Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
zatím si zkouším obchodovat jen nanečisto. Ale napadlo mě, když bych investoval na "drahém" trhu s vysokou volatilitou (ropa, zemní plyn) a došlo k výrazné gapu, který by se prohnal mým stop lossem, co se stane ? Zruinuje mi to účet ?
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike:
Dík za odpověď. Sice sem si to musel přečíst několikrát :) , ale myslím že sem to pochopil. Ale zatím skončím u toho, že vím, že mám jednou za 3 měsíce přerolovat a do hloubky to zatím rozebírat nebudu nebo se v tom ztratím úplně.

mira_k:
uvedu příklad: trh ES v kontraktním měsíci 09-09 high dne 9.9. - 1036,25. Zapíšu si hodnotu, zakreslím line do grafu. V ten samý den, ale v 12-09 high dne 1031,75. Takže pokud 9.9 obchoduju na 09-09 a 10.9 přeroluju na 12-09 tak sice zůstane line na hodnotě 1036,25, ale už to není high předešlého dne. A když máš takových úrovní víc, který si poctivě denně zakresluješ a zapisuješ, tak Ti jsou v podstatě na nic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax

len doplnim , ze som samozrejme myslel ze ak akcie ABC nakupi tak Futures ABC preda a vytvori tak hedg.
aj som ten prispevok editoval ale zda sa ze som to neodoslal. to len aby som nikoho nezmiatol.

Pavel K.
co sa tyka NQ, obchoduje sa na globexe, vsetky derivaty na globexe budu mat rovnaky system parovania, ale na CME sa treba prihlasit pre pristup k PDFkam . dnes som to skusal. eurex to ma free,ale tam je system trosku odlisny.
ked fungovala stranka CBOT tam to bolo tiez free, a k tomu mnozstvo uzitocnych strategii a vysvetlovania od profi traderov. CME ma zrejme ine pravidla, tak sa musite zrejme zaregistrovat. neviem presne kde to na CME je ale tipol by som to na zlozku Education.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax,
pro moje obchodování mi zajímá aktuální kontraktní měsíc, tj pokud využiju Tvůj příklad, tak zakreslím 9.9. line do grafu a beru ji jako S/R, ale co se děje v tu chvíli na dalším kontraktním měsíci mi nezajímá, já obchoduji aktuální, ten s nejvyšším volume, pokud se volume změní a vyšší čísla volume má nový měsíc, tak přeroluji na něj, osobně to dělám tak, že další měsíc v SCH pouze připojím a jedu dál, S/R úrovně zůstávají v platnosti. Trh si těmi hladinami prošel v minulosti.

takže poctivě zapisuj dál, rozhodně to k něčemu je (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:
Dobrý den, vidíte ani jsem si neuvědomil, že bych se mohl dostat i do mínusu, myslel jsem, že jedině co riskuji jsou moje peníze na účtu. No prozatím si na ropu nechám zajít chuť :-)

Otázka do pléna, který trh si myslíte, že je pro začátečníka nejméně nebezpečný, na stránkách jsem četl, že snad komodity cukr a kukuřice.
???

