Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Zdravim, ako sa mam naucit pouzivat indikatory? v platforme mam mnozstvo indikatorov a neviem zohnat poriadne navody na ich aplikovanie, pls poradte obecny sposob ako sa ucite pouzivat jednotlive indikatory?
Ak mate niekto konkretne skusenosti s programom track na trader bude to uplne najlepsie...

Dakujem pekne za vsetkych odpovede :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mona

vobec sa nemusis citit ako odstrasujuci priklad, je to proste vec , ktora sa skor ci neskor stane kazdemu. mne sa stala pred par mesiacmi tiez a to obchodujem 3 rok , nieje to nic neobvikle .podla mna to je to len otazka casu. a preco je tazke najst na to odpoved na fore?, no prave pre toto:

kazdy jeden instrument sa obchoduje na nejakej burze, a kazdy jeden ma ine podmienky. dokonca aj ten isty instrument nieje na burzach rovnako oceneny a rovnako vysporiadavany (odporucam pozriet NYBOT a NYMEX). a teda aky je hlavny rozdiel ste sa docitali v manuale, a to je Physical delivery a cash settlement. ale problem nastava vtedy ked sa pozriete na stranky svojho brokera, a zistite ze kazdy jeden ma ine parametre na to ci ignoruje alebo podporuje tieto druhy settlementu. to znamena , ze Dufat co sa stane mozeme, ale ak to dopredu vieme, je to asi lepsie. pretoze sa to da najst, ale kedze mame kazdy ineho brokera tak mame na dane instrumenty aj odlisne podmienky. a preto ja neviem ako sa zachova tvoj broker a ty nevies ako inych 20 brokerov. niekto tu dodavku proste vybavi a niekto vobec nie. a niekto to nieco doda a nieco nie.

dovod preco som ti nenapisal odpoved je ze som ta nechcel strasit, uz aj tak s tym nic neurobis a kedze si viem predstavit co prezivas , nechcel som do toho viac zabrdat.

prajem dobre obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Peter777,

spoustu navodu a vysvetleni jak pouzivat ty nejznamnejsi indikatory nejdes tady na financniku, napr. kdyz rozkliknes "rady a tipy" tam je odkaz na indikatory nebo v liste "Jak na..." zase najdes cenove patterny. Ja pak osobne jsem se hodne priucil z knizky A.Eldera "tradingem k bohatsvi", kde je opravdu spousta tech nejsilnejsich indikatoru, a velice dobre popsana.

Track'n trader zkusenosti nemam,ale kdyz pohledas, urcite tam bude nejaky zakladni popisek, ale pochybuju, ze bys tam nasel jak je pouzivat.

Neni na skodu ani zadat treba do googlu nebo youtube indikator, kteremu se chces podivat po poklicku. Video a obraz je lepsi nez tisice slov.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter 777.

Ptáte se jak máte používat indikátory?Nejlepší cestou je abyste je pochopil.Já už to tady píšu po xtý,že je k ničemu pouze obyčejné biflování knížek,že nějaký signál vznikne,když se někde něco překříží.Signály indikátorů jsou odvozené z matematických vzorečků a tedy nemusejí mít v některých situacích s trhy nic společného,protože zákonitosti čísel jdou svojí vlastní cestou.Musíte pochopit autora,jeho logiku.Když se dostanete až sem budete bez problému schopný předpovídat vývoj indikátoru v různých situacích cenového vývoje.Znovu opakuji linka indikátoru je pouze odvozená z jednoduchých vzorečků čísel a proto bychom k nim měli také přistupovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rolex:
Musím zatím ještě chodit do práce, tak sem se nemohl zúčastnit vaši dopolední diskuze :o)

All:
Kluci, nehádejte se tady :)
I když se stále považuji za začátečníka, něco málo už vím, tradingu se věnuji od jara. Vím co je futures, kontraktní měsíce, FND, LTD…Manuál sem samozřejmě četl a nejen ten. Ptal sem se spíš v obecnější rovině, jako o smyslu kontraktních měsíců u indexů. Jinak to beru jako fakt a vím že si to musím co čtvrt roku hlídat.
Co mě však víc zaskočilo, že se v novém kontraktním měsíci obchoduje za jinou cenu. Jedu papertrading ES podle Rosse a tak sem si pěkně zakresloval do grafu congestion, trendové linky, zakresloval si S/R úrovně a to někde až z října minulého roku, kdy se na těchto cenách obchodovalo. Pak si to to přeroluju do 09-12 a většina linek byla mimo. Tak další zkušenost, hlavně že to nic nestojí. :)

