Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Vita.E:

podle mě to není úplně optimální..myslím, že je dobré první vstřebat a zopakovat si látku z jednoho kurzu a až pak pokračovat na další..v několikaměsíční mezeře mezi kurzy se navíc posunete dál ve vývoji a další kurz pak bude chápat o to líp...ale je to na vás, jak se rozhodnete..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuji za odpověď. Mám pouze obavu z toho, že další kurzy týkající se e-mini trhů budou až za delší dobu, vzhledem k tomu, že se Tomáš s Petrem stěhují do zahraničí. Nerad bych nějak stagnoval na své cestě kupředu z tohoto důvodu. V současné době mám nastudovánou část literatury co se týká intradenního obchodování včetně systému FinWin a pomalu se zbližuji s ovládáním platformy Ninjatrader a TOS, backtestování a papertradingu. Proto si myslím, že to nebude zcela nová látka pro mě a tudíž doufám, že by se to dalo plnohodnotně zvládnout, i když vím, že to bude náročný absolvovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je zajimave, koukam, co ucetni, to jiny nazor (pry zadny paragraf 10):

poradna.finance.cz/dane/46467-prijmy-z-kapitaloveho-majetku/

+

me napsal na podobny dotaz to same:

Odpověď:
Lituji, ale Vaše účetní má pravdu - viz. §8, odst.4 ZDP - základem daně u příjmů plynoucích ze zahraničí je příjem nesnížený o výdaje.

Odpověděl: Dytrich Petr, JUDr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.

Podle odpovědi v odkaze vypadá, že pan Dytrich má spíše titul T-JUDr (Turbo JUDr z Plzně). Po maximálně pětiminutovém prostudování § 8 Příjmy z kapitálového majetku musí být každému jasné, že pod tento paragraf patří příjmy z úroků, dividend apod. a že žádným způsobem se mu do tohoto paragrafu nepodaří dostat příjmy z obchodování komodit nebo akciových indexů.

Odpověď v odkaze je nesmysl a ten člověk vůbec netuší o čem píše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to paveln:
Souhlasim, take jsem mu napsal, ze obchodovani komodit nejsou uroky, apod.

Nyni studuji § 10, zkusim dohledat, kde tam je vyslovne uvedeno, ze se ztraty daji odcitat. Protoze to neni zadna legrace:

Priklad:
Vydelecne obchody za rok 2009 20 000 USD
Ztratove obchody za rok 2009 -25 000 USD.
Za rok - 5000 USD.

Dan 15% ze ziskovych 3 000 USD. Takze kdyz skoncim ve ztrate 5 000 USD, tak jeste abych platil statu 3 000 USD.
Tohle se mi nelibi, uz kvuli tomu, ze mi to potvrdil uz druhy (!) mistni DP.

Verim vsem, kteri tu psali, ze se ztraty daji od zisku odecist, ale je velmi neprijemne, ze mi to osobne jeste zadny DP nepotvrdil...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fyzická osoba – nepodnikatel
Příjmy plynoucí z držby cenných papírů spadají pod §8 Příjmy z kapitálového majetku a jedná se o tzv. samostatný základ daně dle §36. V nejčastějších případech (dividendy, úroky) jsou daněny u zdroje, tj. poplatníkovi je vyplacena čistá hodnota po odečtení srážkové daně. Srážková daň z dividend stejně jako z úroků v současné době činí 15%. Dividendy přijaté ze zahraničí jsou rovněž daněny srážkou u zdroje, přičemž existuje-li se zemí emitenta cenného papíru dohoda o zamezení dvojího zdanění, může si poplatník daň sraženou v zahraničí započítat proti své daňové povinnosti v ČR.

Zdanění kapitálových zisků fyzické osoby - nepodnikatele se řídí ustanoveními §10 Ostatní příjmy, podle kterých poplatník přiznává příjmy z prodeje cenných papírů snížené o přímo související výdaje. Za přímo související výdaje se považuje kupní cena příslušných cenných papírů a poplatky hrazené zprostředkovateli nákupní a prodejní transakce. Z toho plyne, že FO - nepodnikatel odvádí daň pouze z realizovaného zisku. Nerealizovaný zisk v jejím případě není předmětem daně. V případě, že doba mezi pořízením a prodejem cenných papírů je delší než 6 kalendářních měsíců, je příjem z prodeje od daně osvobozen - hovoříme o splnění tzv. časového testu.

Proti čistému zdanitelnému příjmu z prodeje cenných papírů může poplatník uplatnit čistou ztrátu z jiné transakce s cennými papíry, musí ovšem i zde být splněna podmínka šestiměsíčního časového testu. Ztráta z prodeje cenných papírů realizovaná déle než 6 měsíců od data jejich pořízení je daňově neúčinná. Dani z příjmu podléhají veškeré příjmy z prodeje cenných papírů učiněné daňovým rezidentem ČR kdekoliv po světě, přičemž přepočet z cizí měny do CZK se provede fixním směným kurzem, který na požádání sdělí místně příslušný Finanční úřad. Základ daně vypočtený dle §10 je dílčím základem daně započítávaným do celkového základu daně společně s např. příjmem ze závislé činnosti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

athoos

Samozřejmě že ne.

Sečteš dohromady vše, co jsi vydělal/prodělal za rok, odečteš od toho poplatky za uskutečněné obchody a pokud je částka kladná tak ji zdaníš, když ne, tak se nic neplatí. Patří to do §10.
Pozor ale nemohou se dát deriváty a akcie dohromady! Zdaňují se zvlášť. A akcie držené nad 6 měsíců se nezdaňují vůbec.

Pak se ještě zdaňuje úrok připsaný na účet u makléře a to patří právě do toho §8.

Mirek F.

Doporučil bych ti se obrátit na někoho, kdo tomu skutečně rozumí. Například na DP, který přednášel daně i pro Finančníka:
www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/daneni-obchodovani.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...