Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den,

tato sprava je skor pre skusenych traderov. Mohol by mi niekto napisat ako zacinal s obchodovanim?? Chcel som to uz robit skor aj som manual presiel ale ako som zacal citat diskusiu tak som nevedel kde som, ci sa mam zamerat na forex, opcie, spready, alebo nejake ine veci. Manual som si poctivo precital ale neviem ako mam dalej postupovat. Mohol by niekto navrhnut nejaky proces ako ma trader postupovat a tym myslim aj postupovat co sa tyka diskusie. Pretoze tam je tolko tem a prispevkov, ze neviem ktore mam sledovat aby mi to aj nieco dalo. Bol by som velmi rad. Alebo mi staci interny manual a vo vseobecnosti skusat nejake tie indikatory atd.??? Dalsia otazka je, kolko sa da na tom mesacne zarobit, nechcem v tom vidiet vidinu penazi ale chcel by som sa opytat skusenych obchodnikoch ze ako sa im dari, ci maju aj mesiac ze nezarobia nic. A ako to stihaju popri praci, ty co to este neberu ako hlavnu zarobkovu cinnost.? Mohol by sa k tomu vyjadrit nejaky skuseny obchodnik??bol by som velmi rad a taktiez keby mi pomohol s nejakym systemom studia. Budem vzorny ziak ale musim povedat ze keby som chcel precitat celu diskusiu trvalo by mi to dost dlho a neviem co by som nemal z toho mix. VELMI PEKNE DAKUJEM ZA ODPOVED

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Daytona.

Jestli mohu mluvit ze své zkušenosti,mě vyhovuje,ať řeším cokoli,dívat se na konkrétní problém trochu z odstupu a neutápět se hned v detailech.Snažte se nejdříve zevrubně pochopit jednotlivé druhy investičních instrumentů,jejich výhody a zápory,co by Vám mohlo vyhovovat a co ne.Je to stejné,jako když budete stavět dům.Nejdříve budete hledat a zařizovat základní věci a nebudete přemýšlet nad tím,jaké dlaždičky budete mít v koupelně.Tím,že se na určité věci budete dívat z odstupu,budete mít čanci pochopit co je důležité a co nikoli.Podle mého názoru je i ve Vašem zájmu,abyste pochopil ekonomické cykly,protože to má zásadní vliv na fungování obchodování akciových a komoditních trhů.Svět je dnes hodně provázaný a vše se vším souvisí.
Základní doménou v obchodování je psychologie.Snažte se poznat,jak se chováte ve stresových situacích.Burzy jsou z velké části o manipulacích,proto jenom nekopírujte něco co je možné se nabiflovat v knihách,ale do systému dejte něco co je Vaše,čemu věříte.Obchodování je individuální záležitostí a proto se naučte chovat jako individualita,pokud možno co nejméně náchylná k manipulacím.
Já si myslím,že je dobré získat všeobecný přehled a rozhled,protože pak mohu přejít bez problému k jednotlivostem a detailům.Mohu to přirovnat k autu.Když ho budu chtít rozebrat musím pochopit jeho stavbu a různé principy jeho chodu.Když tomu nebudu rozumět,budu mít plno součástek,ale dohromady ho nikdy nedám.
Otázka na velikost zisků sem v této situaci nepatří.Máte před sebou dlouhou cestu mnohem zásadnějších otázek než je tato.Určitě záleží i na konkrétní částce jakou budete moci použít.Pak je velký rozdíl,jestli to bude 50 nebo 500 tisíc,protože při malé částce budete muset více riskovat a snažit o zhodnocování více procenty,při vyšší částce naopak.Tam Vám stačí menší risk a menší procentní zisky.
Závěrem přeji hodně štěstí a znovu opakuji nejdříve se snažte pochopit co vlastně chcete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V knihe:

Williams, Larry R. - Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit

pise autor o dolezitosti fundamentalnej analyzi trhov, viem ze knizka je dost stara a preto neviem ci nie su niekotre jeho myslienky inovovane, chcem sa spytat na nazor vas:

Pouzivate pri analyzovani trhov aj fundamentalnu analyzu? ak ano do akej miery? dakujem

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


peter777,

samozrejme,ze nektere veci, ktere Larry zminuje v knize uz jsou dnes z kurzu, sam to i pise ve sve jine knize, ze je naivni si myslet,ze se naucim ted nejakou techniku,ktera momentalne generuje zisky a budu to pouzivat pristich deset let, takze co platilo pred pul rokem uz nemusi platit dnes, natoz tak po 20ti letech :) , a tak je treba se neustale prizpusobovat novym podminkam. Trhy se dnes meni daleko rychleji nez tomu bylo driv.

