Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

peter777
Pokud ma napr. Euro vyssi diskontni sazbu nez Jen a jsi v EURJPY long, znamena to, ze sis od nekoho musel pujcit Eura, ale zaroven uz jsi nekomu dalsimu pujcil ty Jeny. Za obe pujcky se plati/ziskava urok. Co zbude, to je swap.
Mozna jsem to napsal naopak, ale princip je stejny.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
po delsi dobe studia ruznych webu a dem jsem se rozhodnul jako zacatecnik naskocit do vlaku obchodovani.
Plan je jasny: jenom Forex, intraday, on-line, k dispozici ca. 700,- Eur.
Jediny co mi chybi je vhodny brooker. Hodne to ted rozjizdi XTB, ale dle komentaru jsem si ne moc jistej.
Muzete mi k dnesnimu dnu prosim doporucit (nebo potvrdit) vyhody a nevyhody brookru pri zohledneni vyse uvedenych cilu??

Diky moc za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravým všechny tradery,

Jsem naprostý začátečník a chtěl jsem se zeptat. Po stažení softwaru Track and trade jsem zkoušel všechny indikátory na zpětném testování a nastavení výstupu při například 50 bodech zisku, respektive 625$ (corn ZC) a za stejných podmínek při ztrátě. Uspěšnost všech indikátorů se pohybovala kolem 30-45% testováno za období 2008/2010. pro svoje budoucí obchody jsem hodlal používat technickou analýzu, těd jsem však na vážkách zda-li to opravdu funguje. Je jasné, že se daji indikátory ruzně upravit a kombinovat (kombinace jsem zkoušel a nebylo to o nic slavnější) ale ta podstata, že indykátory by měli pomoct v rozhodování tam určitě není spíš bych obchodoval opačně:) (úspěšnost min. 55%) Sice to není moc otázka, ale chtěl bych slyšet vaše nazory doufám, že jsem neco spletl nebo přehlídl nerad bych bral svůj závěr za spravný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kris

Predem Ti preju trpelivost a dobry nervy.
Ja jsem technik . Ale to neznamena,ze kdyz vyzkousis technicke indikatory prakticky bez stategie a bez planu, tak to bude mit logiku. Podle me sis taky hlavne vybral ne uplne idealni trh "ZC" .
Trading je o mentalnim stavu obchodnika. Pri jasnem planu s jasnou strategii a risk managementem staci i jeden indikator .
Neni treba trading komplikovat . V jednoduchosti je krasa.
Uc se a procitej ,testuj a backtestuj . Internet je plny informaci zdarma .
Dej vsemu cas . Brzy pochopis a dojdes k sestaveni vlastniho kvalitniho obchodniho planu ;)



Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Kris,

píšeš, že máš nastavené stejné podmínky při ztrátě i při zisku. V tom bude ten háček. Musíš vzít v úvahu, že pokud by sis nastavil ztrátový SL např. 3x menší, než profit, potom by nemusela být úspěšnost 40 procent vůbec málo. Např. já se sice snažím obchodovat bez indikátorů, ale můj systém má 50ti procentní úspěšnost. To však nutně neznamená, že bych měla být na nule. Pokud je má průměrná ztráta např. 150 dolarů a průměrný zisk 350 dolarů, potom je to výdělečný systém.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m20artas:

náhled na cenové formace je dost individuální..týká se to vstupů i odchylky vrcholů..každý obchoduje, jak se mu líbí a funguje..tj. chce to vyzkoušet, co sedne vám (kolik ticků rozdíl je ok a kolik není, jestli vstupovat při proražení prostředního vrcholu formace, nebo až na první korekci po dotvoření formace)..koukejte na grafy a testujte..

jinak si pročtěte tyto články a diskuse k nim, určitě tam najdete řadu zajímavých podnětů:
14. Dvojitý vrchol / dvojité dno
www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-dvojity-vrchol.html
Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování - 1
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/dvojity-vrchol-dvojite-dno-1.html
Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování – 2
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/formace-dvojity-vrchol-a-dvojite-dno-prakticky2.html

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, nedávno jsem v archívu Čt 24 narazil na Investorský magazín na téma Počítačové Algoritmy. http://www.ct24.cz/vysilani/2009/05/17/10116288731-209411058240020-21:04-investorsky-magazin/?streamtype=WM1 Počítačové algoritmy vytlačují obchodníky, protože jejich obchodní dovednosti budou prostě zastaralé. Podle průzkumu by jich mělo být do roku 2015 až 90%.. Tohle je citace z reportáže viz výše. Moje otázaka začátečníka (amatéra) je co to pro nás znamená? myslím tím budou ještě fungovat support resistance? breakouty? swingy a moving aerages? atp.. Mrknul jsem na graf eurodollaru (trh který obchduje zmíněný obchodník v reportáži pomocí pc algoritmů jehož objemy obchodů tvoří okolo 6% celkového objemu obchodů burzy CME) nevím jestli to je těmi algoritmy nebo čistě charakteristikou trhu eurodollar ale mě příjdou intradenní pohyby úplně odlišné a neobchodovatelné.. viz screen

12118

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danny22


Algo systemy jsou bezne pouzivane uz par desitek let . S prichodem elektronickeho marketu se rozsiruji kazdym rokem.
V dnesni dobe obchoduji automaticky vsichni predni market makers, Banky , Hedge fondy a dalsi.
Podle me ,se s auto tradingem meni i dynamika marketu . Ale pravidelnost pohybu merenych napriklad MA nebo R/S liniemi urcite nezmizi.
Sila elektronickeho marketu je i v individualnich manualne rizenych uctech.Pro maleho soukromeho investora jsou institucionalni blackboxes nedostupne. To vsak neznamena, ze jejich verze se v ruznych obmenach bezne nepouzivaji. I tady na foru je dost obchodniku,kteri auto trading denne vyuzivaji . Ja jsem jeden z nich .
V prispevku Investorskeho magazinu se jedna o nadstandartni business. RSJ je jeden z nejvetsich market makers ve Futures vubec. Jejich system je zalozen na arbitrazi(i kdyz oni tomu tak rikat nechteji) .
Komplexni kod vyhledava male zmeny v cenach na nekolika marketech najednou. System nakupuje a prodava na techto zakladech vetsinou limitnimi prikazy. Jde o ultra rychle procesy . Zadne pozicni obchodovani ,ale scalping.
Mluvi se o jasne budoucnosti marketu ovladanem autotradingem . Stejne tak jak se z pitovych obchod staly elektronicke. Urcite jsme nasmerovani k autotradingu,ale manualni strategie nevymizi . Dokud se o automatech nemluvilo, nikdo nemel zajem takove veci prilis resit. A pritom se podobne systemy vyuzivaji na burzach od 80tych let a mozna i drive.


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Czechdaytrader

díky za feedback.. takže všechno by mělo do budoucna "fungovat" tak jak v minulosti, myslím tím technickou analýzu (chart patterns) a tedy to, že by měli běžní obchodníci vymizet do roku 2015 kvůli zastaralým metodám obchodování je nesmysl? jen tak mimochodem ten eurodollar myslím ty nevšední intradenní pohyby jsou způsobené čím (trh má takovou charakteristiku)?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...