Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky


to all

chcel by som sa spytat skusenejsich, ci je mozne na zaklade volatility stanovit optimalny time-frame, ak pouzivam range bar grafy alebo sa to da zistit len dokladnym testovanim?? Ide mi o to, ze pri intradennom obchodovani prichadzaju najvacsie pohyby vacsinou v prvej hodine obchodovania, kde pouzivam vacsi time-frame a zvysok obchodnej seansy ma menej volatilne pohyby, kedy by stacil mensi time-frame.
Existuje nejaky vztah medzi volatilitou a velkostou time-frame v range bar ?? Da sa nejakym sposobom zistit najoptimalnejsi time-frame v range bar??? Dakujem
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to goldengym:

pokud k obchodování používáš range bar graf,tak vykreslení každé úsečky je závislé na určité velikosti pohybu,který je v trhu dosažen (vykreslení jedné úsečky může trvat pár vteřin a nebo několik minut) a né na čase. Pokud je v trhu velká volatilita,tak se ti může vykreslit několik RB svíček během minuty.....zkus se zamyslet nad tím, jaký typ grafu ti vyhovuje nejvíc a na něj se zaměř. U časového grafu víš přesně,jak dlouho se svíčka bude vykreslovat a na druhé straně je trh u RB "vyhlazenější",ale nikdy nevíš kdy trh uzavře danou svíci......
Během první hodiny jsou největší pohyby,tak se zaměř na obchodování jen první hodinu a podle toho si nastav svůj obchodní styl - vydělávat se dá i obchodováním hodinu denně (a i měné) a nemusíš u toho sedět celý den.

Ať se daří!
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

už asi 3 měsíce sleduju grafy ES a zaujalo mě chování trhu ve 2 okamžicích. První je čas 8:30, kdy je open pro tento trh a je pro mě celkem logické, že nastává (většinou) velký pohyb s velkým volume. Všiml jsem si ale, že tenhle velký pohyb je někdy spuštěný už v 7:30 a v 8:30 už se pak dohromady nic moc neděje.

Co ovlivňuje to, jestli se tenhle pohyb trhu objeví v 7:30 nebo 8:30? Nebo je to "náhoda"? Zatím jsem popravdě a nic nepřišel ani po pročítání fóra a budu vděčný za jakýkoliv tip.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jednoduchý a hloupý dotaz:

aktuálně je pšenice na svém x letém minimu, chtěl bych do ní dlouhodobě investovat volné finanční prostředky

zjednodušeně a zkráceně důvody: pšenici nic jen tak nenahradí, rychlost s jakou roste populace planety, možnost přírodního jevu co zničí nějaká % úrody (povodně, sucha, vichřice atd)

hlavně k poslednímu důvodu - jakmile se něco takového stane, silně to zahýbe s cenou ... a klidně na to rok, dva počkám ....

otázka: je to možné jak si myslím? Jak nejllépe toto zrealizovat? Komoditní index ...komoditních indexových fondů ...nebo certifikátů? A přes koho?

Velmi děkuji za případnou radu, nebo nasměrování ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jamess:
ano, wheat je dole, OK úvaha. Otázka kolik jsi ochotný tam dát, jakou ztrátu uneseš psychicky i finančně, až půjde ještě dolů utečeš na stoplossu nebo naopak ještě přikoupíš?
Komoditní index ne - tam je nejen psenice. kromě plné komodity pšenice se dá přes opce, klidně ale i další deriváty, dokonce přes prakticky zcela neznámé warranty či KO certifikáty (moje milé a už tu x-krát kritizované-spíš z neznalosti věci než jinak). Na ukázku ti nějaký vyberu, vydrž.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jamess: toto je jen jedna z možností - jde o call KO warrant na pšenici, emitovaný cca 30.3.2009. Vybral jsem ho proto, že kurz je teď cca 1euro za kus. Má KO hranici 3,83 - to zn.že když půjde kurz pšenice pod 3,83 přijdete +/- o vše. Jsou na trhu warranty pochopitelně bezpečnější, co mají KO posunutou ještě níž. Pokud bych pšenici řešil přes wrt, asi bych kromě call si koupil i nějaký put wrt - kryl by mi aspom část ztráty. Až py Wheat šla ještě níž, za inkaso zisku z put bych koupil další call a klidně koupil další put. Toto není návod, jen jedna z řady možností. Ten wrt má neomezenou platnost. Pozn: pusť si někde graf pšenice a srovnej s mojím wrt - pak zjistíš že kdyby kurz pšenice šel na cca 5,6 tvůj zisk by byl 100%, při kurzu asi 7,00 = 700 bys měl zisk +200%. Nahrubo.

