Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

To Mirek F.

Ale OSVC nemá na zdanění zisků z cenných papírů žádný vliv,tedy ani na zálohy na zdravotní pojištění.Paragraf 10 je v samostatném právním režimu,kdy se do sebe nemohou míchat další zisky nebo ztráty z ostatních činností tohoto paragrafu a ani z jiných paragrafů.Tedy nemohu zisky podle paragrafu 10 kompenzovat ztrátami.Ztrátu vždy musím označit 0 a ostatní zisky uvést po odečtení nákladů.Všechny zisky paragrafu 10 sečteme a uvedeme na hlavní list daňového přiznání,kde se vykáže celková daňová povinnost.
Náklady z činnosti obchodování cenných papírů mohu započítat pouze takové,které prokazatelně souvisí s tímto obchodováním a FÚ uzná pouze odměnu za sprostředkování pro makléře.ŽÁDNÉ JINÉ!!!!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prosím vás, co si myslíte o situaci, která se mi dnes stala:

Zadal jsem short limit pšenice na 504,5, ale okamžitě se mi to zobchodovalo za 506 a trh šel prudce long.

Já blbec zazmatkoval a místo abych to hned stopnul, tak jsem si ještě zavolal brokerovi a než mi to došlo, bylo $436 v háji. To je samozřejmě moje blbost!

Ale co si myslíte o tom podivném zobchodování, když jsem vlastně vůbec neměl být "hozen" do pozice a vše by bylo OK, protože bych ten příkaz pak jednoduše zrušil? Broker mi řekl, že se to stává a nemůže mi zaručit limitní cenu. Já nevím, mně to zní nějak divně. Jde o Saxo Bank. Až dosud jsem byl spokojen, i když ztráty byly, ale za ty jsem si mohl sám. Dnes mě vypekl systém. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skip:
Nez se pustíš do obchodování live, měl bys vyzkoušet svou platformu v sim režimu, abys věděl jak ji přesně ovládat.
Neboj, trhy tu budou i za týden i za rok a profity ti neutečou.
V případě příkazů limit je vždy otázka, kde se právě nachází cena oproti tvému předpokládanému vstupu.
Pokud chceš jít short za 504,50 a cena je právě 506, tj. nad tebou zadanou cenou 504,50, tvůj příkaz se vyplní okamžitě za aktuální cenu, neboť je cena lepší pro short než požaduješ.
Cena limit short se používá, pokud je cena pod tebou uvažovaným vstupem a ty očekáváš, že cena nejprve stoupne, např. k rezistance úrovni a poté se od ní odrazí a půjde short. Pokud je aktuální cena nad tebou uvažovaným short vstupem, musíš použít příkaz stop, který se v okamžiku kdy se jej cena dotkne promění v market příkaz a ty 100% vstoupíš do trhu, možná na tvé ceně, možná s nějakým skluzem pokud bude trh rychlý. Poku bys chtěl vstoupit bez skluzu, musel bys použít příkaz stoplimit, ale ten zase nemusí být vyplněn(v případě extra rychlého trhu)a zůstane v trhu viset.
Ať se daří.
JiM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skip:Cena 506 je lepší pro short proto, že pokud chceš jít short, např. na 503, tudíž očekáváš pokles ceny a proto je cena 506 lepší než 504,50, protože při poklesu z 506 na 503 vyděláš víc, než při poklesu z 504,50.
Příkazy se zadávají podle toho, zda je cena nad tebou uvažovaným vstupem ,nebo pod.
Ať se daří.
JiM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36: Díky. No já patřím k těm hrrrrr nováčkům a už jsem obchodoval live, ale zase se rychle vrátím na demo, protože jsem zatím přišel v přepočtu cca o 30 000 Kč a to jenom kvůli zbrklosti a příliš velkému sebevědomí. Moc dobře si to uvědomuju a vím, že se kdekdo nejspíš hodně zasměje, že jsem se do toho pustil live a přitom jsem zblbnul příkazy. Ano, stydím se za to, ale dobře mi tak. Každá facka je dobrá, když je výchovná. A já teď dostal pořádnou před nastoupeným mužstvem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skip
Nemysly si ,že jsi v tom sám ,skoro každý i ten nejzkušenější trader udělal ze začátku kopanec ,někteří hned několik a tradera ,který neplatil školné by jsi hledal velmi těžko. Musí si tím projít skoro každý ,to k tomu patří.
PS: Smát se ti nikdo zcela jistě nebude ,snad se jen pousměje ,když si vzpomene ,že kdysi udělal to samé :)
Přeji hodně úspěchů
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak teď už chápu, jak je to s příkazem limit. Ono stačilo pozorněji číst manuál. Chápu i příkaz stop, který se změní na trh, jak mi tu bylo vysvětleno. Ale jak je to se stop limit?