Co se ale tyce toho fundamentu, tak to zustava porad stejne. Larry obchodoval stylem intradenne/pozicne, cili tam ten fundament hraje vetsi roli, at uz v jeho casech nebo dnes.

Traderi,kteri tu obchoduji na 1,3min grafech Ti samozrejme reknou, ze je fundamenty nezajimaji. V podstate se zvysujicim time frame ( ale i trhu ) se meni i priorita technicke analyzi a fundamentu. Myslim si, ze neni od veci se dobre orientovat v obouch, bez ohledu na styl obchodovani.

Ja pouzivam fundament i techniku a pomer se meni kazdym dnem podle situace na trhu, muze to byt 50/50 muze to byt 60/40 ale klidne i 99/1. Kazdej den je proste unikatni.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter777,

jiste, ze to nefunguje takto jednoznacne. I obchodnici, kteri nakupuji a prodavaji pozicne ci investori sleduji napr. silne S/R ci jine dlouhodobe klouzave prumery, ale obecne se da rici,ze cim delsi casovy ramec, a cim delsi obchodni perioda tim vice se stavaji zasadnimi ekonomicke ukazatele. Ale, abych nerozpoutal zbytecnou diskusi na tema, kde je ta hranice, tak rikam, ze je velice tenka. Traderi na 1,3 min. take mohou prihlidnout k fundamentu, stejne jako traderi na hodinovem a dennim grafu mrknou po nejakym signalu. Ale jednoho je vzdy jednoznacne min nez toho druhyho, podle toho i kdo co jak preferuje, a taky aby to davalo smysl.

Jen pro predstavu, ja obchoduji ropu, kde bez ohledu na TF je fundament z 90ti % prevazujici. Sleduji 5,15,30, 60 minut grafy. Cili je to porad v prostredi, kde se vyskytuje spousta paternu, at uz reverznich ci trendovych a presto pro mne v urcite dny hraje nejdulezitejsi roli ekonomicky report. Verim,ze obchodnici v takovem TF u jinych komodit ci indexu jedou ciste jenom technicky. Proto jak jsem napsal v predeslem prispevky, kazdy den je jiny, kada komodita se chova jinak, ma sve vlastni patterny, a i ropa muze byt velice technicka nektere dny ( je to ale malo).

Info beru z TV Bloomberg a CNBC, nebo jejich webovych stranek, ale zapinam je opravdu pouze ve chvilich vyhlasovani dulezitych reportu, kdy se na to clovek muze pripravit, protoze jinak je to, jak jsem se presvedcil, velice rusivy element plny casto blabolu a placani suche slamy.

Informacni Email je TI k nicemu, kdyz Ti prijde 2 hodiny po akci. Ale i treba webove stranky tech dvou zminenych tv stanic jsou celkem dobre aktualizovane, radove i minut,bloomberg ma dokonce live web tv zdarma 30s zpozdene, coz je naprosto dostacujici, protoze jen blazen by skocil do trhu hned po vyhlaseni dulezite zpravy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter777,

na vyhlasovanie fundam. správ je na internete hafo online stránok s ekonomickým kalendárom...
napr. táto je jedna z najpoužívanejších : www.forexfactory.com/calendar.php?c=2&week=1253491200&do=displayweek&month=9&year=2009

a určite sa oplatí pozrieť si aj Sidovu stránku, ktorá o.i. obsahuje aj ekon. kalendár od Dukascopy :
www.forexfactory.com/calendar.php?c=2&week=1253491200&do=displayweek&month=9&year=2009

Veľa úspechov...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den. Omlouvám ze se to pisu do tohoto tematu, ale bohuzel jako novackovi se mi nepodari zalozit pro vetsi prehlednost nove tema. Treadingem se zatim zabyvam pouze teoreticky a papirove a kazdy den mi postupne uzravaji nove a nove moznosti jak vyuzit ruznych informaci a moznosti. A prave dnes me napadla jedna vec a chci se zeptat, zda je to mozne takto praktikovat ci nikoli. Jsem priznivcem predevsim pozicniho obchodovani a momentalne testuji s ruznymi upravami strategii 3 MA (4,9,18). Na cemz prakticky nezalezi, protoze tento system by sel pouzit na vsechny strategie. Pokud mam vytipovanou komoditu, ktera uz dejme tomu delsi dobu jde stranou a trh se ne a ne rozhoupat zda vyrazi vzuhuru ci dolu, slo by udelat pomoci prikazu buy stop pokud by sel nahoru ale zaroven dat sell stop pro stejnou komoditu ve stejnem mnozstvi, pokud pujde dolu? Technicky to jde. Otazka je co na to reknou broakeri. Jedinou nevyhodu vidim v tom, ze 1) trend nepodchytim uz v zacatku, protoze oba prikazy musi mit urcitou odchylku od aktualni ceny 2) pokud bude treba pohyb falesny a hned pak pujde dolu nebo se proste jen vice "rozkmita" muzu inkasovat misto jedne ztraty 2. Zas na druhou stranu pokud by si s tim clovek pohral a nastavil by dostatecne odlisne hodnoty a vyzkousel na paper tradingu, mohlo by to byt zajmave. Je dost mozne, ze jsem vymyslel naprostou kravinu, tak to prosim berte tak, ze opravdu zacinam a se vsim se teprv seznamuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Daytona (a reakce na některé předchozí příspěvky):

