Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Airmike

dovolím si nesouhlasit.

www.financnik.cz/komodity/manual/futures-podrobneji.html

tak třeba na tomto odkazu na Finančníkovi a přímo v nejzákladnějším materiálu jako je Komoditní manuál, je informace o first notice day...atd.

Takže bych se rád zastal tohoto serveru, kde je možné čerpat řekl bych 90 procent všeho potřebného. Stačí pouze hledat a nalézat.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ontarios1

ja server vobec nekritizujem, je urcite najkvalitnejsi z ponuky ktoru v ceskom jazyku mozete dostat. len som upozornil, ze v manuale su len zaklady, a dostat sa do problemov moze kazdy kto si tie veci neprestuduje dokladne.

mysliet si ze je tu 90% informacii je uplne naivne. server je urceny pre zoznamenie sa z trhmi.

chlapi kaslite na to nikto vam nechce zle. ked sa dostanete do pruseru bude vam fuk ci na serveri je tolko a tolko informacii, ide predsa o vase prachy, tak sa k tomu postavte seriozne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax

Nejsem si plně jist správností své odpovědi na Tvoji otázku, ale pokusím se.

Kontraktní měsíce u klasických komodit vzbuzují dojem, že např. červencový cukr je sklizeň cukru v červenci a jeho následná dodávka, říjnový zase další sklizeň. Osobně se nedomnívám, že je po světě sklizeň cukru tolikrát, kolik je kontraktních měsíců (ale možná ano, nevím jistě).

Spíš se domnívám, že jde o rozdělení dlouhého času do sklizně na několik menších časových úseků. A proč? Protože se dle mého názoru cena lépe hýbe, pokud je ta doba expirace kratší, než například rok, neo půl roku.

A stejné je to i s indexy. Tam sice nejde o dodávku něčeho hmotného, ale přesto působí kontraktní měsíce psychologicky na tradery a vzbuzují v účastnících trhu více aktivity.

Pokud se pletu, rád se nechám poučit.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pytal sa na zmysel

a dostal odpoved ze to nemusi riesit.

to skutocne nieje adekvatna odpoved. ak by stacila vam, tak mne teda nie. a preto som mu poradil kde co ma hladat.
najde ho pri zdroji, vsetko kompletne popisane v materialoch a specifikaciach kontraktov. to je cele. chcel odpoved dostal ju, neviem o com sa tu bavime.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ontarios1 Napsal:
-------------------------------------------------------
> casablancax
>
> Nejsem si plně jist správností své odpovědi na
> Tvoji otázku, ale pokusím se.
>
> Kontraktní měsíce u klasických komodit vzbuzují
> dojem, že např. červencový cukr je sklizeň cukru v
> červenci a jeho následná dodávka, říjnový zase
> další sklizeň. Osobně se nedomnívám, že je po
> světě sklizeň cukru tolikrát, kolik je
> kontraktních měsíců (ale možná ano, nevím jistě).
>
>
> Spíš se domnívám, že jde o rozdělení dlouhého času
> do sklizně na několik menších časových úseků. A
> proč? Protože se dle mého názoru cena lépe hýbe,
> pokud je ta doba expirace kratší, než například
> rok, neo půl roku.
>
> A stejné je to i s indexy. Tam sice nejde o
> dodávku něčeho hmotného,[bold] ale přesto působí
> kontraktní měsíce psychologicky na tradery a
> vzbuzují v účastnících trhu více aktivity. [/bold]
>
> Pokud se pletu, rád se nechám poučit.
>
> Martin


no a presne o tomto som hovoril, nieje lepsie si precitat ako to skutocne je???


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

Tak nám to pověz? :)

Pokud Casablancax položil otázku, jistě nečekal odpověď typu...přečti si to na stránkách burzy.

Pokud je začátečník, což asi ano, je to pro něho nový svět, ve kterém se stěží zatím vyzná. Vím o čem mluvím. Proto pro takového člověka je myslím mnohem lepší mu říci jak to je, než abychom si tu před ním vyměňovali názory, které se ho vlastně netýkají.

Pokud znáš odpověď a tuším že ano :) pověz nám to. Vždyť k čemu jinému by tu možnost dikuze byla?

Hezký den.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:

Fajn, že sloužím jako odstrašující případ, ale odpověď jak si vést pokud se stane to, co se stalo mě, jsem od tebe nedostala. Samozřejmě, že vím, kdy je FND a LTD, znám specifikace toho, s čím obchoduji. Ovšem, tak jako můžeš zapomenout na narozeniny svý ženy, tak já zapomněla na FND( zároveň LTD). Víc než dohadování, co komu naservírovat a co ne, by mi pomohla konstruktivní a jasná odpověď.
Díky Mona

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mona

Já sice ještě neobchoduji live, ale nedá mi to, abych Ti nenapsal. Když jsem Tvůj příspěvek četl, úplně ve mě zatrnulo. Musel to být hrozný pocit.

