Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

Jsem v "OSVČ",ale přitom vůbec nepodnikám...platím si minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění z našetřených peněz.

Čtu tady,že si platíte pouze zdravotní pojištění.To jste tedy OBZP (Osoby bez zdanitelných příjmů)??
Jak to mám udělat abych si nemusel platit tu socku,ale jen to zdravotní p.???

Vím,že jsou to směšné otázky,ale mám v tom trochu guláš...
Děkuji za jakoukoliv radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,

měl bych ojedinělý dotaz, na který jsem doposud nenašel odpověď.

Dejme tomu, že bych měl zájem koupit fyzicky ! jeden kontrakt nějaké komodity ( ropa, kukuřice atd. ).
Koupený kontrakt podržím do posledního dne a tím se zaváži k tomu, že k určitému termínu kupuji za stanovenou cenu danou komoditu.
A nyní pár otázek:
Komodita mi bude doručena přímo před dům či nikoliv ?
Je v ceně kontraktu i doprava ?
Kde se prodávají/kupující dozví mojí/jeho adresu, jak se se mnou spojí ? Nebo to řeší broker ?
Clo a další náklady s fyzickým dodáním platím já ?
Ve fóru jsem četl, že např cena zlata je na burze vyšší, než kdybych řešil nákup mimoburzu, je to pravda a proč ?

Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To yax and MERKUR1:
Kolegove, myslim ze jsem Vas oba pochopil. Jen mi nejde na rozum, ze toto moje danova poradkyne nevi.
Je to divne, nebot mi rikala, ze par klientu co drzi akcie ma..
Zkusim oslovit nekoho z DP z linku, co tu dal yax.

Podle me je dobre, ze se tu o tom muzeme bavit, necekam od nikoho zaruky, jen jsem chtel vedet, jak to maji ostatni.
Kdybych veril sve soucasne DP, zdanim si zbytecne moc.

Takze jeste jednou DIKY panove.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ignawin

v zmluve mas na vyber typ uctu. ked je to ucet pre teba tak si zan zodpovedny ty, ked tam mas niekoho kto participuje tak tam musis zadat dve mena. firma musi mat zabezpecene to ze ked prides o peniaze ty alebo ten kto na ucte participuje , tak to bde na vasu zodpovednost.

ak nemas vek na to aby si si otvoril ucet , tak nemozes byt ani ten kto bude ucet riadit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ignawin

jedine ze by sa ten kto ma ucet vedeny stazoval ze sa z neho stratili peniaze. je to jednoduche ten kto ucet otvara je jeho majitelom. broker to tak vnima a klient podpisuje ze si je vedomi rizika. to je cele.

predpokladam ze problem je vek cize pod 18 alebo pod 21 (USA).

treba triezvo zanalyzovat ci nieje na obchodovanie este priskoro. bez vzdelania to proste nepojde. nech su nase predstavy akekolvek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte
pred časom som sa pýtal či sa da tento obchod uspešne zvládať aj bez znalostí AJ dostal som odpoved že ano.asi si teraz poviete že predbieham lebo som na začiatku ale zamýšlam sa napr. nad brokerom či teda sa dá najsť slušný broker aj v čechách resp. na slovensku ked že ang, jazyk neovládam a ruština mi asi nepomôže...
dakujem Lasky :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ignawin

toto forum je o tradingu a nie psychologicka poradna , ale skus sa na to pozriet realisticky.

otazka nieje postavena ci sa da broker obist a ci to z prvym uctom na trhu zvladnes. kazdemu kto mal tu cest urobit live obchod je jasne co sa stane.

otazka znie co sa stane ak o tie peniaze prides?
ako budu reagovat rodicia? si pripraveny vysvetlit co sa stalo? si pripraveny dat zbohom tradingu koli nedockavosti, a zahodit tak sancu skutocne sa nieco naucit?

ake su tvoje predstavy o tom, kolko penazi na zaciatku stratis, aby si zacal konzistentne profitovat.

paralelne sa zacala diskusia v inom vlakne o odtradovanych hodinach, ktore musi zaciatocnik zvladnut aby aspon nieco zarobil. traderi to rataju na tisice. cize roky studia. a ty sa zaoberas tym ci mozes obist brokera. kolko hodin mas odstudovanych a odsedenych nad grafmi?

pardon ak je to tvrde, ale treba si uvedomit ze toto je tvrdy biznis.

trenuj, testuj, a ked si budes isty ze si 100% pripraveny, otvor ucet.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...