Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

mtomas111:

můžete se zkusit na začátek kouknout na mini US akciové indexy..konkrétně na ty "levnější" jako je YM, nebo NQ..vaše požadavky splňují..

až pochopíte trochu více teorii a nasbíráte zkušenosti, tak si dkážete sám najít další vhodné adepty podle volume, pohybů trhu atd..pokud bude potřeba..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny na tomto fóru. Měl bych otázku ohledně toho kolik když chci začít obchodovat ID musím mít peněz na live účtu?? Mám představu tak 100 000Kč jako zakladní kapitál účtu...chci obchodovat FOREX a ID jak jsem již říkal...je to alspoň průměrný základ?? Děkuji
PS: vím že se to nedá jednoznačně říci ale jestli je to málo nebo akorát nebo "hodně" se snad posoudit dá :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fxdaxik:
o forexu nevim nic, na ID je 5000 USD minimum, doporucoval bych ho jen po pul roce poctiveho a konzistentniho paperu na levnejsich trzich (NQ,YM) abyste mohl smysluplne riskovat max. 2% uctu.
Z vlastni zkusenosti ale doporucuji prvni pulrok (rok) na live risk 1.5% nebo jeste mene.

Zaver: podle me je to na ID malo - cim vetsi kapital, tim mensi riziko propadu uctu (pri spravnem MM a psychologii) a naslednych zbrklych akci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pre info.

na FX je mozne obchodovat loty, miniloty, mikroloty. to znamena objem ktory nakupujem moze byt 100000, 10000, ale aj 1000. ak mam ucet cca 4000 USD a chcem riskovat 1% tak je to 40 USD . podla toho ak si poviem ze chcem mat stopku na eurusd 40 bodov tak mozem zvolit 1 minilot ´= 0.1 Lota (10000) . ak chcem mat stopku 20 bodov tak zvolim 0.2 lota (20000) ak chcem mat stopku 80 bodov tak zvolim 0.05 lota (5000) . vo vsetkych pripadoch to bude 40 USD. ani o cent viac ani menej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a ještě teda pokud sem pochopil tuhle diskuzi tak by mě zajímalo přeci když někdo bue obchodovat s 10 000,- učtem a udělá např. za rok 400% tak proč by to nemoh udělat i s třeba 400 000,- přeci bude dělat to stejny jenom bude obchodovat s více kontraktama ale za stejných podmínek musí udělat ttaky 400% nebo alespon něco tomu podobný a ne pár desítek :) jeslti ne tak mě prosím vysvětlete jakto :) já teda mluvim o komoditách jestli se nebavíte o něčem jinym i ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hooky:
vite, poklesy uctu se daleko lepe snaseji s jednim dvema kontrakty nez s deseti. Ten vas priklad teoreticky jde,
ale az po letech stabilniho tradingu, kdy vite co delate a mate v to naprostou duveru. Pak muzete pomalu zvetsovat pozice.

citace:
"jenom bude obchodovat s více kontraktama ale za stejných podmínek musí udělat ttaky 400%"

take jsem si to myslel, verte mi, neni to tak jednoduche:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F. : samozřejmě sem to myslel s tim že tedavíte co děláte máte systém otestovanej a funkční a tak :) a to je fakt že se ztráti jinak snášej ale právě i tak když pak je větší ůčet a držim se pořád nějakého riskovaného maxima tak by to mělo bejt defakto stejný až na to že sou tam větší čísla což asi působí víc na psychyku :) uvidim časem no :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:

[ital] "až na to že sou tam větší čísla což asi působí víc na psychiku" [/ital]

říkáte to jako jen takovou bezvýznamnou poznámku na závěr..časem ale poznáte, že se právě kolem psychiky točí hodně věcí..jinak řekl bych, že je něco dost jiného riskovat např. 2000Kč a 1 000 000Kč..ale jinak máte pravdu - teoreticky by to mělo být to samé, pokud si odmyslíme limity volume..to samé ano, ale pro počítač, ne pro člověka..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...