nemel nastaveny SL (at uz z jakehokoliv duvodu), trh sel proti me a ztrata by byla vetsi (nebo rovna) marginu? Broker by me vyhodil a margin by si samozrejme ponechal, nebo bych byl v pozici tak dlouho, dokud bych sam nevystoupil? Margin by se pak vratil a ztrata by byla hrazena ze zbytku uctu.
Asi jsem to popsal dost slozite, tak jednoduse: muze byt ztrata vetsi, nez margin?

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ztráta může být větší než margin. Pozici broker zavře, pokud se vybílí účet.

Jinak intradenně zrniny? Zrní nebo cukr jsou dobré pro začínající poziční obchodníky, ne pro intraday. Pro ID jsou lepší třeba e-mini indexy, např. NQ.

Sierra nebo NinjaTrader umí samozřejmě historii delší než dva týdny. Komplet NT + data od ZenFire je možné si pořídit zdarma, jsou tu o tom články.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek:
dekuji za radu, podivam se na indexy.
NinjaTrader jsem nastavil pro data ZenFire podle zdejsiho manualu, ale nemohu se pripojit, zobrazuje se hlaska:
"Please check your account connection parameters and your internet connection."
Hledal jsem na foru a je to celkem bezny jev, nekomu pomohl reinstal a novy demo ucet, nekomu nic.
Patrim do te druhe skupiny.
Je mozne nekde stahnout historicka data (v podstate offline balik)? Rozhodne to nemusi byt 10 let, staci mesic nebo dva napr. prave pro e-mini indexy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel.K:

budto mate projite prihlasovaci udaje a musite si ze zen-fire nebo mirus futures nechat poslat nove, abyste mohl dale vyuzivat bezplatne demo..a pokud mate udeje cerstve, pak se zkuste pripojit zitra, pripadne v pondeli, melo by to jet..nekdy se nejde pripojit, ale to je spis vyjimecne, myslim - me uz se to dlouho nestalo..

jinak co se tyce historickych dat, zen-fire poskytuje kvalitni tickova data (muzete zobrazit libovolny graf - i rychly alternativni) cca 1,5 roku dozadu...coz vam na zacatek urcite bohate postaci...stahnete je kdyz jste pripojeny online k zen-fire..kdyz si pak ulozite workspace, nemusite se pak uz pripojovat, protoze data vam zustanou ulozena v pocitaci..

jinak pokud nechcete cekat, zkuste zadat do vyhledavani v diskusi "historická data" a urcite vam to vyplyvne radu vlaken, ve kterych nejaka data pro indexy najdete..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hadamkov:

co se tyce kurzu intradeniho obchodovani, tak myslim, ze ntb je dobre mit na kurzu backtestovani..na zakladech obchodovani a emini I a II jej nepotrebujete..vse si muzete vyzkouset v klidu doma dle skript..ono to i podle me zbytecne odvadi pozornost od vykladu..jak clovek zkousi nastavit to a to a nedava pozor a vyklad mu utika...takze ais tak :) co se tyce kurzu spreadu a opci, na nich sem nebyl, tak neporadim..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...