---ad merkur1
pochopit co chcete není složité = mít zisk. otázka zní na čem a jak jej udělat pokud možno s co nejmenším úsilím a rizikem. Dovolím si říci, že začínat na plných komoditách považuji pro "normálního" člověka, s účtem do cca kulatých 5000usd, a o které by nerad přišel,za náročné zvláště psychicky. Páka komodit je ohromná, potenciál zisků neskutečný, podstatná je věc umět si pohlídat a limitovat ztráty. A to je/bývá problém!
Zda je burza manipulace je mi jedno: já vidím pohyb kurzu. Kdo a jak tím hýbe mohu v začátku (ale i dál) jen velmi těžko vysledovat a hlavně na to reagovat. (velmi nahrubo psáno)
Dál: stačí mi že autem umím jezdit. Jak se co rozebírá a opravuje je mi opravdu jedno, na motor řízený počítačem nemám nárok, na to jsou jiní :-))
Ke stresu: na burze bývá největší stresor možná ztráta peněz (těch stresů je ale více, některé mohou být dokonce silnější než ztráta účtu!). I těch, o něž bychom velice neradi přišli. Pokud se tak staneu o to větší stres a doba "zcela mimo", pokud ne navždy. Je to škoda a navíc zbytečné.
Nevěřte že v dnešní době je zaplutí do burzy na dlouhou dobu! Až máte skutečný zájem můžete tam být velmi brzy-věc pár týdnů/měsíců a můžete být velmi dobře připravený si pohlídat vše potřebné = hlavně limitovat své ztráty. Věřit mi nemusíte ale jde to - vyzkoušeno.
---ad fundament: za fundament nepovažuji info že "když je ropa dole, musí po čase hore, protože zásoby klesají a potřeba bude růst - navzdory současnému utlumení díky krizi". Přebrat si fundament mám za velice obtížné. Speciálně u komodit ale jde vysledovat třeba reakci chodu kurzu na počasí, nepokoje či obtíže jejich získání (zemedělství) - viz reakce kakaa, kávy, obilnin, stavebního dřeva=viz hurikány co s ním umí udělat atd atd., masa - prasečí chřipka a další. A všimli jste si co dělá během týdne pomerančový džus? Aha? nebo jak kolísá káva od - do?

a hlavní bída či škoda začátečníka:
nezná a neumí si na svoje podmínky vyhodnotit jednotlivé možnosti z pohledu potensiálu zisku a rizika, protože ty možnosti v naprosté většině nezná. Slyší o síle komodit (koupil si knížku, pustil chat či byl na jinak velmi kvalitním semináři), tak chce jít do komodit. Je nastavený na akcie - nic jiného nechce vědět. (chce jen plné akcie-žádné CFDs, ani opce či zkusit akcie přes jiný derivát s možnou podstatnou úsporou peněz a šancí na zajímavý profit a nevelkou ztrátu pokud se TO nepovede...)
Je to ohromná škoda. Kdo je zklamaný z komodit (př. neustojí a ničí ho mnohatisícové denní kolísání) by byl možná úspěšný v komoopcích vědět o nich něco či o opčních technikách. Mnozí mají důvod něco zásadně nedělat...často ze stejného důvodu jak někdo nejí mrkev či špenát...

A zkuste si nanečisto reagovat na vyhlašování zpráv: dělejte si čárky kdy vám vyjde zisk a kdy ztráta. Ruleta bývá někdy předvídatelnější. (i o tom už tu bylo toho popsáno)

Toto vše se bohužel téměř nedá pochytat z chatu: na to nestačí ani síly ani čas se tím vším proklikat.
Za nejpřínosnější pro začínajícího bych dnes považoval debatu s někým znalým všech možností na dnešní plnokrevné burze. Tedy řeč nejen o klasice = akcie, komodity, forex, ale též o možnostech opcí či derivátů. Lidí znalých všech možností a schopných nezaujatě začátečníkovi poradit či lépe jej navést na směr který by mohl pro jeho potřeby být OK moc není. Tito navíc sami obchodují a znají velmi dobře cenu svého času a ztrácet jej s lidmi nepružnými, předem "zašpuntovanými" se jim nechce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...