Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Díky chlapi!!! Zvolnit a zklidnit, to jsem už udělal. 16% účtu v háji mě dostatečně vyléčilo z prvotního nadšení.

FX neobchoduju, na to jsem psychicky jaksi neměl.

Sleduju tady E-mini S&P 500, zlato, stříbro, pšenici a kukuřici. Asi bych měl sledovat jeden trh, abych to nakoukal a nerozptyloval se. Tak asi ten E-mini S&P 500. Ten je tu docela často zmiňován. Ještě víc asi E-mini Russel, ale jelikož mám live data z Globexu zadarmo a tenhle trh tam není, tak dám ES.

Jakékoliv další rady jen uvítám. A znovu podotýkám, že po nikom nechci kompletní OS. Žádám jen o nakopnutí. Manuál znám skoro nazpaměť, mám i tu knihu (teď mi vypadl přesný názem), co je prakticky totožná s manuálem, ale její čtení tolik neunavuje oči a tím se líp soustředím. Tak předem dík za jakýkoliv kopanec tím správným směrem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,

to skip :

Jsem taky začátečnice, prahnu po jakékoliv nové informaci, ale přeci nepotřebuji, aby mě někdo někam
" kopal ". Skipe, informací, různých postřehů návodů je zde na finančníku víc, než jsme mi začátečníci schopni vstřebat.
Jenom některá vlákna diskuze, mě jako začátečníka, posunují mílovými kroky kupředu. Je mi nejasné, že máš za sebou nějaké obchody live, .. nezačal jsi trošinku z opačné strany ? Vždyť, když pročteš pár seriálů od autorů Finančníka,
tak musíš mít v hlavě srovnané, jakým směrem se od prvopočátku ubírat. Takže má doporučení :) ...

čti a zaznamenávej si informace, které tě zaujmou
pozoruj grafy, zkus na ně aplikovat myšlenky, klidně i myšlenky cizí
mrkni jak a jestli to funguje, a třeba zkus i backtest

Pak to všechno vyhodnoť, v klídku přerovnej v hlavě .. a uvidíš, že budeš o velký kus dále ...

Hodně štěstí

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skip

porovnaj si hlavne kolko ta vide obchodovanie ESka u saxobank a na realnom trhu. neviem to iste ale mam pocit ze to moze byt hodne rozdielne. u trhov ktore sledujem ja je to mnohonasobne drahsie.
tiez by som ti poradil stiahnut live prachy zo saxa. aby si nemal nutkanie robit nahodou nejaky obchod a potom nestratil dalsie stovky dolarov. na druhu stranu saxo je fakt dobre akurat tak na prezeranie si grafov. na trhu su stovky lepsich a hlavne lacnejsich rieseni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to skip:

fandím vám a vydržte! tipuji že asi na toto máte dost času? a kde si dovolím vidět váš problém?
-tak jak u jiných: přemíra info z klikání? až ano vím sám jak ohromně toto umí ubíjet energii, když můžete mít pocit na základě třeba těch indik.tech.analýzy že je vše OK a ono to jede KO...
-i zde je už tolik tipů jak začít včetně metod či postupů že stačí jen hledat - fakt je že fyzicky se tím vším prokousat je náročné na čas i pozornost a hlavně dle mého:
-opravdu nikdo vám tu nemůže dát rady ani svůj OS i kdyby chtěl - vy jste vy, vy sám si musíte najít a nastavit své indikátory TAnalýzy která vyhovuje přesně a jen vám. Jedno jak, ale vy sám z toho musíte mít OK počit že při tomto nastavení jdete tam.
A nezapomeňte na to podstatné a ještě důležitější: kdy jít ven. Jít ven na základě opačné indikace než při "tam" nebývá čato OK - jak posouvat profit, jak se snažit už o něj nepřijt pokud nějaký nakynul atd i o tom toho tu už bylo dost.