Děkuji za informace.
Mistoler

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike:
děkuji za každou odpověď, zatím zkouším papertrading a rád bych si ho zkoušel na instrumentu, se kterým bych mohl obchodovat i se svými penězi. Jsem si jist, že podobná otázka zde již padla, ale musím říct, že jako "nováček v diskuzi" se na těchto stránkách s několika desítkami tisíc příspěvků těžko orientuji (i když použiju vyhledávač).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych,
mam jednu otazocku:ak chcem obchodovat pozicne, je pri tom nutny nejaky software, alebo sa da zaobist aj bez neho?a este jedna:ak obchodujem line on close dňa, resp.na zaciatku noveho, u nas sa tieto line, alebo aj uceky menia o polnoci, to znamena ze burza v NY zacina akokeby novy tick, alebo cast line od siestej hodine vecer?
Chcel by som sa totiz to poradit, pretoze backtestujem uz asi rok, nemam na to dostatocne financie, no moj system mi vykazuje dost vysoke sumy,je uplne jednoduchy, az sa mi to nezda a preto sa snazim najst nejaky ten hacik, ktory by mi to vyvratil.Poprosil by som nejaku dobru skusenu dusu, ak sa najde, ze by som mu zadal moje know-how smiling smiley systemu a naozaj ma ubezpecil ze ano takto to funguje, pretoze nechcem sa popalit hned naostro.Bol by som velmi vdacny za venovanie par minutiek casu niekomu zmatenemu smiling smiley
Vopred dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni...jelikož jsem začátečník tak se prosím nesmějte mé otáce :)

Již nějaký čas obchoduji na demu od XTB a od Plus500 (ne proto že má bonus ale protože je pro mne přehledný). V celku jsem asi tak nějak pochopil základní pojmy a pod. ale nemůžu zaboha pochopit jak funguje vyplácení brokera? Př.: koupím 1 kontrakt na DAX 30 index s pákovým efektem 1 : 50 za cenu 5722,35 EUR -> cca neco přes 2 800 kč (promiňte že to přepočítávám ale je to pro mne ze tačátku jednoduší)...zatím chápu, ale najednou když dám povel k nákupu na long při této ceně za jeden kontrakt tak ve výsledku nekoupím za 5722,35 ale třeba za 5723,40 a automaticky jsem hned od počátku v mínusu, protože reálný kurz je těch 5722,35 EUR -> je toto již ten poplatek brokerovi?? nebo když to bude dále růst a vydělám cca 1000kč a pozici uzavřu tak mi pak broker ještě vezme něco z těch 1 000 kč?? Předem moc děkuji za odpovědi a prosím všechny co mi budou chtít odpovědet že toto se tu už na foru řešilo -> já to ve vyhledávání nenašel. A dále prosím nekomentovat brokery přes které "obchoduji" -> na názor na brokery se vás neptám, na to je jiné forum...díky moc ještě jednou

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Voitii
Platformou XTB Trader jsem se také zabýval ,tak ti snad mohu uspokojivě odpovědět.
Tento Broker patří k takzvanému spreedovému obchodování. To znamená ,že poplatky brokerovi jsou právě rozdílem mezi nákupní a prodejní cenou. Aktuální cena je třeba 5722 Dolarů ,pokud budeš chtít vstoupit long ,tak např. za cenu 5723 a short za cenu 5721 tento rozdíl je tvůj polatek brokerovi a tudíž jeho zisk a tvoje ztráta ,úplně stejně to funguje ,když si budeš chtít ve směnárně rozměnit koruny na eura a za pět minut zase zpět. Dá se to takhle dělat pořád dokola až ti nezbude nic :) Tento spreed není pevně daný a závisí na konkrétním trhu a volatilitě ,někde může činit 8 Dolarů a někde třeba i 50 Dolarů. Pokud tuto počáteční ztrátu doženeš ,už ti Broker nic odečítat nebude a můžeš růst do profitu. Ale Xtb Trader má ještě jeden poplatek a ten je při držení pozice přes noc v kolonce Swing. Čím déle držíš pozici ,tím je větší. Víc ti ke Swingům říci nemohu ,možná ani v tomhle nemám pravdu ,protože jsem jejich výpočet ,smysl a fungování nikdy nepochopil ,ale nikdy se mi nelíbily.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maxim Colloseus

len doplnim ze swing je nieco uplne ine a ta kolonka bude asi swap

a este poznamka, spreadove obchodovanie je nieco uplne ale uplne ine. ale mas pravdu ze pri marketmakeroch akym je XTB sa vola rozdiel medzi Bid a Ask spread.

to je taka zaujimavost v tradingu ze spread a spread nieje to iste , tak si to dost ludi myli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...