10504

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To miciko.

Na předešlé stránce jste reagoval na můj článek.Až nyní jsem si zde tuto diskusi přečetl a chtěl bych některé věci osvětlit ze svého pohledu.
Já obchoduji akcie a je jasné,že zde platí jiné zákonitosti,než u futures kontraktu v mnoha směrech.
Pro mě naopak není jedno,že je na burze hodně manipulací.Je asi pravdou,že aby mohlo 20% vydělávat musí 80% prodělávat.Stačí si přečíst Kostolániho,který to popisuje naprosto přesně a ze své mnohaleté zkušenosti na burze jsem tuto pravdu vypozoroval mnohokrát.Jde o to abychom se snažili být na té správné straně,na straně která tahá za nitky.Já mohu tyto situace vypozorovat,protože vidím hloubku trhu,vidím poptávku a nabídku,mohu vypozorovat velkého prodejce,nebo kupce a vidím jak se s tím trh dokáže vyrovnat.To je to podstatné,co je v tom okamžiku důležité.Konkrétní cenový graf je v té chvíli druhořadý.
Já autům také nerozumím,ale to byl jenom příklad jak já přistupuji k řešení problémů všeobecně a abych porozuměl obchodování,musím pochopit určité principy burzy.Když se mě to podaří,pochopím to hlavní o co ve skutečnosti jde a můžu se věnovat technickým,stále se opakujícím detailům.
Jestli jde zaplout do tajů burzy za týdny,nebo měsíce,to je otázka názoru.Pokud budu obchodníkem na pár minut,nebo desítek minut,tak možná,ale pokud se budu chtít stát kvalitním pozičním obchodníkem,tak tomu nevěřte.Poprvé jsem se potkal s akciemi někdy v roce 1995,když jsem začal obchodovat v RMS.Po několikaleté přestávce jsem začal obchodovat na BCPP ve SPADU.Tedy pohybuji se zde již dost let,takže si dovolím napsat,že jsem nějaké zkušenosti již pochytil,ale stále mě trhy překvapují,protože jsou živé a hodně kreativní.Denní obchodník má na očích klapky a vidí před sebou pouze pár desítek minut.Obchoduje podle technických nástrojů,že se někde něco překříží a většina není schopna tyto signály blíže vysvětlit.Naopak poziční obchodník musí pracovat s mnohem širším rozhledem a s neporovnatelně více nástroji a znalostmi.
