Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

whitelake:

nekde na netu mozna neco o systemech larryho najdete, ale nejlepsi a velmi dobre cenove dostupny studijni material jsou knihy..z meho pohledu je opravdu hodne informaci v knize Dlouzhodoba tajemstvi kratkodobych obchodu..pokud jde o knihy a studijni material tam jsou investice podle meho nutne..nemusi to byt statisice ale par knih by mel urcite kazdy kdo to mysli aspon trochu seriozne doma mit..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ktere instrumenty(meny, komodity, akcie, ted opce, nebo futures..) jsou podle vas nejlepsi k obchodovani, z hlediska vynosu, snadnosti predvidani vyvoje, pristupu pro zacatecnika apod. Samozrejme chapu, ze je to hodne kontroverzni otazka, na kterou muze mit kazdy ruzny nazor. Ja mam takovou prirozenou tendenci se klonit k tem akciim, ze tam proste vidim neco "realnejsiho", ze proste muzu nejak posoudit tu spolecnost. Ale nevim, rad vyslechnu ruzne nazory na tohle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kvabar:
Myslím, že drtivá většina obchodníků zde s zabývá pouze technickou analýzou k fundamentální když tak jen přihlíží. Z hlediska výnosu jsou určitě nejlepší futures, kde je i velmi přísná kontrola trhů. Určitou alternativou vhodnou pro menší účty je forex, kde ale taková kontrola není, protože je to mimoburzovní instrument, co se výnosů týče je to podobné jako u futures. Komodity se obchodují právě formou futres kontraktů, takže komodity a futures je jedno a to samé. Naproti tomu akcie se na páku obchodují dosti komplikovaně a stejné tak je to s jejich shortováním. Mnohem lepší alternativa je podle mně akcie obchodvat právě formou opcí, kdy je možnost obchodovat podobné instumenty s menším rizikem. Nicméně co se týče výnosů, s futures nebo forexem se to dají obce a akcie těžko porovnávat. Obecně ale platí, čím větší potencionální výnosy, tím větší potencionální riziko. Takže záleží hlavně na tom, jaká je Tvoje tolerance rizika. Nicméně jestli hledáš instrument který je snadno předvidatelný, pak se obávám, že jsi trochu ve slepé uličce, protože cokoli předvídat je velice ošemetné. Jak píš Douglas:

5 základních pravd o trhu:
1. V trhu se může stát cokoliv.
2. Nemusím vědět, co se stane v příštím okamžiku, abych mohl vydělávat peníze.
3. Zisky a ztráty chodí ve zcela náhodném pořadí pro jakoukoli sadu proměnných definujících mou výhodu (edge) na trhu.
4. Výhoda (edge) není nic jiného, než vyšší pravděpodobnost toho, že se jedna věc stane spíše než druhá.
5. Každý moment v trhu je unikátní.

Jsem konzistentní vítěz, protože:
1. Objektivně rozpoznám v trhu svůj egde.
2. Definuji svůj risk ještě před vstupem do jakéhokoli obchodu.
3. Plně přijímám risk na obchod nebo nechám obchod raději utéct.
4. Pokud detekuji svůj edge v trhu, jednám podle něj bez výhrad a váhání.
5. Vybírám si svůj zisk, pokud mi to trh umožní.
6. Neustále sleduji svou citlivost (náchylnost ?) k dělání chyb.
7. Plně chápu nezbytnost těchto principů konzistentního úspěchu a proto je nikdy neporuším.

To je podstata úspěšného obchodování. Ne to jestli dokážu něco předpovědět.

