Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

miciko Napsal:
-------------------------------------------------------
> to Augi:
>
> nic ve zlém ale všechno zatím špatně:
> -proč nechceš vysoké zisky? proč to vůbec chceš
> dělat? a co to je "vysoký zisk" asi...???
> -proč se ptáš jiných na čem to chceš zkusit? píšeš
> že chceš zkusit svých pár obch.syst., - jak ses
> jich dobral a na čem jsi je zkoušel už když nevíš
> do čeho jít live?
> -proč si sám nehledáš právě toto=miniloty? co
> takhle vyhledávač? to není žádný špek, ke kterému
> se jen těžko jinde dostaneš.
> -proč nechceš obchodovat opce? víš o nich něco
> blíž nebo jen tak už nějak víš že je nechceš?
> -odpovědi zde na chatu nutně jsou většinou
> párvěté, neúplné, přesně jak je co si musíš najít
> jinde: jen neklikej a nechtěj vše po druhých,
> burzián se musí starat sám! :-))
>
> zkus začít jinak, s tímto bys live byl asi brzo
> K.O.
> Pomoc jiných ano, ale ne v podobě vodění za ruku.
> Podívej se do knížek, dají ti v začátku víc než
> klllikání a dotazy na chatu!
>
> přeju ti výdrž a úspěch
> :-))
>
>
s těmi opcemi jsem to možná přehnal, ale potřebuji na začátek něco, kde si to můžu "ohmatat"=jak to bude v reálu oproti papertradingu. Nejlépe mi zatím asi vyhovují Futures, ale samozřejmě jsem ještě nezkoušel je obchodovat live. Nechápu, proč mi tu až tak radíš. Chci jen vědět, kde mohu najít informace o těch minilotech. Nic víc. A knihy jsem už nějaké přečetl, avšak mnoho o tom v nich nebylo. Myslím, že na internetu vše je, jen musím více hledat, což taky udělám. I tak děkuji za reakci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo díky. Jen mi někdy přijde prostě, že cenné rady se tu moc nerozdávají, ale nedivím se, protože je mi jasné, že není moc lidí, obchodníků, kteří zadarmo sdělují své pilně nastudované informace. Docela by mě zajímalo tohle=řeknu to takto:mám v tom pořád asi hokej, ale byl bych ochotný dejme tomu zaplatit 1000Kč někomu, kdo by si se mnou poseděl někde a řekl mi pár věcí ohledně burzy a ukázal na notebooku. Mám totiž jeden problém a to že: Chci obchodovat dejme tomu způsobem martingale(z rulety), trochu jsem ho pozměnil a potřebuji, abych postupně mohl zvýšít peněžní základ(např. první nákup s 1000Kč ztráta, pak druhý nákup 2000Kč, další 4000Kč atd). Tento postup neberte vážně, on je o hodně jiný, ale nechci ho zde vypisovat. Lze to například ve forexu??? Je vůbec margin ve výši 1000Kč(přepočteno na dolary, třeba i 70USD může být)?Děkuji. Tuto otázku mi doposud nikdo nezodpověděl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Augi no nemyslim ze obchodnici ktori maju know how si s tebou sadnu za stol koli 1000 korunam nesadnu , to skor najdes niekoho kto to urobi koli tomu, aby si sa nad podobnym manazovanim rizika nezaoberal.

ja ti viem povedat len tolko ze existuju velmi dobre position sizeingy, sposoby navysovania, ktore su omnoho efektivnejsie ako rozne druhy martingles. a tiez su na hrane gamblingu. chyba ruletovych hracou je prave v tom ze robia podobne spatne stavky. a mali by sa zamysliet uplne opacne. nie navysovat ked nejde, ale navysovat ked ide, to znamena ratat serie a vyhodnocovat ich v blokoch. (to je len moj cisto osobny nazor , kedze mi je statistika blizsia , ako samotna ruleta karty ci hocico ine)

samozrejme na tvoju otazku ktoru si sa pytal, ano nieco taketo je na burze mozne, velmi dobre sa to da zmanazovat, margin tu nehra rolu, lebo ten je konstantny na zobchodovany objem. treba pochopit suvislost medzi marginom a riskom (stoplosom). to su dve odlisne veci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Augi
a co sa tyka cennych rad. ak sa skutocne budes chciet zamerat len na to co ta zaujima , a to je ten moneymanazment, tak aj tu sa da najst neskutocne vela systemov, prave agresivnych position sizeingov, ale samozrejme ak sa budes pytat na podobne veci, tak 9 z 10 odpovedi budu typu aby si neblaznil a venoval sa serioznemu obchodovaniu a nie gamblingu. ak to nebudes akceptovat, tak to budes musiet bud pohladat , alebo vytrpiet :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Augi,

a o jake cenne rady, kterych se Ti zde podle Tebe nedostava, stojis? Ja jsem byl na stejnem zacatku tak jako ty pred dvema lety a o burze jsem vedel jen to,ze nekdo kdesi krici celej den "buy/sell". Pro mne osobne se i ta nejbanalnejsi rada, jako napr. riskuj pouze urcite procento uctu, stala po 100 nasobnem opakovani radou cennou.