Zkusil jsem si na demu: Nákup E-mini S&P 500. Když zadám stop limit objeví se mi - Cena: 1091,75, Stop limit: 1092,50. Ještě doddám, že v té chvíli byl Bid 1091,25, Ask 1091,50. V tom poněkud tápu.

Tak a ještě další věc. Často se tu mluví o tom, že si trader posune SL. To jsem chápal tak, že když se trh pohne mým směrem a už je nějaký ten profit, tak dám stop nad vstup. Dejme tomu pšenici koupím za 500, vyleze na 509, stop jsem dal na 503, jenže tahle stopka se mi změnila na limit a bral jsem profit za 503. Z toho je mi jasný, že s tím posouváním SL je to nějak jinak. Mohl by mi to někdo vysvětlit, prosím?

Díky a díky, že se jen pousmějete a nesmějete se mi. Ne že bych to neunesl, protože jsem typický Čech a specifikum českého humoru je, že si umíme dělat srandu sami ze sebe

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jj, už mi to docvakává. A jak je to s tím posouváním SL, jak jsem to popsal?

Zaujal mě tenhle článek (odkaz by snad neměl vadit, když tak se omlouvám): www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-obchodovat-s-trendem-3.html

Na první obrázku je opravdu míněn celý jeden bod? A také nemám absolutně představu, kam by se měl umístit SL při tomto způsobu obchodování. Snad jsem četl pořádně a nepřehlédl to tam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Skip
(Citace:) Dejme tomu pšenici koupím za 500, vyleze na 509, stop jsem dal na 503, jenže tahle stopka se mi změnila na limit a bral jsem profit za 503.
Takhle právě ten SL má fungovat ,v případě že trh klesne na hodnotu 503 ,tak se příkaz vyplní.
Trailing SL má za úkol chránit nashromážděný profit ,nebo aby jsi po určitém profitu nepadl až na základní SL.
Na Stoploss se používá příkaz opačný ,než v jaké jsi pozici (pokud jsi Long ,SL musí být Short) a to příkazem Stop.
Trailing Stoploss se standartně dává na BE (hodnota vstupu) ,po 15 Ticích profitu ,nebo po 20 Ticích profitu.
Tradeři ,kteří chodí pro větší profity posouvají SL vícekrát třeba ještě po 30 Ticích profitu na 15 ,nebo pod poslední swingy. Je třeba to otestovat ,záleží na patternu a jeho modifikaci (protože každý má v sobě jiný potenciál) ,může záležet jestli je long nebo short ,záleží na volatilitě ,na časovém úseku a hlavně na trhu ,který obchoduješ. Ale hodnoty ,které jsem uvedl jsou velmi univerzální a málokdy se setkám s tím,že by někdo užíval hodnoty jiné ,než BE po 15 nebo 20 Ticích.

Jak dlouho by jste byly ochotni chodit do školy ,kdyby jste věděly ,že po dokončení studia budete mít práci za tisíce Dolarů měsíčně ?
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To já vím, že když to z těch 509 klesne na 503, tak se pozice uzavře. Princip jsem pochopil. Jde o to, že mně se pozice uzavřela okamžitě, i když cena byla pořád výš. Myslím, že chyba bude v tom, že jsem použil příkaz stop. Pokud dám totiž stop pod vstup, je ikonka červená, ale když jsem ji dal nad vstup, byla zelená a pozice se zavřela. Musím k tomu tedy použít trailing stop-loss, jestli to dobře chápu.

Tudíž pšenice za 500, říkáš po 15-20 ticích, což je 503,75 - 505, potom nastavím krok vlečení 0,25, 0,50... A je to? Snad jsem to spočítal dobře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...