Z mého hlediska je nejlepší vybrat si nějaký elektronicky obchodovaný futures na index(článků na tohle téma je tady dost), nebo pokud máš menší kapitál tak několik nejvíce obchodovaných měnových párů na forexu. Pokud Ti jde o menší riziko za cenu nižšího výnosu šel bych směrem obcí a akcie jako takové mi připadají nejméně atraktivní alternativa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomassino

tvrdenie ze futures sypu viac nez FX nieje namieste, a tiez s tym kapitalom je to trosku inak.
solidneho FX brokera si mozes dovolit od 10 000 USD uctu a tych najlepsich od 50 000 USD.

prepokladam ze realnych FX obchodnikov je tu viac a skoro nikto nepouziva techniku, na FX to proste samo o sebe nieje mozne.co sa tyka toho co nesie viac, paradoxne fx ma ovela vacsi potencial, ako futures, tu na financniku o tom bolo par prispevkov, ale zapadli prachom.

takze poradie je sice trochu inak, ale to je nepodstatne pre niekoho , kto sa chce venovat obchodovaniu.
nieje totiz dolezite co sype viac, ale styl ktoremu sa chcem venovat a na ktory mam predpoklady. vsetky spomenute instrumenty sa obchoduju uplne inak .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
Neumíš číst, nebo máš nejakou zvláštní potřebu za každou cenu stále někomu oponovat ?
Napsal jsem že: ......"co se výnosů týče je to (forex) podobné jako u futures"..... Diskuse jestli je lepší forex nabo futures je podle mně bezpředmětná. A co se analýzy týče, já tady neznám nikoho, kdo by se řídil výhradně fundamentální analýzou. Možná chodíme každý na jiný server....... Zdůrazňuji, že tohle je PRVNÍ A POSLEDNÍ reakce na tvůj příspěvek, protože jak už jsem měl možnost s přesvědči s tebou se nedá konstuktivně diskutovat.

Howg domluvil jsem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas

vela emocii ,chcel som povedat ze je to rozny druh obchodovania, nepotrebujem oponovat, a uz vobec nie sa hadat.

chodime na rozne serveri s toho dovodu ze ja chodim do oboch sekcii, a tiez na chat, kde su prevazne FX obchodnici, s ktorych ale na forum nikto nechodi. ja obchodujem ako futures tak aj forex preto obcas obtazujem svojou pritomnostou , (slubujem ze uz nebudem) :) . nechcem nikoho zavadzat, ani nic porovnavat. len som sa snazil upozornit kvabara, na to ze ma viac moznosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam problem s ktorym mi zrejme moze pomoct iba niekto skusenejsi a ti sa skor zdrzuju na inych diskusiach ale zaroven nechcem byt off topic tak som sa rozhodol moju otazku umiestnit sem aby som nevyvolal negativne reakcie. Chcem teda poprosit aj tych ktori mi nevedia pomoct s mojim problemom o to, aby ma informovali v pripade ze je niekde na fore mistnost kde sa tema uz preberala alebo je to vhodnejsie miesto vzhladom na odbornost diskutujucich.
Som mlady trader ktory neustale hlada moznosti ako rast v oblasti tradingu a nedavno som natrafil na toto:

www.tcamarkets.com/remote-team.php

Moj nazor je, ze pre cloveka kory rad cestuje, ma urcitu financnu zakladnu, disciplinu, skusenost a zaujem dostat sa do kontaktu s porfesionalmi uz v rannych zaciatkoch svojej kariery je to vynikajuca prilezitost za rozumnu cenu a riziko.
Chcem sa vsak aj napriek tomu poradit s niekym kto nieco podobne skusal alebo mal v minulosti zaujem vyskusat. Je to predsa len nieco nove a svet je plny roznych spekulantov ktori sa snazia pod pozlatkom dobrej reklamy z ludi vytiahnut peniaze a vo svete tradingu to plati asi 5nasobne.

