Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

mira_k:
jak jsi rekl: "akciový index - je statistickou veličinou", je to ukazatel, bez nejake realne hodnoty.
Akcie je "kus" spolecnosti, zde hodnotu chapu, ale index je jen cislo, kdyz se rozhlednu kolem, muzu vytvorit desitky indexu, ale vsechny budou bezcenne.

Chapu to spravne, ze kdyz nakoupim "deset kontratktu SP500" stale nevlastnim ani jednu akcii (byt treba pomernou cast)?

Jde mi o to, proc se akciove indexy obchoduji, pro koho maji hodnotu, kdyz se vytvari jen jako statisticky udaj, tak kdo je zakaznikem? (ted ponechme spekulace stranou)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavel.K,
já chápu indexy jako ulehčení, zjednodušení pohledu na trh, segment, portfolio ... buď budes sledovat 500 hodnot akcií a jejich pohybu a z toho neco vyvozovat, nebo se pomoci algoritmu a vazeni urci jeden index/jedno číslo, který reflektuje tech 500 akcií/společností .. každá má svoji váhu .. tj je to vidět, pokud jsou vyhlášení výsledků firem a pokud nějaká silná firma v indexu a má hodně špatné nebo naopak dobré výsledky, tak to má vliv i na index
hodnota indexu odpovíd hodnotě jeho součíástí. Při nákupu indexu nevlastníš žádnou akcii.

.. určitě můžeš vytvořit celou spoustu indexů, jen je otázkou, zda je zbytek společnosti přijme nebo bude respektovat, pokud ano, pak můžeš mít na burze i svůj index (tu)

indexy nemají fyzické dodání, pouze finanční vypořádání.

btw: když zadáš do Google "akciový index" vyjede dost zajímavých odkazů

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Libri, Gladiator.
dakujem za rady. Velmi si to vazim. Keby som chcel moju filozofiu rozviest, bola by to siahlodlha diskusia a mozno by som vas aj tak nevyvratil z vasich nazorov. Urcite nehladam ziadne pozehnania, lahke cesty a neprenasam zodpovednost na inych a netusim ktore vety v mojom prvom prispevku vo vas navodili takyto postoj. Ja kvalitny mentoring beriem rovnako ako sa beru napriklad v sporte treneri. hoci je to hlavne o sportovcovi a jeho psychike, mnohi sa urcite radi nechaju pocut ze velku zasluhu na ich uspechu ma prave ich trener atd. ale bavi me sa o dobrych treneroch a o to mi islo...preklepnut si ich. Teda aby sme sa kompletne chapali, cakal som presne to co napisal Motley ktoremu sa chcem velmi velmi podakovat. Ako keby si mi cital mylsienky:D sam s tym nemam skusenost co si treba vsimat a co musi takato spolocnost splnat tak som sa prisiel poradit so skusenejsimi a po tvojom prispevku som opat o ktrok dalej. uz ich preklepavam.

dakujem

ABCDE

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi (Tome a Petře) právě jsem dočetl vaši knihu a cítím potřebu Vám pogratulovat k vytvoření tak povedeného díla. Už dlouho jsem nic nepřečetl tak rychle a s takovým nadšením. V tradingu jsem naprostý „zelenáč“, ale díky tomu co děláte mám pocit (možná dokonce věřím tomu), že tu dlouhou cestu k profitabilnímu obchodování mám šanci zvládnout i já. Obor který mě živí (doprava, spedice) byl zasažen, stejně jako mnoho jiných oborů, současnou hospodářskou recesí a já díky tomu již delší dobu hledám odvětví, které by bylo proti podobným krizím imunní. No a zdá se, že jsem ho už našel. Každopádně vám oběma děkuji za to, co děláte a přeji vám hodně štěstí a radosti v profesním i osobním životě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,
mám dotaz, zda-li někdo máte konkrétní zkušenosti s technickou analýzou - formací hlava a ramena.

Jedná se mi o pokles ceny pod linii krku a následný další pokles aspoň o vzdálenost mezi vrcholem hlavy a linií krku?

Opravdu to funguje dle výše uvedeného? Máte s tím někdo aspoň nějakou zkušenost?

Předem díky. Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Augi:

Legracni jak maji lidi tendenci schovavat se za dav a pouzivat spojeni typu: [ital] "nejen me, pro mnohe, nemluvim pouze za sebe, ..."[/ital]. Za 50$ doporucuji koupit kvalitni ucebnici anglictiny a po par lekcich napsat do googlu pojmy MARGIN a LEVERAGE a pak to tady muzes klidne postnout, kdyz tak myslis na ostatni ;) Neber to jako nejaky osobni utok, ale jako uprimnou radu, protoze(a mluvim pouze a jen za sebe) cela tahle trading legrace je o informacich a umeni je sehnat pri rozumne mire cena/vykon, tak aspon potrenujes.

tak at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...