Rad jak na burze uspet, aniz by se clovek financne i psychicky zhroutil, je podle mne na tomto serveru 99%. To jedno zbyvajici procento, ktere zbylo, neni nic jineho nez Ty sam, Tvuj pristup, Tvoje vytrvalost, vira, touha a odolnost. To jedine rozhodnuti ktere nakonec udelas prijde pouze a jen od Tebe,od nikoho jineho na tomto serveru nebo z nejake knizky ci kurzu.

K tve otazce marginu. Nejnizsi margin jaky jsem kdy na strankach brokera videl byly i 4$, konkretne CFD na zlato. Ale zkusenosti s tim nemam, tak nemuzu rict.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Augi:

ahoj, abys neměl zlý pocit z odmítnutí:-))
vládneš trochu anglicky? když forex tak pusť si třeba www.oanda.com
-založ si demoúčet = otázka pár minut
-mají velmi rychle běhací a stavitelnou tech.analýzu
-velmirychle zjistíš jak to funguje
-pokud něco koupíš na grafu vidíš značku kdes koupil - stejně tak když prodáš, hned vidíš své zisky/ztráty = i toto je kdejak stavitelné
-u oandy nemají miniloty, můžeš investovat klidně 1usd = i na reál účtu! opravdu se založí s 1usd (slovy jeden dolar)
-páka je stavitelná, myslím až 1:50 = je méně než u jiných, ale zcela dostačující na naučení
-absolutně nic neriskuješ, cvičíš a o to jde

Forex broků je mraky, najdeš i v česku a česky. Cvič, hledej ale doporučuji. víc než klikání všudemožně dej čas tomu že u jednoho vybraného se vše naučíš co poskytuje. Nikdo není ideál, na ostrý účet mě zajímá toho víc, ale na začátek nic moc víc myslím není třeba

funguj OK! :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Augi:
škoda že zde nejde navazovat kontakt jinak než jen takto: pomocí skype bych ti bez problémů třeba tu oandu ukázal - co bys viděl ty na svém PC to bych viděl já. Během hodiny bys věděl který bije a co se s tím dá vše dělat, nastavovat atd. To urychlení touto formou může být ohromné, nemusíš hledat, klikat, hned se taky ptáš na vše co tě zajímá. Pokud bys toto viděl, velmi rychle se pak už můžeš dál orientovat sám. Škoda - kdybys měl nápad jak na to se ozvi
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě bych o to stál, abys mi to ukázal, ono totiž ukázat a hned říct jak se to má, je to, co hledám. Mohli bysme domluvit takto. Napiš mi sem, v kterou hodinu,minutu budeš zde na finančníkovi, zde na dizkusním foru. Já bych tu byl taky a určitě to dojednáme, teda doufám. Do té doby si ještě něco pročtu, abych měl větší představu. Už jsem si stáhl Metastock4, ToS a i PLUS500(jen pro demo). Ale oandu taky můžeme zkusit, čím víc, tím líp. tak zatim. Doufám, že můj příspěvek nebude smazán. Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
>
> samozrejme na tvoju otazku ktoru si sa pytal, ano
> nieco taketo je na burze mozne, velmi dobre sa to
> da zmanazovat, margin tu nehra rolu, lebo ten je
> konstantny na zobchodovany objem. treba pochopit
> suvislost medzi marginom a riskom (stoplosom). to
> su dve odlisne veci
>
já vím co jsou ty dvě věci, jen potřebuji vědět, jak mohu efektivně a levně zvyšovat výnos z dalších obchodů(jako u té rulety). Ale rulet systém v pravém smyslu to není a o těch blocích, to už vím. Pokud bych změnil stoploss, tak bych ten systém přece znehodnotil(jakože např. prvně bych dal stoploss dejme tomu 100 bodů a pak jako 50, abych měl 2x větší výnosnost?to je přece blbost ne. Určitě si toho více vyhledám a ozkouším, jen mi přijde, že v těch demo účtech to nejde až tak vyzkoušet(v některých nejsou vypsány marginy, současné komise, páka). Je opravdu škoda, že lze informace si o burze sdělovat pouze zde, mohlo by se tu alespoň povolit psaní emailových adres. Dle mého by to hřích nebyl.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau augi

pokial ešte nepracuješ v programe, a neobchuduješ na deme a tam nazarábaš, tak otázka position sizingu nie je namieste. trhy sa inak správaju , alebo mi sa inak správame , ked len tak pozeráme na grafy a hovoríme si , tu by som išiel long tu short, iné to je v papertradingu a iné v živom obchodovaní,.

mino

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...