velmi pekne dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ABCDE,

zdravím Ťa, najprv si musíš položiť otázku čo hladáš , lebo nedá sa hladať neustále . Podla toho čo si napísal hladáš nejaký dokonalý systém a tak skúšaš každú chvýľu niečo iné. Dalej čo si slubuješ od toho že vstúpiš do nejkého klubu skúsených traderov ? Keď si nepomôžeš sám tak ti nepomôže nikto , lebo 90% tradingu je psychika a to je len na tebe.
Myslím že aj tu na tomto fóre nájdeš skúsených traderov či ti budu vedieť poradiť . Čím bombastickejšie budovy -sídla ukazujú na webe a dalšie imidžové obrázky ktoré budia dojem profesionality tým menšiu dôveru to pre mňa vzbudzuje, ale je to na tebe Ty sa musíš rozhodnúť , len musíš vediet čo chceš. V prvom rade musíš mat svoj vlastný obchodný systém a na ňom skúšať obchodovať , skrátka sa musíš od niečoho odraziť. Možno som Ti velmi neporadil , tak to ber len ako takú úvahu..... (tu)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator,

v prvom rade sa ti chcem podakovat za odpoved. Tvoje uvahy urcite stoja za zamyslenie aj ked nie vsetky postrehy su uplne na mieste a to je presne to, preco mi nestaci forum s financnikmi ale financnici za chrbtom. Sam vidis kolko ludi tu denne pise s prosbou o radu a nakoniec sa stanu obatou roznych spekulacii o tom ako su vedla, ako zrejme nemaju disciplinu, ako hladaju to co neexistuje, pri tom druha strana ma strasne malo informacii nato aby nieco take mohla tvrdit. preto som zastanca osobneho kontaktu. Navyse na mentoringu a seminaroch v podani odbornikov nie je urcite nic zle ba dokonca si mylsim ze mnoho ludi je az prilis skupych na zaciatku tradingu investovat a nahovaraju si ze je to len o nich a o psychike a nik im nepomoze. Nehladam niekoho kto mi povie co uz viem, ale niekoho kto rozvinie naucene a preto sa pytam ci neikto nema skusenost lebo ak natrafim na podvodnikov urcite sa mi moja investicia nevyplati. Inac ked si pozorne precitas ich stranku, tak prides nato ze podla toho co pisu nie si absolutne o nic ochudobneny...ides live, vlastna zodpovednost, vlastny nazor akurat mas bonus navyse v podobe obbornikov, o ktorycch sa prave snazim zistit ci odbornikmi su. Po 4 mesiacoch su len dve moznosti...ides dalej alebo koncis. Ide o ich kapital teda sa ti nemoze stat ze niekto kto chce na tebe zarobit ti na konci seminaru alebo nejakeho kurzu nabulika aky si super a ze si na dobrej ceste a te by si sa este raz mohol stavit...proste ked letis, vies na com si a co treba robit dalej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj ABCDE,

