Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Danny22,
a proč by to nemělo fungovat ? vše je založeno na pohybu ceny, kup dole, prodej nahoře a je jedno jestli na denním grafu nebo RB4 .. tj pokud se bude hýbat cena, tak budou fungovat i S/R urovne, patterny apod ...

je otázkou koho nazýváš "běžný obchodník" ... člověka, který si obchoduje pro svoji obživu s max s pár desítkami kontraktů (v lepším případě) nebo fond, MM ... ? každá má svůj přístup a svůj vývoj ...

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

K tomu Eurodollaru otvor si DOM a zistis preco ma taku charakteristiku.

Inac ako povedal Czechdaytrader, su odvetvia kde maju algoritmy opodstatnenie - najma market making, arbitraze, scalping na zaklade roznych rychlo sa meniacich informacii z trhu ai, autospreadery, atd.
Rovnako su strategie ktore sa bez algoritmov vzdy hravo zaobidu, napr. obchodovanie s trendom. Ak ma niekto robustny pristup tak by nemal byt ohrozeny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danny22

Co se tyce vymizeni manual traders do roku 2015 si myslim,je nesmysl prvni kategorie. Samozrejme ,ze se presvedcime az v roce 2015 :)

EURODOLLAR ( GE) neobchoduju. A ani nikoho neznam kdo by to delal.Je to spikemarket . Denni ADR je treba jen 2 pointy.
Je to bud pro investory, nebo silence.
Obchoduje se Future EUR (G6E) - to je market k obchodovani Eura !


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja jsem právě zmatený z toho magazínu kde Pan Janeček zmiňoval že obchoduje eurodollar formou algoritmů.. pak jsem se podíval na intradenní průběh tohoto trhu a zjistil jsem že bych asi těžko mohl obchodovat například systém finwin. Pak tam bylo zmíněno něco o vymizení manualních traderů (myslím obchodujících diskréčně) do roku 2015 kvůli algoritmům.. tak jsem si představil jestli by do budoucna nevypadali i ostatní trhy jako je třeba russel, t-bonds, es.. podobně jako eurodollar což by znamenalo asi nemožnost aplikace např finwinu.. nicméně co jsem pochopil z odpovědí tak je eurodollar spíše pro scalpery, takže je méně pravděpodobné že by se tak do budoucna začaly chovat i ostatní trhy? screen eurodollar volume 1000 Pokud jsou mé dotazy hloupe tak se omlouvám jenom mě to zajímá jak to teda je.. :-)

12120

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danny22

musis si jednoducho uvedomit ze nieje graf ako graf. musis vediet CO obchodujes. porovnavat Futures Indexu ktory ma podklad v XXX akciach z futures na interest rates je uplne mimo. taktiez porovnavat FinWin s tym co obchoduje jeden z najvacsich hracou na londynskej burze je asi trosku mimo logiky. dalej je treba si uvedomit ze velka skupina systemov obchodovanych na burze sa ani nahodou neriadi nejakymi grafmy. to si pleties hrusky z jablkami ako kedysi Sid povedal. su to uplne odlisne pristupy ,uplne odlisne know how. treba trosku rozlisovat, nemozeme byt naivny. know how, ako aj technologia je uplne na inej urovni

graf GE a TF nikdy nemozu vyzerat rovnako :) jedine ze by zdvihli sadzby na 20% :):);)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Armike

Díky za odpověď

Je mi jasné že akciové indexy a úrokové míry mají jinou charakteristiku pohybu. Nechtěl jsem srovnávat indexy a interest rate mezi sebou.
Spíše jsem to myslel tak, že jakmile se do budoucna daleko více rozšíří algoritmické obchodování tak jako je tomu v případě eurodollaru, (kde je více jak 90% obchodů prováděno na základě nějakého vzorce) mezi ostatní trhy jako je například T-bonds který tvoří intradenně např. swingy do trendu stejně jako např. russel (tím je nesrovnávám), tak by mohly tyto trhy vypadat podobně jako graf eurodollaru kde je třeba denní ATR 2 ticky, ale s bidem a askem okolo 40000 jak je tomu v DOMU u GEčka.. a proto jsem myslel že by bylo nemožné obchodovat podle finwinu tím nechci finwin porovnávat s tím co obchoduje RSJ Invest.. :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danny22


