Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj
mám otázka jsem ted ve fázi bacttestingu, chtěla bych začít testovat v ninja trh e-mini russel 2000, od července mi to jde, ale pokud zadám například období 1.1.2009 - 30.1.2009 a zadám tak mi to piše pořáda error že mám vybrat instrument kontraktní měsíc mám 03/09 ani při zkoušení jiných měsíců mi to stále nefunguje a píše error. Děkuji za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rolex.

Omlovám se za spoždění,ale k počítači jsem se dostal až nyní,protože včera jsem se celý den věnoval svým koníčkům.
Budu popisovat případ pražské akciové burzy.Na každou akcii jsou takzvaní tvůrci trhu,kteří mají právo tuto akcii obchodovat.Ti mají povinnost kótovat nákupní a prodejní cenu,aby měli kupující a prodávajíci v každou chvíli možnost uzavřít obchod.Mám tedy možnost v kteroukoli chvíli uzavřít obchod v obou směrech,protože tam je vždy nákupní,nebo prodejní cena.Po celou dobu já vidím jejich kótace,vidím jestli mají chuť nakupovat,nebo prodávat,nebo zůstávají stranou a v jakých objemech.Dále vidí všechny jejich obchody,i ty které probíhají mimo trh,pouze mezi nimi.Například mohu vidět,že stále stejný tvůrce trhu je na prodejní straně s nejnižší cenou,má zájem prodávat a pokud se tak chová celý den je jasné,že neprodává portfĺio jistého drobného investora z Horní Dolní,ale musí se jednat o velkého hráče.Mohu si samozřejmě přibližně spočítat i tyto objemy,ale myslím,že to není důležité,protože se to nechá po delším pozorování odvodit.To samé je na straně poptávky Pokud stále stejný tvůrce trhu poptává za nejvyšší cenu,je jasné,že plní příkaz pro velkou objednávku.Co je následně důležité,je to,že vidím jak tento prodejní,nebo nákupní tlak dokáže burza absorbovat.Jestli to dokáže cenu ovlivnit a jak moc,nebo se na druhé straně najde protiváha a s cenou to nehne.Pak může říci nezůčasněný člověk,že v konkrétním dni nic nedělo,ale to nemusí být pravda,protože například může být na trhu velký prodejce,ale na straně poptávky se mohou objevít dva kupci,kteří cenu podrží a zůčasněný investor dostává velice silný argument pro nákup.Samozřejmě,že jsem to napsal trochu zjednodušeně,ale nechá se z toho velice často dostat dost informací.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To miciko.

Vidět hloubku trhu a objemy mohu vidět na akciových burzách.Každá je samostatná a má i trochu jiné způsoby obchodování a je zde omezený počet tvůrců trhu. Na BCPP jich je například devět a to ještě všichni neobchodují všechny akcie.Obchodování komodit je na úplně jiných principech.Zde to není možné.Například ropu obchoduje celý svět,ale většinu akcií pouze omezený počet obchodníků,na jedné,nebo maximálně na pár burzach a to ještě se všichni řídí podle jediné,hlavní domovské.Příklad ERSTE se obchoduje i v Praze,ale cenou se opičíme po Vídni a pouze ji všichni přebírají.
Omlovám se Vám,že jsem vás napochopil.To,že na stejný druh obchodování máme jiné pohledy je normální,ale v tom hlavním se asi shodneme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike.