Když si budu dělat statistiku v závislosti na zprávách,pak jednoznačně budu v plusu.Vždyť i současná,více než půlroční rally byla odstartovaná zprávou.Trhy byly na dně a čekalo se pouze na inpuls.Někdy na to ještě nemám,ale můj kamarád tuto situaci dokázal přesně předpovědět již se čtrnáctidenním předstihem.On sleduje veškéré ekonomické statistiky v USA a z nich dokázal vypozorovat,že už se to zhoršovat nemůže.Myslíte,že tento cit se dá získat za pár měsíců?Musíte prožít celou jednu recesy a sledovat a hodně se učit a až za několik let přijde další,pak tyto vědomosti využít.Já na zprávy hodně dám,protože dokáží nastartovat trhy.Já tomu říkám psychologické momentum,které dá akcie do pohybu a pak zde hraje důležitou roli jejich setrvačnost.Určitým filtrem se pak můžou stát nástroje TA.Například,když bude RSI kolem hodnoty 70,nebudu tomuto obchodu věřit,ale pokud bude pod hodnotou 50,tak ano.Zde se troch dostáváme z TA do FA.Já zde stále obhajuji určité znalosti ekonomických cyklů a znalosti reálné ekonomiky.Když se trhy zlomí do recese bude i obchodník v tom nejkratším časovém rámci vědět,že komodity budou,až na vyjímky,oslabovat.To je prostě stále se opakující zákon a obchodování na krátko bude v této situaci mít větší šanci na úspěch,protože každá knížka o tradinku zmiňuje,že trend je tvůj přítel.Měli bychom obchodovat ve více časových rámcích,například v pětiminutovém,v hlavním půlhodinovém,ale můžeme si vytvořit i třetí nejdelší,které bude kopírovat Dowovu teorii a nebude ve tvaru grafu,ale konstrukce vytvořená na úrovni logických úvah.
Na určité věci máme rozdílné pohledy,ale to je zapřičiněno hlavně tím,že obchodujeme jiné instrumenty a v jiných časových rámcích.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Merkur1:
---všichni se snažíme být na té OK straně
---daytrader je kůň na krátké trati, ne na Pardubickou, nutně musí být jinak trénovaný, vidí jinak, jinak šetří síly
---princip burzy = nahoru/dolů (ano, někdo s tím hýbe, sám nemám talent sledovat velké/malé atd., neumím to, je mi líto času na to, vystačím si zatím bez toho)
---na burze nemám důvod čemukoliv věřit a ani nevěřím. Stačí mi že ji zítra asi pustí znovu :-)) abych si dál koupil/prodal, či prodal/koupil
---komodity budou oslabovat...hm: OK, a co? mám short, put, vypisuji, prodávám. Vše OK, není problém s cestou nahoru/dolů. Jak na silnici - fungovat tam většina jak na burze nahoře na kopci se zastaví a budou čekat až jim to údolí dole zasypou a začnou vršit další kopec. Furt do kopce-proč? Vás to baví, máte na to stále sílu? Já ne, nečekám, klidně sjedu dolů. Na neutrál, s nohou na brzdě a těším se z výhledu na další kopce. Rovina mě děsí, je pro mě fádní. Miluju kopce i doliny. Nejen na burze! :-))

