Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Raider,
pokusim se odpovědět
ad 1) margin je zaloha, kterou vam broker jen zablokuje, na celkovou moznou ztratu to nemá vliv, pokud máte na účtě málo prostředků, tj nemuzete pokryt ztrátu, tak následuje tzv margin call (výzva brokera z doplnení prostředků) nebo zavření pozice, do minusu by ucet jit nemel .. btw. nikde ne bez SL (tu)
ad 2) záleží v jaké měně si otevřete účet u sveho brokera, řada brokerů umožňuje více měn
ad 3) 15:30-22:15 jsou hlavní obchodní hodiny, většina komodit se obchoduje 24hod, i když mimo tyto hodiny s podstatně nižším volume

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to mira_k:

Ďakujem za odpoveď. Myslím, že som to pochopil.

Totižto trápi ma dlhšie už jedna vec. Dajme tomu, že v bližšie nešpecifikovanom mesiaci si otvorím u brokera účet s 20 000 USD (čo je v tom čase, dajme tomu, 15 400 EUR). Následne otvorím pozíciu, ktorá mi za nasledujúci mesiac vynesie 2 000 USD. Na účte u brokera budem mať teda 22 000 USD (približne). Lenže v rovnakom čase sa dolár oslabí voči euru a v skutočnosti by som mal, dajme tomu, 15 100 EUR (teda by som mal menej eur než pred začiatkom, hoci aj úspešného, obchodovania).

Takže ak som to pochopil správne, možným riešením, ako zabrániť tejto situácii, je otvoriť si účet u brokera priamo v eurách (skúsim si o tom ešte poriadne prejsť toto fórum).

Ďakujem za Vaše odpovede, moc ste mi pomohli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj
mám otázka, naistalovala sem si ninja trader podle návodu, dále sem ho propojila podle návodu s zen - fire, ale když snažím zobrazit graf nějaké komodity například e-mini russel2000 tak mi to nelze zobrazit ani po půl hodině, takže nějak netuším kde by mohla býti chyba, předem děkuji za každou radu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych traderov, som zaciatocnik. Mam jeden mensi problem:

-Odkial presne sa mam naucit pouzivat indikatory na platforme track n trade zameranej na forex? vo video tutorialoch co su ku tomu moc toho nie he, ako presne mam postupovat pri paper tradingu?pozeram na tie grafy a na kazdej dvojici mien je jeden mensi graf na ktorom moc toho nepotestujem, a ako mam pouzivat nastroje ktore su v platforme?

-prosim kto mate s tymto programom skusenosti, ak mozte poradte

Dakujem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jak obtížná na složení je makléřská zkouška. Kolik času přípravy (v měsících) to cca zabere? O finančních trzích hrubou představu mám, jsem absolventem magisterského studia ekonomie, obor zaměřen spíše na makro, ale asi 3 předměty na FinTrhy jsem měl....
děkuju
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych,
mam jednu otazocku:ak chcem obchodovat pozicne, je pri tom nutny nejaky software, alebo sa da zaobist aj bez neho?a este jedna:ak obchodujem line on close dňa, resp.na zaciatku noveho, u nas sa tieto line, alebo aj uceky menia o polnoci, to znamena ze burza v NY zacina akokeby novy tick, alebo cast line od siestej hodine vecer?
Chcel by som sa totiz to poradit, pretoze backtestujem uz asi rok, nemam na to dostatocne financie, no moj system mi vykazuje dost vysoke sumy,je uplne jednoduchy, az sa mi to nezda a preto sa snazim najst nejaky ten hacik, ktory by mi to vyvratil.Poprosil by som nejaku dobru skusenu dusu, ak sa najde, ze by som mu zadal moje know-how :) systemu a naozaj ma ubezpecil ze ano takto to funguje, pretoze nechcem sa popalit hned naostro.Bol by som velmi vdacny za venovanie par minutiek casu niekomu zmatenemu :)
Vopred dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ačkoli nejsem úplný začátečník, tak za dnešní výkon bych si utrhla hlavu. Neodpustitelně jsem přehlédla expiraci zářijového kontraktu Eurodolaru a ta dnes byla vyplněna. Na stránkách cme je uvedeno cash settled, nevím však přesně, co mě zítra po otevření platformy čeká a jak jsem z nenadálé situace mimo, nejsem schopna ani jasně přemýšlet. Jestli máte někdo podobnou zkušenost, budu ráda za info případně radu, jak a co nejlépe tuto " akci" ukončit. Předem díky všem, co si jen nepoklepou na čelo a napíšou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
měl bych dotaz, proč se u indexů jako TF, ES, YM, NQ používají kontraktní měsíce? Chápu to u komodit, jako je např. kukuřice, bavlna apod. Ale uniká mě smysl u indexů. A taky sem si všiml, že v kontr. měsíci 09-09 mají indexy jinou hodnotu bodu než ve 12-09. Např. ES se ve stejný čas obchoduje ve 12-09 o ca 5 bodu níž než v 09-09 a podobný rozdíl je u všech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax:

řekl bych, že smysl kontraktních měsíců u indexů netřeba řešit..prostě to tak u komodit je, tak to tak je..a indexy patří do futures stejně jako bavlna nebo káva..
druhý dotaz jsem zodpovídal před pár dny..ceny jedné komodity se v různých kontraktních měsících můžou dost lišit..je to jakoby paralelní komodita - jakoby červnový cukr a samostaně zářijový cukr..přitom je to v globále vše cukr..jinak intradenně se vždy obchoduje ten kontraktní měsíc, který má nejvyšší denní volume..nyní např prosincový..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax

ja by som prave naopak povedal ze je to prave jedna z najpodstatnejsich veci, zajdi na stranky burzy, prestuduj si co presne obchodujes, to je velmi dolezita vec ,tiez si najdi zlozenie a vypocty, a hlavne si najdi na nete vyznam futures, lebo tu to nenajdes . ked pochopis princip, budes to mat ovela jednoduchsie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex

toto je server o tradingu, nie o specifikaciach kontraktov, ziadne vzorce ani kalkulacie tu nenajdes. na strankach burz to je, a hlavne pre komoditnych obchodnikov je to dolezita vec, aby sa nestavali situacie ktore sa stali mone. napriklad rozdiely medzi First Notice Date ,First Position Date ,Last Trading Date , Expiration day. a ste mnoho inych veci, systemy parovania a podobne. to tu proste nieje. casto velmi dolezite veci. nieje to ziadna kritika, ale myslienka ze to nieje podstatne je nebezpecna

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...