Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim
pred nedavnem jsem se tu ptal na neco ohledne dani.
Bylo mi doporuceno obratit se na danoveho poradce coz jsem udelal.
Pani byla celkem zaskocena, pry se s tim jeste nesetkala (jsme z maleho mesta) a slibila, ze pristi tyden mi da vyjadreni.
Ja jsem se zatim znova ponoril do stareho vlakna o danich a docetl se tam nazor, ze se dani pouze zisky, tj. ze si jako fyzicka osoba nemohu odecist ztraty. To by byl v mem pripade trochu problem... Dejme tomu za rok 20 000 USD zisk a 10 000 USD ztrata a platit dan jen ze ziskovych obchodu by me dost omezilo...

Takze mam dotaz na ty, kteri uz danove priznani podavali (prece jen vlakno o danich je uz stare):

a) danili jste jen ziskove obchody,nebo
b) na konci roku jste odecetly od ziskovych obchodu ty ztratove a danili jen to co vam zbylo?

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.

Moc o tom nevím, ale zcela logicky je správně odpověď b) nebo-li zisk, kterého jste dosáhl na konci roku. Je to jako v jakémkoliv jiném byznysu, to znamená, že se daní JEN a POUZE celková černá čísla. Jestli občas byla ztráta nebo zisk je irelevantní, na konci roku se to všechno sečte, odečte se případně ještě vstupní kapitál (to také není zisk) a výsledná hodnota se daní.

Příklad z jiného oboru. Každý kdo si dnes koupí auto a prodá ho dříve než za rok, tak by měl zisk z tohoto prodeje danit. Ale jen zisk, nikoliv auto celé. Např. koupím auto za 100.000 a prodám za 120.000, to znamená, že budu danit 20.000,- Pokud koupím auto za 100.000 a prodám za 80.000 nedaním nic. Jsem ve ztrátě.

A stejné je to i u akcií/komodit/cenných papírů/zisk z úrokové míry v bance atd. Prostě daní se jen a jen "čistý výnos".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.

vetsina traderu ma prostredky k obchodovani na brook. uctech v USA. Zde je nasim uradum jedno jestli mate v bilanci zisky nebo ztraty. Rozhodujici je v kterem roce a kolik penez si nechate prevest z USA na vas ucet do CR /je jedno jestli bezny nebo sporozirovy/. To jim uz jedno neni a meji tyto transakce take evidovany. Pokud tyto penize nepriznate tak se muze stat ze vam jednou /treba za 3 roky - o to je to veselejsi/, prijde obalka s cervenym pruhem a budete vyzvan na podani vysvetleni. Castka ktera vam prijde na ucet se dani beznym zpusobem jako prijmy ze zav. nebo nezav. cinnosti a to by mel kazdy ucetni vedet jak zauctovat. Nejsem ucetni ale moje ucetni si s tim umi poradit a takhe to nejak je.

Nicmene pokud jste v tradingu novacek tak radeji reste jine veci nez daneni zisku a reinvestice - na tyhle problemy si jeste chvilku pockate :)

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mirek F.

Já daním zisky z obchodování akcií podle paragrafu 10-ostatní.

Od zisků z obchodování se nechají odečíst ztráty a zisk se daní 15% sazbou.

Pokud je ztráta,do daňového přiznání se uvede 0,tedy tuto ztrátu nemohu odečítat od jiných činností paragrafu 10.

Do nákladů mohu započítat pouze odměnu pro makléře za jeho služby při vyřizování pokynů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mirek F.

V daňovém přiznání to je příloha č.2-Pokyny k výpočtu dílčího základu daně z ostatních příjmů podle paragrafu 10 zákona.

Druh příjmů podle paragrafu 10 odst.1 zákona-uveďte příjem a před slovní popis uveďte předepsané označení.
A-příležitostná činnost,B-prodej nemovitostí,C-prodej movitých věcí,D-prodej cenných papírů,E-příjmy z převodu podle paragrafu 10 odst. 1,písmeno c/ zákona,F-jiné ostatní příjmy.

To je přesné znění zákona v daňovém přiznání.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte chtěl bych se zeptat ohledně backtestingu :) zkouším na historických datech denní obchodování v programu od "xtb.cz" kde je free account i s real datama. A zajímalo by mě kolik by byl tak ideál podle vás ideální objem obchodů a časové pásmo abych měl větší jistotu že je systém funkční. :)) ted mam 130 obchodů za dobu asi 2 měsíce na tři komodity a začínam zkoušet papertrading. Tak jestli toho mam mít víc ještě :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hooky:
Je to velice individuální otázka asi na ni neexistuje ani odpověď. Trading není o dogmatech a pravdách, každému funguje a vyhovuje něco jiného, ale pro začátečníka je asi nejlepší co nejmenší počet obchodů. Odkážu tě na článek, kde je to vše vysvětleno www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/frekvence-obchodovani.html Měj se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...