PS: Kostolányiho mám a další borce taky. Kostol. mimo jiné je výborný svým neotřelým způsobem, mnohé asi provokuje.
Mám pocit že občas provokuju i já zde některé...dá Pámbu stát se aspom 1/123456789 Kostolányiho...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To miciko.

Na Kostolánim se shodneme,já jeho názory mám také rád.

Je jasné,že každý z nás preferuje jiné priority.Daytrader se dívá na hlavní půlhodinový graf,já někdy na desetiletý měsíční.I když mohou být na první pohled téměř stejné,ten Váš má v sobě mnohem méně jnformací.Každý preferujeme,co nás baví.Vám se zdá poziční obchodování nudné,mě intradenní zase jenom rutinní.Před časem jsem opustil práci,protože mě stále dokola se opakující rutina nevyhovovala.Na druhou stranu se nechci stát otrokem,stále se celé dny dívat pouze do počítače.Miluji logiku a poziční časový rámec je pro tuto moji prioritu přímo stvořen.Logickým uvažováním a sledováním velké ekonomiky předpovídat příští vývoj,to je to co mě na burze drží a když jde trh mým směrem,vychutnávat si vítězství.Poté zadat stop-loss,každý den ráno na pár minut skontrolovat situaci a užívat si života.Teď mám najednou čas na koníčky,kterým se mohu věnovat,prostě dělat věci,které mě baví.K nim samozřejmě patří i burza,ale nechci abych se stal jejím otrokem,aby byla pouze mojí prací.Jak říká Elder,musí se vydělávat krásně.Poziční obchodování není vůbec fádní.Ono obsáhnout a proskoumat všechny informace není jednoduché a vytvořit z nich souvislou strategii na několik měsíců dopředu,ještě těžší.To mě baví,protože nad tím mohu přemýšlet kdekoli a nemusí sedět pouze u počítače.
Nechci také stále jenom vydělávat institucím peníze,stálým placením poplatků.Ti mají daytradery strašně rádi.Drží pozici pár minut a stále dokola platí a platí.Samozřejmě,že bohužel nejsem schopen ustát všechny psychické tlaky a někdy pozice příliš brzo zavírám,na určité věci nemám a bude ještě nějaký čas trvat než k nim dospěji.
Když je člověk schopen odhalit ekonomické cykly,nevidím důvod proč bych například držel komoditu jen pár minut,pravé zisky se nechají vydělávat pouze v delších časových rámcích.Kolikrát jsem si musel vynadat,když se ze mě stal krátkodobý obchodník,o co zisků jsem zbytečně přišel.Kdybych si některé svoje obchody rozsekal na po sobě následující denní,ty zisky by byly neporovnatelně menší.V některé dny se cena zvyšovala pouze gapy a celý den se už nehla z místa a následující den to samé.V některých těchto situacích se do obchodu nedá naskočit,protože TA je již proti.

Tak to cítím já,to je moje logika.

Přeji Vám hodně úspěchů a dělejte hlavně to co Vás baví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Merkur1:
OMYL a zle pochopeno!
Jsem už pouze a jenom poziční obchodník! Na daytrade už si nehodlám ničit ani svoje oči ani zadnici. Nikde jsem nenapsal že poziční obch. je fádní - za fádní považuji jen cestu nahoru. Absolutně nerozumím těm co jen se škrábou na kopce či dokonce tak, že hledají to nejnižší místo odkud by se na ten kopec vyškrábali. O to větší dřina přece, lézt úplně zespodu. A ta krása když se nahoru vyškrábete, odfouknete a už bez funění jedete dolů.
Burza není o dívání se celý den do počítače: do toho se můžete a dokonce musíte dívat pokud někde rachotíte na 8a více hodin. Burza je mimo jiné i o svobodě časové o které píšete - dělám kdy chci a jak dlouho chci. Takže DAY už nechci - byl zajímavý.
Burza se dá ohromně zjednodušit, žasnu co vše jde osekat a čemu jsem v začátku dával zbytečnou váhu. To je ale věc každého. Jako neekonom si např.výsledovky pod. zhodnotit neumím. základ jako P/E a pár dalších ano. Mám ale pocit že i ekonomové se umí řádně seknout a už vůbec jim nevycházejí - většině - jejich předpovědi. cca 1-2roky zpět jsou toho více než dobrým příkladem.

Přeji Vám totéž :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to Merkur:

rikate:

"Já mohu tyto situace vypozorovat,protože vidím hloubku trhu,vidím poptávku a nabídku,mohu vypozorovat velkého prodejce,nebo kupce a vidím jak se s tím trh dokáže vyrovnat".

Jak jste to myslel?Vzhledem k tomu, ze jsem velkym fanouskem pristupu, ktery popisujete, tak me to zajima. Ikdyz jsem zatim ID, tak delam vse proto, abych se dopracoval do podoby, kterou popisujete. I presto, ze si myslim, ze jsem se trosicku na burze zorientoval, a to diky FA, nikoliv TA,ikdyz kombinuji oboji, tak se stale povazuji za zelenace, a rad se priucim. Podle jakych nastroju tedy filtrujete "velke" od "malych" ci kdo za jake nitky taha.

Diky, a at se dari
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...