Airmike:
Přece jen se ještě vrátím ke kontraktům. Psal si ať si najdu na stránkách burzy složení a výpočty. Co si Tím měl na mysli.
Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny zdravím a mám jednu (možná hloupou) otázku, na kterou jsem nenašel odpověď. Pokud si založím účet u brokerské společnosti a budu obchodovat špatně, například špatné nastavení stop-loss, můžu se ve svém účtu dostat do mínusu, nebo mě to z obchodu vyloučí jakmile se dostanu na nulu? Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax,
přiznám se, že tomuhle ne zcela rozumím:
[ital] "Co mě však víc zaskočilo, že se v novém kontraktním měsíci obchoduje za jinou cenu. Jedu papertrading ES podle Rosse a tak sem si pěkně zakresloval do grafu congestion, trendové linky, zakresloval si S/R úrovně a to někde až z října minulého roku, kdy se na těchto cenách obchodovalo. Pak si to to přeroluju do 09-12 a většina linek byla mimo. Tak další zkušenost, hlavně že to nic nestojí" [/ital]
... pokud zakresluješ TL, S/R atd tak na aktuálních datech, když kontraktní měsíc končí, přejdeš na nový, ale ty čáry co sis tam nakreslil jsou stále nakreslené podle situace, kdy si je kreslil .. vždy obchoduj aktuální a když volume klesne a v následujícíh je vyšší, tak přeroluj, což tuším, už víš, když jedeš papertrading

ad složení a výpočty - nevím, co tím myslel Airmike, ale vždy neni od věci vědět, co obchoduješ, u ropy, kukuřice, zlata je to víceméně nasnadě, ale u každý index je složen z x akciíí dle své potřeby, každý index má určitě složení segmentů (finance, farmacie, technologie, ...) a používá určitě algoritmus pro sestavané výsledného čísla indexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax

mam dojem ze tvoju otazku som pochopil dobre, a preto som ta odkazal na stranku burzy. vela traderov si mysli ze derivaty su nastrojom spekulantov, ale ignoruju fakt ze na trhu existuju takzvany paper traders, ktori pouzivaju indexy na zaistovanie. su to poistovne banky a fondy, aich objemy su obrovske. futures a derivaty vseobecne maju vela funkcii, ale jednou z najpodstatnejsich je prave zaistenie portfolii.

napisem jeden velmi teoreticky priklad. tak to prosim tak berte ze je to teoria:

banka ma dlhodobo nakupene akcie v portfoliu, akcie su samozrejme velmi zlozite na riadenie, ale kedze horizont investovania do akcii je radovo v rokoch, tak sa potrebuje istit . a kedze banky nepouzivaju jednoduche modely ako su ich pouzivaju drobni investori. potrebuju riadit riziko inak, a riadia ho cez derivaty. takze mam balik akcii A B C, ktore drzim a akcie mi stvrtrocne produkuju okrem strat a ziskov z portfolia aj dividendy. ale kedze banky vacsinou stop prikazi nepouzivaju vytvoria derivatovu protipoziciu a predaju futures indexu ktory obsahuje akcie A B C. tym si zabezpecia fixny income z divident + kalkuluju na dobry nakup Futures, kde sa snazia nakupit vyhodnejsie . realna cena aktiva sa totiz pohybuje vo vacsine pripadov inde ako futures. a to je dalsia moznost pre zisk. rozdiel medzi podkladom a derivatom.
na to aby bolo mozne riadit poziciu efektivne potrebujes prerolovavat. akcie totiz drzis dlhodobo, alena to aby si vytvoril derivatovu protistranu a mohol ju riadit potrebujes priestor kde mozes vymenit kontrakty za nove, popripade vypocitat si realnu cenu a nakupit derivat vyhodnejsie pokial to ide.