A poslední:
co píšete soudím že jdete už do či vás zajímají plné komodity? OK, jejich síla je ohromná, ale právě začínající umí řádně potrápit či jim poničit/zničit účet když si neumí pohlídat svou ZTRATU!
Nneí rada: podíval jste se už po možnostech dalších typu opcí, derivátů atd., které též umí krásně vydělat, na kterých se dá krásně učit a kde by při zachování jistých jasných pravidel nemělo hrozit KO vám ani účtu?
Že je tu často zmin.E-miniRussel ještě neznamená že právě Vám musí sednout. OMYL! - najděte si svoji parketu i trh!
Těch možností je tolik že najít musí každý kdo hledá.
šance na velký zisk v komoditách si dovoluji přirovnat asi sednutí do F1 když jezdit právě začínám. Nedovolím si vás anikohokoliv podceňovat, ale asi bych začal něčím lépe zvladatělnějším ?

A velká škoda že zde není možno uvést jisté kontakty, které by vás i další zájemce mohly navést či ukázat jiné možnosti či nastavení TA a další finty a fígle kudy snad na to: pokud člověk sám na vlastní oči vidí už zaběhlého tradera - aniž byste jej chtěl opisovat, to nejde a musíte se najít sám - získá jiný pohled na věc. Někdy to bývá takové to trknutí, kdy zjistíte že to čeho jste se držel a pracně tvořil je zle a třeba začít jinak. A dokonce jednodušeji, s menší spotřebou času, nervů, peněz...máte dojem že je TO "uhlídatělnější" a vůbec máte z toho všeho úplně jiný pocit. A o to dle mého jde: mít OK pocit, nebýt v presu a stresu.
Knížky ano, ale realita bývá jiná, viz váš příklad.

Mluvit a ukázat mnohé jde například přes skype: vy doma u svého PC, trader u svého PC a oba vidíte totéž. Dokonce sám obchodujete, i ten forex, který je na toto mimo jiné velice dobrý. Něco jako jízda v autoškole. Tam je toto normální, na burze se zde většina = 99,99% otlouká či rovnou těžce havaruje sama. neexistuje aby pilot šel lítat bez instruktora či bez trenažáru. Do burzy skočí většina rovnýma nohama, někteří dokonce bez padáku... Tyto možnosti už dnes jsou na netu. Dost žasnu jak moc je toto udmítáno: nedivím se, burziáni jsou solitéři kteří nikoho na TO nepotřebují. Když se ale někdy v začátku plete brzda a plyn bývá to ošajstlich pozici ukočírovat a účet i řidič často dost trpí...
Takže zase bez rady, co?

Hledejte, hledejte se, najděte se a hlavně nedejte se!
:-))



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, jsem tu nový a nedávno jsem začal obchodovat s forexem a realnými penězi. tak bych poprosil jestli nemáte nějakej tip kde je dobré obchodovat s tímto protože jsem zjistil že v tom programu kde nakupuji je nejspíš nějakej problem s vybíráním peněz. nějak jsem to tu nenašel na foru. Děkuji moc :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hooky:
kolem FRX je tu toho i na netu mraky-burzián si holt musí poradit nějak vždy :-))
mimo jiné: problém s vybíráním peněz není nikdy v programu ale vždy u brokera. V programu si maximálně můžete zadat svoje data kolik poslat, cizáci občas chtějí vyplnit i takové údaje jako je "korespondenční banka" apod, takže našinec neví co vlastně chce.
Než si něco u někoho otevřete a prachy tam pošlete tak si zjistěte jak to dostat taky zpět - začínat na FRX asi bych dnes zkusil broka ke kterému mám nějaké reference a mohu se někoho doptat když něco nejde vč.výběru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to skip:
hledejte, kdo hledá najde, akorát takto to může trvat déle než by bylo nutné .
Zajímavé forum o investicích mají např.naši bratři na východ :-)), kde se dá uveřejnit kdeco, i to co tu ne.
Je fakt že našinec kromě školení, knih apod. se k tomu aby viděl reál burzovní práci skoro nemá šanci dostat. I roky něco sám si smolí skoro na koleně, zabloudí přitom do X slepých uliček, nabije si přitom i dost zbytečně. Možnosti přitom jsou. Je to škoda, téměř vždy ztráta času (ten samohledací nákolenní začátek) a vůbec...a přitom jde o prachy...to je mimo jiné i o možnost přilepšit si či se tím rovnou sám sebe zaměstnat...chápete to? já ani po těch letech nějak ne-e
dobré pořízení vám!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...