Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

To Skip
Příkaz Stop podle definice ,kterou znám já ,znamená: Po dotyku této ceny okamžitě mění příkaz na market a vstupuje do trhu za okamžitou cenu (možný skluz). Podle toho co ty popisuješ ,tvůj příkaz stop tuto definici nesplnuje ,tak mě napadá jedině ,že tvůj broker aplikuje příkazy trošku jinak a tento příkaz má u Saxo jiný název. Ale je podezřelé ,že záleží na tom jestli je příkaz pod vstupem nebo nad ,mělo by spíše záležet na tom ,jestli je pod nebo nad cenou.
Takže s tím už neporadím :(
Jinak ten Trailing SL si musíš otestovat ,mě se osvědčil u Russelu 20 Ticků ,ale pouze na stranu Short ,do Longu to bylo nefunkční a ničilo převážně ziskové obchody :(
K tomu článku je napsán jeden bod ,tak platí jeden bod ,ale pouze pro Cacao ,každý trh má v bodu jiný počet ticků ,proto pro jiné trhy by měla být adekvátní hodnota. Příklad: Cacao má v jednom bodu 2 Ticky a trh s Kuřecímy křidýlky má v jednom bodě 20 ticků ,musí být na první pohled jasné ,že zde určitě nebudeš používat také jeden bod ,ale nejspíše hodnotu nižší ,ale to také záleží na tom jak velké tento trh tvoří pullbacky a jaký máš timeframe.
Přeji hodně štěstí
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ale přeci když chci zadat SL, tak je tam příkaz stop, stop limit, trailing stop.

Já jsem použil stop a okamžitě mi byla pozice zavřena. Prostě jsem myslel, že když dám stop na těch 503, tak až v momentě, že by tam trh klesl, bylo by to uzavřeno. Kdyby šel dál, tak bych ho dal zase třeba na 506 atd. Jenže takhle to evidentně nejde. Vychází mi z toho, že příkaz stop můžu použít pouze pod vstupní cenou, když jsem šel long. Stále mi ovšem uniká to, jak tady lidé píší o tom, jak posunují SL.

Možná neumím přesně vyjádřit, co mám na myslit. Tak tedy tento článek, obr.5: www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-dvojity-vrchol.html

Jak zadám první SL vím, ale jak ty další?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to skip,
SL zadáváš jen 1x a to při vstupu, buď jako samostatný Stop příkaz, samozřejmě s cenou nižší než vstup (při long) nebo vyšší než vstup (při short) nebo spojené se vstupním příkazem... pokud posouváš, tak jen hýbeš s tímto zadaným příkazem/měníš jeho cenu, s tím jak se cena posouvá "tvým" směrem. žádný jiný nedáváš. styl posouvání, záleží na používané platformě, DOMu apod, ale většinou chytneš a myší posuneš, toť vše

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skip: Prijde mi to, jako bys zadaval opacne prikazy. Spravne reseni: Pokud vstupujes do longu, jako stoploss pouzivas prikaz sell stop, ktery umistis pod cenu. A naopak do shortu zadavas jako stoploss buy stop, ktery musi byt nad cenou. Jak to popisujes ty, tak to vypada, ze zadavas buy stop prikaz nad cenu a ten se ti okamzite aktivuje. Nic jineho me nenapada..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jistě, já chápu, že SL zadám hned po exekuci nebo v objednávce. Je mi jasné, že pod buy nebo short. Ale jde mi o to, jak ho pak posouvat, jako je to na tom obrázku. Tam je posouván pod vstupní cenu (short). To provedu jak?

Na platformě to mám tak: Rozjede se obchod, zelená ikonka TP, červená SL. Kliknu na červenou a objeví se tabulka "zadat související objednávku stop-loss". Jelikož jdu long, zadám SL příkazem stop pod cenu buy. Trh jde slušně mým směrem a já chci SL posunout nad cenu buy, abych v případě obratu nepřišel o veškerý profit. Tak a teď jsem tedy opět kliknul na červenou ikonku, opět ta tabulka a zadal jsem cenu nad buy příkazem stop. Tím jsem si myslel, že jsem posunul SL, ale já zatím uzavřel pozici, což jsem nechtěl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to skip,
posouvání SL znamená, že posouváš ten první SL, co si do trhu zadal, tj změníš u něj cenu nebo ho v grafu přetáhneš apod ... nezadáváš další příkaz, to tam pak budeš mít v případě long na sell stop příkazy, z nichž jeden je navíc,

např. vstoupíš do trhu na ceně Buy Limit 500, SL s tím umístíš Sell Stop 498 a PT Sell Limit 510 ... trh se pohne tvým směrem a je na ceně 505, ty posuneš Sell Stop na 502 ... ted máš v trhu dva příkazy SL Sell Stop 502 a PT Sell Limit 510