Já si mohu zadat jakoukoliv cenu.Pokud chci například prodat hned a nezáleží mě na ceně pak mohu prodat za cenu nejvyšší současné nabídky.Pokud mám svoji cenu,která není cenou trhu,ale bude nejvýhodnější cenou mého brokera,pak se tato cena se objeví v hloubce trhu na dalších místech a budu čekat,jestli se k ní trh dostane.Pokud někdo jiný dá mému brokerovi ještě výhodnější cenu,pak moje z trhu zmizí do počítačového systému mého brokera a zpět se na trh dostane až bude moje nabídka v jeho systému nejvýhodnější a stále dokola.Mohu například při otevření trhu zadat pokyn,který bude platný celou dnešní seanci a šanci na prodej budu mít tedy celý den.K uskutečnění obchodu dojde v situaci,že moje nabídka bude nejvýhodnější u mého brokera,dostane se na trh a bude nejvýhodnější i ze všech tvůrců trhu a dostane se na nejvyšší místo v pořadí hloubky trhu a někdi ji bude akceptovat,nebo se bude přímo krýt s nejvyšší momentální poptávkou trhu.Když zvolím cenu,kterou nebude akceptovat trh,může ležet u mého brokera,nebo na trhu celý den a po uzavření trhu se tento příkaz automaticky ruší.Kdykoli mohu příkaz bezplatně zrušit a zadat nový.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to MERKUR:

diky za zpetnou odpoved. Doufam,ze jste mel hezky den pri golfu :) nebo co to je za konicek.

pisete: "Po celou dobu já vidím jejich kótace,vidím jestli mají chuť nakupovat,nebo prodávat,nebo zůstávají stranou a v jakých objemech.Dále vidí všechny jejich obchody,i ty které probíhají mimo trh,pouze mezi nimi."

A to vidite kde? Diky
Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rolex.

To vidím na stránkách svého brokera,nebo přímo v jeho obchodní verzy.

Například zadejte si adresu www.patria cz

Klikněte například na ČEZ a dostanete sa na stránky,kde budete mít hloubku trhu a všechny obchody.Na těchto stránkách se nedá obchodovat,ale je zde také vidět hodně informací.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

dakujem za odpoved . rad by som sa este opytal ci je mozne to pbchodovat elektronicky z vasim brokerom,
mam nejake skusenosti priamo z obchodnym systemom burzy, ale niesom si isty ci nejaky clen burzy ma vytvorenu platformu pre retail k elektronickemu obchodovaniu zo schopnostou napojenia na system. ak je tato moznost , velmi rad by som vedel kde. aky broker. kludne dam mail alebo na FXchate. dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike.

Ještě malý dodatek.Můj broker je zároveň tvůrcem trhu.Já mohu zadat jakoukoliv cenu a spolu s ostatními příkazy jsou zároveň objednávkami tvůrců trhu.Oni sami neobchodují,oni pouze zprostředkovávají obchody.
Jestliže se vrátím k Vašemu případu situace nejvýhodnější ceny 1,6-1,65.Pak mohu samozřejmě zadat nákupní příkaz 1,64 a situace se změní na 1,64-1,65.Já nejdu přes tvůrce trhu,protože můj příkaz je zároveň příkazem tvůrce trhu.Pravda je taková,že jeden tvůrce trhu jde přes druhého tvůrce trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike.

Můj broker je členem burzy.Já mám v počítačí nahraný obchodní systém,který je spojen s jeho systémem,tedy já jsem jeho součástí.Já se do něho dostanu přes tajná hesla.Když zadám pokyn ten se dostane do jeho systému,který je spojen se systémem burzy,protože je jeho součástí.Můj pokyn jde přes mého brokera/tvůrce trhu/ na burzu a za pár vteřin může být můj pokyn zrealizován.Hned mě přijde na mobil SMS zpráva za chvíli je tato zpráva i na počítači,i s přesuny peněz.

Zadejte si www.patria.cz ,klikněte například na ČEZ a dostanete se na stránku hloubky trhu,tam máte všechny tvůrce trhu a Patria,dceřiná společnost KBC,která vlastní ČSOB je největší broker na BCPP.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim traderov:

Zatial robim iba paper-trading, ale stalo sa mi ze par sekund po exekuovani prikazu som isiel nastavit stop-loss a akurat v ten moment mi spadla platforma, stop loss som teda nezadal a ked som spustil znovu platformu uz som bol v minuse...
kedy davate stop-loss? neda sa dat este pred exekuovanim prikazu?

Dakujem

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...