Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

T notes su nieco ine ako GE, je maximalne nepravdepodobne ze budu vyzerat tie grafy podobne bez ohladu na to kolko % algo sa ich obchoduje. myslim ze tato debata daleko presahuje to co by malo zaciatocnika trapit, navyse si to mozes nastudovat na strankach burzy ktore ti daju ovela fundovanejsie odpovede ako dostanes odomna :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK. trápilo mě to jen proto, že usilovně pracuju na paper tradingu a backtestech, dostávám už pozvolna cit pro některé trhy a z toho videa v in. magazínu.. jsem myslel že se trhy změní kvůli těm algoritmům a všechno to bude k ničemu.. (black boxy nahradí tradery) jen kvůli této fráze vypukla tato debata. tak proto mě to zajímalo.
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abych řekl pravdu tak, jsem tušil, že by tomu nemusela rozumět. Stačí se podívat zde na tento archív In. Mag. kde Pan Janeček zmiňuje, že nejlikvidnějším trhem na CME je eurodollar a režie čt 24 uvedla na dolní straně obrazovky tohle: EUR/USD.. tenhle překlep pak Janeček zdůraznil v magazínu, který se týkal algoritmů..

Jak je vidět, tak média šíří bludy a zbytečně matou lidi, pak není divu že vzniká tolik pomluv co se týče komoditního obchodování u veřejnosti, když média jsou nejvíce slyšet a vidět.

www.ct24.cz/vysilani/2008/08/23/208411058240034-13:33-investorsky-magazin/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax

standardne futures ktore obchodujeme sa radia za sebou podla casovej priority. takze ked ja zadam limitny nakup na cene 1000 vcase 12:00:00:00 a ty taky isty prikaz v case 12:00:00:01 moj ma vacsiu sancu na exekuciu . naopak ak chces ist za nakupit za market a na cene 1000 iba jeden limitny order, je otazne ktory z nasich prikazov pride na burzu skor. ak tvoj tak ty vezmes cenu 1000 a ja uz nakupim za cenu 1001. a teraz si spocitaj vsetkych ludi co obchoduju a ake mnozstva market prikazov tamm v milisekundach prudia a podla toho aky je nakupny tlak a kolko predajnych limitov je na cene sa zaradime do poradia.
takymto sposobom vznika slip na menej likvidnych tituloch. ty zadas market lebo vidis cenu 1000 ale pred tebou sa dostalo mnozstvo prikazou na burzu a kym sa tvoj market(beries prvu moznu cenu) exekuuje, moze byt cena kludne 1003.

len pre zaujimavost. pokial si priamo na burze a doma v pracovni. prikaz zadany v presne ten isty cas sa dostane na burzu cca 200 milisekund neskor.

este existuju aj ine systemy parovania, pre blizsie info mozes vyhladat na konkretnej burze nieco ako matching algorythms a mas tam aj vzorce ako sa postupuje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar, chcem na position sizing pouzivat fixed fractional, pricom:


K = Ac*(Pr/100)/R1max

kde

K = počet kontraktů

Ac = velikost našeho účtu

Pr = procento riskovaného kapitálu

R1max = maximální velikost risku na 1 obchod



Problem vsak nastane, ked si chcem otvorit fx ucet s velkosotu 200$, neviem ci je tento PS stavany na take male ucty, neviem ci zle ratam ale vysledok mi vychadza blby, alebo mozno tomu celemu nechapem, prosim objasnite mi to:

K= 200*(5/100)15

Mam 200 dol. ucet, riskujem 5% a najvacsie strat su 15 dolarov...
Ked to vsak vypocitam vyjde mi 0,666 kontraktu/lotu... co sa mi zda ze je brutalne vela a potom by som mal risk na jeden obchod okolo 50% Bud je fixed fractional urceny len na komodity (ze by bol kontrakt je menej ako lot, takze 0,666 kontraktu by nemuselo predstavovat taku hodnotu ako lotu, v komoditach prehlad nemam) alebo je urceny na vacsie ucty...??? hmm co myslite v com je problem?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...