Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Augi: Doporučuji, aby sis nejdříve nastudoval komoditní manuál, který je zde na finančníku zdarma, ten Ti myslím ledacos objasní. Ale jinak stále nerozumím Tvé otázce. Když vstupuješ do obchodu, zablokuje se Ti na účtu akorát margin (záloha), ktrá se Ti po skončení obchodu zase odblokuje. Ukončením obchodu realizuješ ztrátu nebo zisk. A za to že jsi vstoupil a vystoupil do pozice Ti broker naúčtuje komisi (poplatek), který se pohybuje od nějakých 4 $ za kontrakt nahoru. Takto je to u komodit. U forexu je to obdobně, jen je tam komise schovaná do rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou. To koik Ti broker zablokuje na Tvém účtu jako zálohu je závislé na komoditě (měně, akcii) kterou obchoduješ a brokerovi (každý broker má jiné komise). Takže zkus položit dotaz nějak jinak.
A jen tak na okraj, každé obchodování (komodit, forexu, akcií, opcí) vyžaduje nějaký kapitál. Pokud se chceš do obchodování pouštět s 500 dolary, tak to si za ně raději zajeď na dovolenou. Budou to lépe utracené peníze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak teoreticky se Forex dá s 500 USD začít obchodovat - resp. jde to i prakticky. Já osobně mám neustále puštěný EU/USD pár a když už mi to běží na obrazovce, tak jsem si udělal účet s 500 USD a obchoduji tick za 0,5 USD. (Asi to je minilot ?). Je fakt, že zisky i ztráty jsou nudné, ale já to dělám z jiného důvodu než je velký zisk na forexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak už jsem to přečetl:D takže, já bych chtěl obchodovat s marginem 50USD a budu muset intradenně, protože poplatky vyšší jak 5USD jsou pro mě zatím neakcepovatelné. Chápu to dobře, že koupím jeden kontrakt, který má určitou hodnotu a pak mi broker na tento kontrakt nabídne různé marginy(které se vlastně liší svou leverage)? A v tabulce, která je v manuálu(již stará) je napsáno, že jeden tick představuje např 0,5USD(dle komodity)=tzn., že změna bude mít vždy stejnou výši zisku????nebo se v něčem pletu? děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Augi,
pořád píšeš v hodně obecné rovině :) ... pokud se bavíme o futures, tak margin 50USD asi nenajdeš ... současně nevím, proč máš maximum 5USD pro poplatky ... marginy má každý broker jiné, ale většinou vždy na jednu komoditu stejné, projdi si stránky brokerů a pochopíš sám .. hodnota ticku se také liší, v závislosti na komoditě

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak u opcí samozřejmě můžeš mít margin pod 50$ - stačí je nakupovat a máš nula, nebo vypisovat na podklady, kde jsou nízké (musíš hledat, protože margin záleží na vypisované opci a ceně podkladu). Ale pak to jde asi zase proti velké frekvenci obchodů - nevím zda dává smysl opce obchodovat intradenně (přestože nějaké mají zajímavé pohyby ...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a máš nula?:D. Ohledně toho, jak se to má s opcemi, v podstatě nevím skoro nic=to vypisování myslím. To není podobné(tím myslím nákup a prodej), jako futures na komodity?:D. Já ale intradenně zřejmě obchodovat musím, nechci platit 35USD za komise, byl bych hned namizině.
Účet chci mít zřejmě u Interactive Brokers, 3000USD, proto chci začít s méně penězi jako margin. Můj systém ale potřebuje všech 3000USD, což mi stačí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to all

Dobry den ! Chcel by som casom obchodovat TF. Vysledoval som si niekolko patternov s vysokym RRR, ktore by som si chcel otestovat. Problem je ale v tom, ze som nikdy nebacktestoval. Mam Ninja Trader, ale neviem, ci je v tomto programe mozne si gratis stiahnut historiu dat od zen-fire od 1.1 2009 alebo si treba tieto data kupit???
Dakujem vopred za radu skusenejsim, ktori uz backtestovali v NT.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...