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já to teda zítra zkusím a uvidím. Po dnešním dnu s Finančníkem a s grafy už nevidím. A vím taky kulový. Jen to, že jsem všechno uspěchal, ale naštěstí jsem se včas zastavil. No, nějakou OS snad vymyslím, i když mi nějak hlava nebere. Prostě nic se nechce tvářit aspoň trochu v můj prospěch. Tak snad se to někdy v lepší obrátí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem všetkých,

Po papertradingu som sa konečne vrhol od septembra na reálne obchodovanie. Ja si pozerám pravidelne stav (statement) svojho účtu, ale v poslednom výpise za mesiac 09/2009 ma zarazilo, že sa v položke Cash Report objavilo "Cash FX Translation Gain/Loss" a vedľa toho čiastka -5.37. Neviete čo to je za položku ?!? Ja obchodujem len e-mini Russell 2000 a backtestujem ESTX50 (čiže akurát sťahujem si aktuálne data). Nikdy som nič iné nerobil a ani nič iné neobchodoval. Zaujímavé je, že vo všetkých starých výpisoch nič také nenájdem.
Ak máte niekto čas tak mi dajte vedieť, aby som zbytočne neplatil, lebo každý cent, ktorý je na MOJOM účte je dobrý.

:S :S (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsichni,
otevrel jsem si ucet u IB a chci zacit papertrading. Bohuzel jsem zjistil ze IB dava historicka data pouze 180 dni, proto bych se vas chtel zeptat jestli by jste mi nekdo nedoporucil nejaka historicka data za rozumnou cenu. Googloval jsem a nasel neco, ale ty ceny se opravdu velmi lisi a tak nevim jestli nejaka levnejsi data budou v dobre kvalite. Chci obcodovat komodity, ze zcatku asi hlavne Emini, potom ETF a i nejake akcie v kombinaci s opcemi. Poradite mi nekdo odkud poridit data prosim?
A druhy dotaz se tyka toho, ze vlastne moc nechapu co potom. Ty data co koupim nainstaluji do Amibrokeru, to je jasne, ale rekneme ze se jedna treba o kukurici. Rekneme ze budou za poslednich 20 let a posledni den bude 20.10.2009. Takze od 21.10.2009 zacnu tyto data doplnovat o stazene data od IB. Muj dotaz ale je, to budu stahovat nejblizsi kontraktni mesic co chci obchodovat? A co ke konci expirace kdy uz preroluji, to mam do tech dat zacit stahovat dalsi kontraktni mesic tam kde jsem predtim skoncil? Vzdyt ty data by se o trosku lisila ne? Jak to resite aby jste meli vlastne pokracujici data do budoucna?
Predem moc dekuji za odpoved a doufam ze jste pochopili na co se ptam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maxim Colloseus

data u IB niesu zadarmo, treba ich zaplatit, a potom ked ich mas zaplatene mozes cez API stahovat.

neviem odkial mate tieto informacie ale nemyslim ze z live uctov


minule som presne toto riesil z podporov a totobola jedina cesta ako stiahnut data ktoru mi ponukli. a za data sa plati podstatne viac ako 1 EUR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem teda ve všem totálně mimo. Mohl byste mi někdo říct, co to je Volume 2000? Tuším, že nějaký timeframe, ale jak ho nastavím? Mám tu jen 1, 5, 10, 15, 30, 1 hod., 2 hod...., denní, týdenní graf.

Když jsem si nastavil Williams %R (14), tak mi to prostě nijak nepomáhá, stejně jako CCI nebo RSI. Absolutně mimo, jako by to ani nekorespondovalo s grafem.

Měl jsem na 5 min. grafu EMA 6-13-26. Když se překřížili, tak vstup do pozice. Když na to koukám zpětně, tak to pokaždý fungovalo. Pak jsem tam k tomu měl i MA 13-89. Opět, když se všechno protlo, bylo to OK. Jenže jak jsem se do toho pustil, šlo to se mnou od desíti k pěti. Oči si můžu vykoukat, abych viděl S/R a DT/DB. Na ukázkách v manuálu je to všechno jasný, i ty indikátory pěkně sedí, ale u mě to prostě nesedí. Hlídal jsem patern 1-2-3 a 2b a zase mimo.