Jen si myslím, že kromě různých pomůcek, které Ti daný termín připomenou asi není způsob, jak se tomu vyhnout ve 100 procentech.

Pokud se to stalo poprvé a obchoduješ již delší dobu, asi bych z toho nevyvozoval nic než tvrdé a drahé ponaučení. MOžná právě toto je Tvůj psychický problém, jak o něm kluci píšou v Manuálu a dalších článcích a které při live tradingu vyplouvají na povrch.

Pokud by to tak bylo, pak nynější bolesti se nezbavíš okamžitě, ale měla jsi příležitost se setkat se svojí 13 komnatou :) a příště už se Ti to nestane.

Jiná situace by byla, pokud by se Ti to stávalo častěji...pak bych už neviděl fakt jinou cestu, než koupit pořádně velkej kapesník a udělat si tolik uzlů, kolik termínů je třeba držet v paměti :)

Snad jsem se Tě nějak nedotkl, i když jsem Ti vlastně nepomohl.

MOc Ti držím palce a myslím, že svěřovat se zde se svým trápením má také své místo. Kdo jiný toto pochopí, než kolega (snad jím také budu).

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

jen trošku objasním mou odpověď pro casablancax, ať mně zbytečně něco nepodsouváte:

casablancax se ptal: "proč se u indexů jako TF, ES, YM, NQ používají kontraktní měsíce? Chápu to u komodit, jako je např. kukuřice, bavlna apod. Ale uniká mě smysl u indexů."

je to podobná otázka jako "chápu proč je nebe modré, ale nechápu proč je tráva zelená"...

snad to z toho pochopíte..neptal se na smysl, detailní info, ale jen obecně na to proč sou u "abstraktních" indexů kontr. měsíce, když si je nemůžete "naložit do košíku"...víc už to rozvádět nebudu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mona,

napis, jak to dneska dopadne. Ja bych cekal, ze bude pozice uzavrena za vcerejsi close a pripisou ti bud zisk nebo ztratu, jakou jsi mela z toho obchodu. Takze si myslim, ze se neni ceho bat. Proste misto toho aby sis pozici zavrela sama, tak ti to udela broker, ale necham se prekvapit.

All

zacalo se tu odborne diskutovat. Urcite je dobre znat jak funguje burza, system parovani, kdy je LTD atd. atd.
Ale take to jde udelat velmi jednoduse, najit si likvidni trh, vstupovat limitem a hlidat si volume a obchodovat kontrakt, kde je volume nejvetsi. A pak me tyto veci vubec ale vubec nemusi zajimat. Kazdy ma svuj vyvoj, takze sam pak pozna jake znalosti potrebuje.

Ale osobne pro me, je nejlepsi jit nejkratsi cestou k svemu cili a to je profitabilni obchodovani. Po nejakych zakladech, na ktere staci komoditni manual, informace ve foru, pripadne i kurz, se vrhnout na stavbu systemu a jeho papertrading. A pak je pro mne dulezitejsi sledovat sam sebe a snazit se poznat hlavne sam sebe, sve slabe a silne stranky a podle toho si postavit system, tak aby se mi co nejlepe obchodoval. A to je 100x dulezitejsi nez treba vedet, proc jsou futures na indexy ctvrtletni. To beru proste jako fakt a az budu umet obchodovat disciplinovane a bude to muj job, tak si treba zjistim proc to tak je. A nebo to spis prijde ke mne samo, protoze se na to nekdo zepta na foru a nekdo mu fundovane odpovi.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mona Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ačkoli nejsem úplný začátečník, tak za dnešní
> výkon bych si utrhla hlavu. Neodpustitelně jsem
> přehlédla expiraci zářijového kontraktu Eurodolaru
> a ta dnes byla vyplněna. Na stránkách cme je
> uvedeno cash settled, nevím však přesně, co mě
> zítra po otevření platformy čeká a jak jsem z
> nenadálé situace mimo, nejsem schopna ani jasně
> přemýšlet. Jestli máte někdo podobnou zkušenost,
> budu ráda za info případně radu, jak a co nejlépe
> tuto " akci" ukončit. Předem díky všem, co si jen
> nepoklepou na čelo a napíšou.
>

to se prostě stane,
asi bych se zeptat brokera jaké jsou možnosti, já dostal info že bych obdržel certifikát kterého bych se teda mohl zbavit, ale se ztrátou...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...