Jeste jedna vec k algo tradingu. Kazdy kod i kdyz muze byt strategii podobny , neni optimalizovan stejne.
Pokud by i v budoucnu byl. market by prakticky nemohl existovat.
RSJ je ciste arbitr. Jejich objem obchodu jde do bilionu dolaru rocne .
Jejich system je denne aktualizovan a kod denne upravovan.
Kazdy blackbox ma jina pravidla. Malokdy podobna.
I kvalitni retail systemy maji omezeny pocet licenci. Prave z duvodu overfrequency. Vysoky pocet stejnych prikazu ve stejnych casech na stejnych marketech.
Je to zajimave tema !


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danny22

asi som to napisal spatne. tak skusim inak

zober si napriklad futures na ESko. je to futures ktoremu podklad tvory nejakych 500 stocks. algotrading na esku robi povedzme cca 60% objemu obchodov.

zober si GE , kde je podklad interest rate. algotrading tvori 95% objemu.

finwin na GE asi nebude najlepsia volba, na ESku sa obchodovat da. (teda podla vsetkeho , ja to moc nesledujem)
rozdiel medzi trhmi nieje v tom ci tam algo su alebo nie, ALE OD COHO SA ODVODZUJU
je sice pravdou ze tam kde je menej algo traderov, tak su trhy ovela zivsie, ale neznamena to ze sa stane nieco take ze tu bezny trader zanikne. pretoze trh nieje len o algo a drobnych spekulantoch, este su tu zaistovatelia, paper traders , hedgove fondy, a tak dalej. proste navzajom sa potrebujeme a jedny bez druhych by zanikli. (teda to je moj nazor :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Armike

ale T-bonds je taky interest rate stejně jako euro bund, bobl či sachtz.. což znamená že podkladové aktivum je dluhopis. Lze je intradenně obchodovat s Finwinem. Nevím na kolik procent jsou víše zmíněné bondy obchodované algoritmicky, ale vím že mají totálně jiný charakter pohybu než in. rate Eurodollar který nemá intradenně "vůbec" žádný swing ale jeden velký "chop" by se dalo říct.

Takže jak píšeš - "rozdiel medzi trhmi nieje v tom ci tam algo su alebo nie, ALE OD COHO SA ODVODZUJU"
není mi jasné proč je tedy takový rozdíl mezi eurodollarem a zbylými dluhopisy tak velký (myslím v grafu)
když jsou všechny ovozeny od dluhopisu. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danny22

interest rate a bonds su neni to iste.

medzi futures bonds patria americke Tcka, alebo nemecke GBM, GBL, GBS, GBX, atd
futures interest rates na US dolar su GE,na euro su I, libru su L, alebo svajciarske S.
indexove futures su napriklad americke ES, YM, NQ,TF , nemecke FESX, DAX, MDAX,TDX., svajciarsky SMI, alebo britsky Z

urokove sadzby na menu su nieco ine ako urocene statne dlhopisy.

co sa tykaobchodovania futures na nasdaq , tak to je futures ktoory odzrkadluje vyvoj 100 akcii z technologickeho indexu. ten index by musel byt hodne popularny a muselo by sa obchodovat v objemoch ako ES,aby sa jeho futures obchodoval z viac % algo. ale aj keby to tak bolo tak sa grafy prilis nezmenia, zrejme by vypadal viac ako ES ale stale by si tam tie swingy videl. cely point je v tom ze na akciach su ovela vacsie turbulencie ako zmeny v urokovych sadzbach dlhopisov alebo urokovych sadzbach na meny.

aby bolo jasne toto vsetko je len v ramci teorie, ja som neni ziadny expert na tieto veci, len sa ssnazim vysvetlit velmi jednoduchym sposobom rozdiely.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...