Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

casablancax

prikaz market nema prioritu pred prikazom limit. ma presne taku istu prioritu ako market akurat je rozdielne na akej cene ho zadavas.

ak nakupujeme a mame limit sell prikazy na cene 1000 tak je jedno ci ty zadas MKT Buy a ja zadam LMT Buy 1000. vtedy maju prikazy rovnaku prioritu. zalezi ktory dorazi na burzu skor

ak ale ty mas LMT prikaz na cene 999 a ja zadam MKT buy. tak tvoj prikaz caka na vyplnenie ale moj vezme prvu moznu cenu co bude v tomto pripade nakup na cene 1000

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Casablanca prioritu pri parovani ma vzdy cena sekundarne pravidla su rozne, vacsinou cas, display status a velkost pozicie. Pri cene plati ze bid s najvyzsou ponukou a ask s najnizsou ponukou maju cenovu prioritu. Dovod preco je market prikaz radeny najvizsie je ten ze cena bid/ask u nich je vzdy najlepsia.
V tvojom priklade ktory udavas je chyba v tom ze davas market za 1000. To sa neda , market prikaz je charatkeristicky tym ze ponuka najlepsie BID/ASK moznosti a neurcuje si cenu. Ak tvoj prikaz stoji limit buy 1000 a cena je 1000 ked tam dojde moj prikaz market tak tvoj prikaz uz bude vyplneny takze samozrejme ta nepredbehne a moj market nebude za 1000 ale za 1001(ak nebudu ine ponuky).
Ak je buy limit prikaz zadany za alebo nad najlpeisu ponuku/offer sprava sa ako market prikaz(marketable limit order) to iste plati pre sell prikazy. Treba si uvedomit ze trhovu cenu tvori najlepsiu bid a najepsi offer na predajnej strane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k

To ano, ale nerozumiem preco, mi vyjde pocet kontraktov/lotov 0,666..., ked pri forexe 0,5 lotu predstavuje 5$/tick a do teraz ked somobchodoval z 0,05 lotu vysiel mi risk 5% ale ked mam 0,5lotu risk mam 50%, to znamena ze mozem prerobit moj ucet na 2 stratove obchody...a to by tak asi nemalo byt, v com je problem???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter777:

1. pokud chces riskovat jenom 5% z uctu 200 USD, tak to mi vychazi max. 10 USD. Ale tvuj maximalni SL je 15 USD, a to je 7.5% z uctu, takze jsi pres maximalni riziko. A to je to, co ti psal mira_k.

2. Tvuj jeden kontrakt = 0.05 lotu. Takze ze vzorce ti nevychazi, ze mas obchodovat 0.7 lotu, ale 0.7 tveho kontraktu (takze pouze 0.7 z 0.05 lotu), A jak jsem psal uz v bodu jedna, tak ucet 200 USD, riziko 5% a SL 15 USD ti rika, ze nemuzes obchodovat ani jeden tvuj kontrakt, takze proste SL 15 USD je moc velky pri danych parametrech (nebo je ucet moc maly, nebo riziko je moc nizke, vyber si).

3. Jestli si chces vyzkouset, co dokaze s uctem PS, tak to budes mit lepsi na demu s vetsimi cisly.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den/ahoj,
měl bych také jeden začátečnický dotaz, jak je to se souvislostí jednotlivých po sobě jdoucích "úseček" v grafech, low i high je mi jasný, ale jak rozpoznám open od close v jedné úsečce? Chápu to správně že v po sobě jdoucích seancích/úsečkách je vždy open (v následující) na stejné hodnotě jako close v předcházející ?.
Děkuji za vysvětlení:)
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mtomas111:

ne, open nemusí být stejné jako u předchozí svíce..open je na OHLC grafu vždy znázorněno horizontální čárkou, která vystupuje z úsečky vlevo (close je tedy vpravo)..u svíčkového grafu to poznáte myslím jen podle barvy svíce (nejpoužívanější - zelená býčí=open níže, než close..červená medvědí=open výše než close)..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mtomas111:

to mas jednoduche, open je vzdy vlevo a close je v pravo.
A open se rozhodne nemusi rovnat close, lepe receno vetsinou se nerovnaji. Vem si treba denni graf. Trh vecer zavre na nejake hodnote, napr. 1000. Pres noc se stane nejaka udalost, ktera ma negativni vliv na trh, takze kdyz rano trh otevre, tak nikdo nebude chtit obchodovat za 1000, ale prijdou objednavky na cenu 950. Takze close bude 1000 a open dalsiho dne bude 950. Vznikla tak dira mezi close a open, ktere se rika gap.
A nemusi jit ani o zadne zpravy, proste se rano otevre a prvni objednavky, ktere se na burze sparuji budou na cene 1005, takze tam ti graf ukaze open. Takze primarni je, na jake cene kdo chce zrovna prodavat a nakupovat a graf to pouze zobrazuje nasekane do nejakeho ramce.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

můžete mi prosím také vysvětlit jak vlastně obecně vzniká/mění se cena komodity? Není mi jasná např. u S/R definice ... je podlaha/strop za kterou není nikdo ochoten prodávat/kupovat. OK, takže koupím/prodám komoditu dle trendu a čekám na mnou definovaný bod výstupu se ziskem nebo ztrátou, ale proč se ten trend vlastně vydá nahoru nebo dolu (vím že mě zkutečný fundamentální důvod asi nemusí zajímat když odhaduji technicky z předchozího vývoje pohybů), ale princip., kdo tu cenu tvoří když obchodník se vlastně jen "veze v proudu"?
Díky
PS. předem se omlouvám za finančně naivní otázky technicky zaměřeného člověka:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odkaz,
nicméně na začátek pro mě příliš "vyšší dívčí":)
poradíte mi prosím pro trénování na historických datech "konzervativní" komoditu podle parametrů, které jsem pochopil ze skvěle napsaného zdejšího "manuálu" jako pro začátečníka důležité:

- vysoká likvidita
- nízká volatilita
- nízký margin
- trendovost
- obchodovatelnost elektonicky
- obchodovatelnost intradenně
Děkuji,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...