a teraz par otazok na zamyslenie:
co myslis preco su marginy na futures take nizke a , mozes nakupovat velke objemy aj ked si maly spekulant?
je to preto lebo ta ma broker rad a chce ti dat sancu alebo preto aby si banky mohli efektivne riadit riziko?
co myslis preco je cena septembrovych ako decembrovych futures ina a ich likvidita tiez ina? je to koli kalkulaciam a zmene hodnoty podkladov , alebo ako som sa docital je to psychologicka vec pre traderov ?

dnes su trhy riadene z velkej casti algoritmami, cena sa tvori uplne inak ako by si si vedel predstavit, a nemyslim tym Bid Ask , ktory bezny trader polozi na trh, myslim vypocet kde ten Bid a Ask maju byt este predtym ako ho tam niekto umiestni, to bol tiez dovod preco som poradil precitat si zaklady. priamo v baze, kde su tieto informacie free. a nemusis mat strach ze by ti niekto poradil hlupost. je to strasne mnozstvo informacii, a trva roky kym to clovek spracuje a pochopi. no ale precital som si ze to nieje ziadny problem lebo 90% najdem aj tu, ale nech sa snazim akokolvek, neviem to najst :) , este raz zopakujem, nechcem nikomu zle, ani nic nekritizujem. len ked niekedy citam to obrovske mnozstvo skoro az okultistickych reakcii, tak je mi jasne ze trader skonci zle, a kedze ty si novy, mas moznost si vybrat. nemam nic proti psychologii, sam si myslim ze je najdolezitejsia, ale je dolezita az potom ked aspon trochu viem ako system funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mona,

pokud se rozhodneš napsat jak to dopadlo, můžeš prosím uvést i jméno brokera se kterým obchoduješ? Já obchoduji s IB, který neumožňuje fyzické doručení pro většinu futures. Automaticky likviduje pozici 2 pracovni dny před FND. Podle informací na webu IB v záložce Trading/Delivery, Exercise and Corporate Actions může být vyjímkou Globex futures na měny, ale záleží na typu účtu, který máš u nich založený. Nicméně vlastní praktickou zkušenost s tím, že by mně IB uzavřelo "násilně" obchod nemám.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yax,romein a další:

takže mám vyřešeno, uzavřeno a dohledáno. Obchoduji přes IB, jednalo se o pozici GEU9. Jak je vidět ve statementu, IB pozici uzavřelo za mě za cenu close a odečetlo standartní poplatek za komisi. Jak jsem horečně sháněla informace, tak jsem narazila na stránkách IB také na záložku Trading/Delivery, Exercise( jak zmiňuje romein) a tak jsem zase chytřejší. A hlavně bohatší o zkušenost. Za ten stres a bolení břicha si můžu jen sama, protože když něco dělám, mám být připravená i na situace, které předpokládám, že nikdy nenastanou. Protože když nastanou a nevím co dělat, je to v háji.
A jsem vděčná za to, že mě tahle zkušenost doopravdy nestála víc, než pár žaludečních vředů.
Díky všem za pomoc a přeju mnoho úspěšných obchodů
Monika

Link to comment
Sdílet pomocí služby


peter777,

ze sve zkusenosti se na trh vzdy divam jako celek, cili nedelam obchody pouze na zaklade indikatoru, spise jsou doplnkem, az vsechno ostatni je v lajne. Nejdulezitejsi veci na trhu je cena, az pak jsou to nejake indikatory a patterny. 2b reversal je velice dobry a urcite neudelas spatne,kdyz se jej naucis rozpoznavat, to same pro 1-2-3 reversal. Myslim si,ze cenove paterny jsou vubec nejsilnejsi, apokud se s nema clovek nauci pracovat, tak muzou udelat hodne dobrou sluzbu.

Takze daji se pouzivat klidne samostatne. S dobrym MM neni problem. Osobne mam reverzni patterny nejradeji,k tomu pouzivam jeste MACD histogram,ktery mi tak nejak prirostl k srdci po precteni Eldera a funguje to si myslim v pohode.

Je treba zkouset zkouset a zkouset dokud se to neusadi, v hlave i v platforme.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...