Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mohly byste mi poradit, jake indikatory bych jako zacatecnik mel vyuzivat?
Vim, ze nelze rict presne co jse vhodne a co ne, ale porad nemohu postavit aspon trochu profitujici strategii. Predpokladam, ze jsem zvolil spatny postup vytvareni strategie.
Nacetl jsem si 2 mesice minutovych dat.
Zkusil postupne vsechny indikatory co jsou defaultne v NinjaTrader a vytahl ty, u kterych se mi zdalo, ze by mohly byt uzitecne a to:
Volume osc., Will R, CCI, RSI, Stochastic, StochRSI, MACD, Momentum

Prvni strategii jsem mel zalozenou na dvojici Will R, jeden s kratkou, jeden s dlouhou periodou. Vstupoval jsem do byka, kdyz rozdil mezi obema Will R byl 50 a oba samozrejme stoupaly, medved opacne.
Dalsi podminkou bylo, ze oba Will R musi byt 10 minut predem bud pod -80, nebo nad -20, dale pak drobne podminky ostatnch indikatoru, abych se vyhnul spatnym signalum.
Kdyz jsem backtestoval, vyslo mi, ze vyjde pouze par obchodu za den a navic vstupuji a vystupuji pozde, a to dost.
Vysledek je 0.

Snazil jsem se system zjednodusit, ale nepodarilo se.

Dalsi strategii jsem zkousel zalozit na Stochastic, opet dve ruzne periody, dale podminene RSI. Dopadlo to podobne jako v predchozim pripade.
Problem je, ze nedokazu odhadnout mirny avsak dlouhy trend, zato vstupuji do kazde korekce, z toho samozrejme plynou ztraty, kdyz se pak snazim system "znecitlivet" nejsem schopen bezpecne rozlisit nadchazejici smer a vstupy jsou opet spatne.

Vzhledem k tomu, ze vse az na Volume ukazuje to same, je mi jasne, ze takovy system je nesmysl.
Kazde pridani dalsi podminky nepomuze vyfiltrovat spatne obchody, ale vyfiltruje oboji, takze pomer dobrych a spatnych obchodu je stejny.


Je takovy postup navrhu strategie spatny?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel.K
moje zkusenost: mechanicky obchodovat jakakakoliv pravidla mi taky nefungovalo. Prvni zvrat nastal s pochopenim co je to trend a nesnazit se obchodovat proti trendu. Dalsi bod zvratu byl naucit se rozpoznavat kdy neobchodovat = rozpoznat chop.
Ja bych Ti doporucil jit timto smerem.
At se dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel.K
důležitá je cena - všechny indikátory z ní vycházejí. A i z této podstaty jsou opožděné. Po absolvování kurzů emini1a2 mě postrčilo dopředu přečtení spousty literatutry (Elder,Ross,Wiliams) a pročtení vláken s PA. Nejprve jsem taky hledal mechanické vstupy po signálu indikátorů. Prozření nastalo, když jsem začal chápat , co se děje na trhu podle cenového grafu. Našel jsem si PA patterny, které si potvrzuji indikátorama a ztrátový paper se otáčí do plusu. Za pochodu dolaďuji vstupní filtry a řízení obchodů. Ale v současné době by mi bohatě stačilo bez váhání brát 100% signálů a nebál bych se jít live. nicméně nespěchám - dal jsem si podmínku že live půjdu až "splatím" ztrátové období. alespoň získám více hodin trhů do podvědomí a získám víc jistoty. ta mi chybí právě k vstupům bez váhání.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Pavle K.,