Ok tak to vyskúšaj a podel sa potom o svoje skúsenosti tu na fore . Na mentoringu nieje nič zle, ale trading je výsostne individuálna záležitosť a tak keď máš mentora ktorý ta vyučuje svoj systém a ten tebe nesadne tak ti je taký mentoring nanič ba skôr na škodu. Neviem či už si šiel nikolko obchodov Live , ale pokial nie tak uvidíš že všetko je o psychike a tam ti žiaden mentor nepomôže. Vyzerá to tak, že si sa už vlastne rozhodol a chcel si dostat len nejaké "požehnanie" od iných traderov...tak choď do toho a možno budeš mať štastie a fakt ti to sadne. Ich stránky som prešiel len zbežne a nič z toho ma neoslovilo , ale je to možno tým , že mám už vlastný systém ktorý ma živí a preto ma to nezaujíma.
Tak ti prajem veľa štastia a neskôr sa podel o skúsenosti ako ti to ide.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ABCDE, nedá mi to abych se nepřipojil ke Gladiatorovi. Sám jsem začátečník, ale po pár měsících papertradu ti povím svou krátkou zkušenost. Absolvoval jsem dva kurzy finančníka (emini 1 a 2) , finwin je základem mého systému. Nicméně po prvních zkušenostech se sim obchody jsem podléhal beznaději, že se to nikdy nenaučím. systém jsem několikrát změnil, dokud jsem si nepřizpůsobil styl tak abych se s ním cítil v pohodě (do plné spokojenosti mám však stále dost daleko, alespoň beznaděj je pryč, každý den sekám nějaké chyby, ale zároveň cítím, jak mě každá chyba posouvá dál). Pokud by se v té době objevil emini 3 , s velkou pravděpodobností bych na něj zamířil hledat cestu jak na to. Nyní to však neplánuji, neboť i autoři každý obchodují trochu jinak. Tím nechci říct, že to není dobrý a vhodný kurz, naopak, v těsném závěsu po 1a2 je to super příležitost přiblížit nováčkům jak to chodí když candel kmitají a ušetřit tak čas vlastnímu tápání. Trading je vysoce individuální záležitost a pouhé kopírování vede k cíli jen stěží. Ze života vím, že "zkratky" nevedou nejkratší cestou k cíli. Pokud chceš mít vysokou budovu, musíš mít dobré základy a ty nevybuduješ tak , že okoukneš jiný mrakodrap. Co ti pomůže, že jeden barák stojí na základových pásech protože je na skále, ale ty potřebuješ piloty, neboť máš nestabilní podloží. pokud nenastuduješ teorii, neprozkoumáš terén a nezískáš vlastní praxi, můžeš mít sice kliku a trefíš se do stejných podmínek, ale myslím že větší pravděpodobnost je na zřícení domečku. Z tvého textu cítím trochu snahu nalézt jednoduché řešení a také možnost mít někoho s kým se podělit o svou vlastní zodpovědnost - ani jedno ti seriózní partner nedá. Nejdůležitější ale je - nějak začít a vytýčit si cíl, pak už to k tomu cíli většími či menšími oklikami nějak dokopeš. A to ti přeji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ABCDE:

Předně si uvědom, že tato firma na svých stránkách nikde neuvádí, že jsou pod kontrolou Financial Services Authority v UK. Tudíž se dá předpokládat že nejsou (schválně se jich zeptej). Z toho důvodu bych případnou spolupráci s nimi opravdu zvážil! Na víc na svých stránkách nikde neuvádí své jméno u CEO. Nechci tím říct, že to jsou podvodníci, ale v tradingu je zapotřebí být maximálně opatrný. Pokud ti můžu poradit, zaměř svou pozornost na traderi, kteří jsou osvědčení svojí dlohodobou existencí na trhu:) Užitečné informace nalezneš např. na stránkách Lindy Raschke, to je jeden (jedna) z opravdových traderů, ne jenom mentorů :) (za drobný peníze nabízí např. obch. online v chat room)
Výborné neziskové fórum s mnoha zkušenými traderi, najdeš např. na traderslaboratory.com
Přeji ti hodně štěstí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvam se za OT, ale jak zacinam stavet strategii, zacina mi v hlave vrtat, co je to vlastne akciovy index? Teda spis, jak muze mit nejakou hodnotu?
Shanel jsem informace a tak nejak jsem pochopil, ze treba SP500 je ukazatel (index) prumerneho rustu/poklesu hodnoty akcii 500 firem obsazenych v indexu. Ale jak muze mit nejakou hodnotu, vzdyt je to pouze cislo, stejne jako kdyz bude na hypermarketu cedule "prumerna sleva 30%", ta cedule bude urcite neobchodovatelna :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel.K,
stačí vyjít z definice
akciový index - je statistickou veličinou, která měří změny v portfoliu akcií reprezentujících část celkového akciového trhu (někdy dokonce i trh celý). Třeba SP 500 měří třeba výkonnost US ekonomiky, zahrnuje vybraných 500 společností, které reprezentují různá průmyslévá odvětví US. Zkrátka vezmeš 500 akcíí společností a sestavíš jedno číslo, index ... bud je vliv akcie dán na základě kapitalizace společnosti nebo na základ cen jednotlivých akcií.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...