Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hodnota ATR neukazuje rozpětí úsečky, ale existuje vztah mezi výší ATR a hodnotou úsečky. ˇˇCím je úsečka volatilnější tak tím je ATR vyšší. Musíš si najít pravidlo pro tvůj TF a ATR. Např. pokud je ATR nad určitou hodnotou, znamená to, že má úsečka příliš velkou hodnotu a tudíž by ti vycházel velký SL, tak obchod za těchto podmínek neuskutečníš, apod. Hodnota ATR 14 znamená, že je to hodnota za posledních 14 svíček. Za dvě hodiny by muselo být ATR 120. Já mám v oblibě ATR 34.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,

jsem také začátečnice, i když tuto skvělou stránku o obchodování znám už od roku 2007, do této doby jsem neměla moc času se tradingu obecně věnovat. Také jsem ještě studovala VŠ. Nyní jsem ve fází, kdy studuju Manuál, články, doporučené knihy a tak. Zatím nemám žádný finanční kapitál, zvažuju, jestli pokračovat dál v postgraduálu nebo jít pracovat, hrozně už bych chtěla se věnovat tradingu. Chtěla bych se zeptat, jak moc jste se věnovali studiu literatury, kolik jste toho přečetli než jste začali backtestovat nebo rovnou s reálnými obchody?
Jak dlouho vám trvalo než jste vydělali potřebný kapitál k obchodování např. 10 000 USD ?

Díky Aja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aisina

backtestovat a studovat zacni radsej hned, literatura ti realne sledovanie trhov nikdy nenahradi. na knihy budes mat cas aj neskor ked budes mat predstavu co chces studovat a obchodovat. kazdy typ tradingu ma inu narocnost na kapital a cas. preto ked budes vediet ake su moznosti, budes moct posudit ako rychlo dokazes zohnat peniaze. 10000 nieje ziadna dogma, vacsina zacinala podstatne z mensim kapitalom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aisina

Já jsem také začátečník. Manuál jsem si již přečetl, vytiskl všechny články z tohoto webu a postupně je každý den čtu a snažím se pochopit a vypozorovat vnitřní souvislosti. Osobně mám zkušenost, že sledování trhů bez určitého teoretického základu (u mne jde o formace, které mohou predikovat další vývoj trhu) mi nepomohlo. Až ve chvíli, kdy jsem něco nastudoval, jsem jim rozuměl více. Osobně se domnívám, že je velmi dobré číst, po určité době (u mě cca měsíc, dva, ale je to individuální) přidat i sledování grafů. Také totiž pak vís, cca jaké trhy asi budeš chtít obchodovat, jestli opce, futures...atd. No a na to se zaměříš.
Plánuji nejpozději po Novém roce začít s kurzama. Už ale takové, které mne nasměrují k tomu, co budu chtít obchodovat. Musím říct, že jsem tomuto tématu propadl natolik, že mám v práci problémy se soustředit na to, co mám dělat. Nesmírně se těším na backtestování a další fáze. Pochopitelně toužím vydělávat stabilně peníze, ale moc mne baví už cesta k výsledku.
Moc Ti přju aby Tě to nepustilo a uspěla jsi.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aisina

Finančníka znám od jara 2006, od té doby jsem přečetl a prozkoumal skoro vše co je možné i nemožné. Po 2 letech od května 2008 letech jsem začal live, zjistil jsem že to co jsem předtím zbacktestoval je v praxi pro mne k ničemu a trochu naivní, překonbinovaný WCCI vyměnil za základy PA a stále bojuji, finančně jsem přežil kruté začátky a to se počítá. Nyní už jen ta moje hlava dělá problémy.

Jestli můžu dát pár dobře míněných rad, tak s ničím nespěchej, věnuj se poznávání tradingové psychologie a psychologie sebe sama co nejvíce, věnuj se základům jako S/R a hlavně buď při samotném obchodování CO NEJKONZERVATIVNĚJŠÍ, tzn. obchodovat vhodný trh s vhodným sl (max. 1% účtu) a max. 1-2 obchody denně. Jinak Tě to zezačátku semele.

Good luck. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jednou díky všem za odpovědi.

Ontarios1:
já také si vše pročítám, né jednou, ale několikrát, abych tomu rozuměla a bylo mi to jasné. Některé věci si píšu do svého deníku, jako například některé pojmy nebo třeba na foru, když někdo položí dotaz ohledně něčeho, co mě zajímá, tak si to napíšu spolu s odpovědmi. Mohla bych si to vytisknout, ale raději si to ručně píšu, protože mám takhle možnost nad tím přemýšlet. Jinak taky jsem tomu propadla, že bych se nejraději věnovala tradingu naplno :) .
Jinak také Tobě přeji hodně úspěchu, píle a vytrvalosti v cestě dál. (tu)

Ramiro001:
díky za podnětnou odpověď. Jako bys mi četl myšlenky, knihy a zde články o psychologii právě čtu.

Airmike:
jako nejsympatičtější nebo jak bych to řekla, nejbližší je mi intradenní obchodování a ta částka vím, není to dogma, ale zdá se mi jako optimální do začátku. I když jsem zde četla, že stačí částka už kolem 5 000 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DObrý den,

opět se obracím na někoho zkušeného s otázkou. Díval jsem se na marginy na TF (e-mini Russell 2000) u Nybot a docela mne překvapila jeho výše - 4000 US. Je to opravdu tak? Nespletl jsem se?
A moc prosím ještě jednu otázku - díval jsem se na témže místě na marginy u opcí, ale nějak jsem to nepochopil. Platí se? A v jaké výši? Jde mi totiž o získání základního přehledu o výši počátečního účtu a zda lze opce obchodovat s menším účtem, než ID komodity.

Moc děkuji a přeji hezký den.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ontarios1
Už se to tu několikrát psalo. Každý broker přes kterého obchoduješ má jiný margin. Na TF se dá vyhledat broker i s marginem 500$. Samozřejmě i s mnohem vyšším. Nižší margin je výhodný, že můžeš začít s poměrně malým účtem.
Když se naučíš obchodovat pak můžeš s poměrně nízkým účtem za přísných pravidel obchodovat dva a více kontraktů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň,

som začiatočník a mám niekoľko otázok o základných princípoch komoditného obchodovania, ktoré ma už dlšie zaujímajú. Budem vďačný za akúkoľvek reakciu.

Tu sú moje otázky:

1. Predpokladajme, že na účte mám 15 000 USD. Pri nákupe jedného kontraktu zlata mi broker strhne margin cca 2000 USD. Predpokladajme, že obchodujem bez S/L a na druhý deň po otvorení pozície istá fundamentálna správa spôsobí prudký pád ceny dole. Dôjde k uzavretiu mojej pozície na čiastke 2 000 USD (výška marginu), alebo to pôjde až k 15 000 USD (výške môjho účtu), alebo dokonca až do mínusu?

2. Chcem obchodovať striebro a zlato, lenže v eurách, pretože chcem byť nezávislý na výkyvoch meny EUR/USD. Lenže striebro a zlato sa dá obchodovať iba na americkej burze (NYMEX), ktorá je v dolároch a teda na tých výkyvoch nejakým spôsobom musím byť priamo alebo nepriamo závislý. Aký je Váš názor na túto otázku?

3. Pri intradennom obchodovaní sa dá obchodovať od 15:30 do 22:15. Prečo však cena ide hore a dolu aj keď ja nemôžem obchodovať (teda mimo obchodnej seanse 15:30 - 22:15) ? Čo to spôsobuje?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...