Urcite bych se nesnazil hned ze zacatku zaplnit graf jednotlivymi indikatory apod. . Doporucuji zapnout cisty graf a koukat se co dela cena. Je dobre si zobrazit vice casovych ramcu (minutovy, 3m, 5m, 15m, hodinovy, day . . .vyber je na tobe) a koukat se co delaji a jak se to cele chova . Je dulezite si take vybrat vhodne zobrazeni (candel, ohlc, hlc, hl . . .) tak, aby ti to vyhovovalo. O rozpoznavani trendu toho tady je napsano dost, takze dalsi doporuceni zni, hodne cist a studovat a pozor, hlavne si z toho vybrat to dobre - to je totiz nejtezsi. Asi se ted ptas co je pro tebe dobre . . . je to presne to, co ti vyhovuje :) . Sleduj jak se cena chova pri obratu trendu, zobraz si do grafu vcerejsi low a high a pozoruj, jak se cena chova u techto hodnot, toho co se da sledovat je spousty, ale umeni je vybrat toho co nejmin a udelat si to co nejjednodussi. Vim , ze ti to zni jako neco hodne ciziho, ale ver mi, ze postupne jak se budes zlepsovat, tak ti zacnou jednotlive veci do sebe krasne zapadat. Podstatou je byt hlavne samostatny a mit svuj zdravy usudek, protoze se musis v tomto byznysu spolehnout jen sam na sebe. Doporucuji si zapnout i pivoty a zase nakoukat co se u techto hodnot deje a jak na tyto urovne trh reaguje a postupne si sam zakreslovat s/r urovne. Pokud budes chtit obchodovat podle indikatoru tak zkus dodrzet tento sled, protoze pokud budes od zacatku koukat co dela cci ci willR, tak ti bude unikat to zakladni a tim je cena at uz je zobrazena jakkoliv. Ver, ze se da obchodovat na opravdu hodne zpusobu a treba i bez grafu, ale o tom se doctes urcite sam. Mas pred sebou spousty prace takze nic neuspechej. Az si budes myslet, ze mas svuj system, tak mu dej poradna pravidla, ktera te udrzi na zivu hodne dlouho. Tato pravidla te musi podrzet tak, ze vydrzis i prohravat dlouhou dobu a ne takova, ze kdyz se nedari tak je ucet do mesice na nule. Samozrejme jsou i taci, kterym to trva par dni, ale k tem ty preci nechces :) Vim, ze jsem Te moc nepotesil a napsal to obecne, ale konkretni podsunovani "hotovek" by Te nic nenaucilo - jednou mi das zapravdu. At se Ti dari . . . .

vyky
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
hladam brokera na forex. Som zaciatocnik, planujem obchodovat intraday v objeme 10K . Chcel by som robit EUR/USD.
Pociatocny vklad planujem cca 2000 usd/eur. Budem rad ak mi odporucite vhodneho brokera na zaklade tychto informacii. Neplanujem pouzivat ziaden AOS. Este by som chcel vediet nazor na otvorenie uctu v eurach kedze by som nestracal na fundovani uctu atd.
Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
jsem opravdový začátečník (cca 5 měsíců). Poslední měsíc jsem pročítal info na www.financnik.cz a nějaké publikace včetně Jak se stát intradenním finančníkem. Vytvořil jsem si také první OS a backtestoval ho. Nebylo to úplně ono...nebyl jsem pravděpodobně ještě řádně připravený.

V současné době řeším jedno základní dilema a to, zda-li jít do pozičního (swingového) nebo intradenního obchodování. Dívám se na to tak, že bych nejdříve zkusil obchodovat pozičně a když by to šlo dál, tak intradenně. Bohužel se nemohu konečně rozhodnout.

Můžete mi někdo dát radu, která by to mohla rozseknout?
Předem díky. Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

whitelake:

pokud jste četl manuál, určitě jste narazil na:
16. Poziční versus intradenní obchodování - www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-pozicni-vs-intradenni-obchodovani.html

dále by vám mohlo v rozhodování pomoct:
Jaký typ obchodníka můžeme být? - www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/trading-typ-obchodnika.html
Jaký produkt obchodovat? - www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komodity-akcie-forex-produkty.html
Jakým směrem se vydat? - www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/trading-komodity-kudy-se-vydat.html

nelze obecně říct, jestli je lepší intradenní, nebo poziční obchodování, protože není lepší ani jedno..oboje může mít pro konkrétního člověka různá plus a různá minus..tj. nejlepší je skutečně se do ničeho příliš netlačit, ale zvolit si takovou cestu, která pro vás bude příjemná, která se vám bude zamlouvat, na kterou budete mít čas, na kterou budete mít peníze atd...

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-admin, děkuji za odpověď. podívám se na všechny informace pod odkazy...možná, že tam objevím ještě něco co jsem nečetl.

mezitím jsem se ještě díval na diskuzi k Larrymu W. Zajímají mne konkrétnější informace k jeho OS, ale to asi jen v jeho knížkách....nebo lze zjistit někde podrobnější informace a bezplatně?

Děkuji Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...