Já prostě nějak nevím, čeho se chytit a nejhorší je, že nemůžu ani nikam na školení, protože jsem na vozíku a nikam se nedostanu, a žádný trader tu v okolí není, který by mi poradil. A tak šíleně tápu a nafackoval bych si, že jsem se do toho nahrnul live. Holt jsem si myslel, že s tím výše popsaným to bude OK, ale není. Takže to chce znova začít. Já po nikom nechci, aby mi dal svůj OS, ale vůbec nevím, jak ho začít budovat, když se mi všechno tak sype.

Kdyby mě tak někdo aspoň nasměroval správným směrem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skipe

v prvom rade zvolni, urob si pohodicku a vobec sa nehrn do ziadneho live obchodovania. na vsetko je casu dost, a v tradingu plati ze sa rychlejsie dostanes k cielu vtedy ked pojdes uplne pomaly a postupne.

to ze si nebol na ziadnom kurze ta vobec nemusi trapit. ziadny kurz ta obchodovat nenauci. to ti potvrdi kazdy trader ktory sa tradingom zivi.

no a takze sa mozes uplne upokojit a zacat pomalicky studovat. vykasli sa na volume , nieje ti to treba volume je alternativny graf, a nezobrazuje uplne presne to co by mal zaciatocnik v grafe vidiet.

otvor si 5 minutovygraf a 30 minutovy graf toho isteho trhu. hod si do nich EMA 20-50 , je uplne jedno aku. a obidva grafy skus len tak par dni , tyzdnov pozorovat. uvidis ze nejde o prekrizenie ale o to ze je vyhodne brat signaly do longu ked je MA pod cenou a do shortu ked je nad cenou. toto je proste zaklad ktory si budes moct napozerat a postupne ako budes sledovat grafy tak ta napadne ako tuto jednoduchu vyhodu viuzit.

na obchodovanie vobec nemysli, ani na papierove ani na Live. proste len sleduj trh a snaz sa ho trosku napozerat. pomoze ti to viac ako akykolvek kurz alebo niekto z okolia kto by tamohol akurat zmiest a pomylit.

proste to ber vsetko v klude. tym ze si nasiel trading si uz v podstate vyhral, teraz to treba len mat na pamati. je uplne jedno ci budes zarabat dnes alebo o rok, ak ta to bude bavit , pojde vsetko ovela rychlejsie. ak nie, tak to nema vyznam robit.

najtazsie pre beginera je zvladnut prvotny napor nadsenia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Skipe

Je to tak Vol 2000 je timeframe. Znamená to, že keď si nastavíš tento timeframe, tak jedna sviečka sa bude vytvárať tak dlho kým sa nespáruje 2000 kontraktov. Takýto Timeframe vôbec nereaguje na čas ako klasický. 15, 30 60 a pod.


Neviem čo obchoduješ ale ak je to FX na 5 min grafe, tak nato kríženie MA sa vykašli.



Mino

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíme všechny obchodníky a prosíme o radu.

S kolegou se snažíme pochopit, jaká je nominální hodnota pohybu v grafu. Sledujeme nyní trh SUGAR u brokera xtb, a momentální hodnota vstupu je 22.83
Stoploss nastavujeme na hodnotu 23.24. rozdíl je tedy 0,32 bodu. chceme tuto hodnotu převést na nominální, abysme věděli jaká je riskovaná částka z obchodního účtu.

u brokera jsme nalezli specifikaci komodity takto:

"Nástroj, jehož cena vychází z tržní hodnoty 1 libry cukrové třtiny s dodací lhůtou 2, 3 nebo 5 měsíců"
Nominální hodnota kontraktu (lot): Cena 100 liber cukrové třtiny * 20000 USD
Hodnota bodu: 0,01

zdroj: www.xtb.cz/forex.php?p=335

pákový efekt je v našem případě 100

jak spočítáme nominálí hodnotu pohybu o 0,32 bodu?

počítáme jako 20 000 / 100 = 200, což by měla být hodnota jednoho celého bodu
my máme 0,32 bodu, tedy 200 / 0,32 = 64

je tedy nominální hodnota 64 dolarů na 0,32 bodu?

řekl bych, že nám tam chybí pákový efekt, tedy * 100, pak by to bylo 6400 dolarů, ale to nám přijde nerálné.

naveďte nás prosím ke správné rovnici, děkujeme

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...