Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

To athoos

Pokud budu mít ztrátu z obchodování cenných papírů, žádnou daň platit nebudu a do příslušné kolonky v daňovém přiznání uvedu 0, protože si tuto ztrátu nemohu vykompenzovat se zisky z jiných druhů příjmů §10.Mohu ale odečítat ztráty od zisků z prodeje cenných papírů podle tohoto paragrafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
potreboval by som poradit s terminom "miesto danoveho plnenia". Konkretny pripad: kupil som akcie, v Irsku. Z tade som odcestoval, a momentalne som v Maroku. Chcem kupit nehnutelnost v Bulharsku, cize nejaku cast akcii budem musiet predat, a vznikne mi pravdepodobne zisk, ktory mozno treba zdanit. Kde nastava zdanitelne plnenie? Kde sa budem nachadzat fyzicky, ked predam akcie? Ci tam, kde je ucet, na ktory pridu peniaze od brokera? Alebo...? Najviac by sa mi ich oplatilo danit v Ceskej Republike, kedze akcie vlastnim dlhsie ako 6 mesiacov :).
Prosim a dakujem,
Erik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Reakce tretiho mistniho DP na tuto problematiku...je to zacarovany kruh.

"Dobrý den,
je to poměrně složité a není snadné odpovědět několika větami, ale pokusím
se celou problematiku shrnout do několika málo bodů:

- jedná se příjem dle §10 z.o daních z příjmů, pokud se jedná o
příležitostnou činnost (co je příležitostnou činností nechám k posouzení
Vám)

- do výdajů proti těmto příjmům lze uplatnit "nabývací" cenu CP do výše
příjmů z prodeje - je třeba mít pečlivou evidenci počtu kusů a cen pořízení
CP

Př.: nakoupíte 10 ks CP v ceně 10,- za kus v roce 2008, v roce 2008 prodáte
4 ks za 60,-, do výdajů uplatníte 40,- , v roce 2009 prodáte 6 ks za 48,-,
do výdajů uplatníte 48,- a "ztrátu" ve výši 12,- bohužel nemůžete uplatnit

- jedná se o velmi jednoduchý příklad; pokud by došlo k nákupu a prodeji
dalších CP, je třeba dle evidence sledovat ceny pořízení a prodejní ceny CP,
aby nedošlo k chybě v uplatnění výdajů "do výše příjmů", pak by pro Vás
neměl být problém zjistit si základ daně za jednotlivá zdaňovací období
(roky).

Ještě jedna malá poznámka z mojí strany - proč Vám nebyla sražena daň z
těchto příjmů v USA?"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.:

toto je fórum o tradingu, ne o daních..projděte si založená vlákna o daních, použijte vyhledávání..bylo již asi řečeno vše, co být mohlo..dál je zbytečné to pořád omýlat dokola..dalšími a dalšími stejnými dotazy a stejnými zpochyběními se opravdu nikam nedostanete..tj. tímto bych diskusi o daních uzavřel..máte možnost projít si již napsané věci, máte možnost zeptat se jinde na specializovaných daňových fórech, máte možnost vyhledat dobrého odborníka..ale tady na fóru už z toho jednoduše víc "nevymáčknete"..

díky..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mirek F.

Omlouvám se, ale ještě nakonec malá poznámka.

Na začátku února si dojděte na FÚ pro daňové přiznání a příloha 2 mluví jasně.

Sloupec 4- v řádcích u jednotlivých druhů přijmů uveďte rozdíl mezi příjmy a výdaji.ÚHRN NA POSLEDNÍM ŘÁDKU VYPOČTETE VŠAK POUZE JAKO SOUČET KLADNÝCH ROZDÍLŮ, PROTOŽE PŘÍPADNOU ZTRÁTU Z JEDNOHO DRUHU PŘÍJMU NELZE KOMPENZOVAT S JINÝM DRUHEM PŘÍJMŮ, NAPŘÍKLAD ZTRÁTU Z CENNÝCH PAPÍRŮ NELZE KOMPENZOVAT PŘÍJMEM Z PRODEJE DOMU.

Myslím, že to už pochopí každy daňový poradce, protože tato poslední věta, která je součástí daňového přiznání, jasně připouští i možnost ztráty při obchodování cenných papírů a tu mohu dosáhnout pouze v případě, že sečtu dohromady jak ziskové, tak i ztrátové obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F. Napsal:
-------------------------------------------------------
> to paveln:
> Souhlasim, take jsem mu napsal, ze obchodovani
> komodit nejsou uroky, apod.
>
> Nyni studuji § 10, zkusim dohledat, kde tam je
> vyslovne uvedeno, ze se ztraty daji odcitat.
> Protoze to neni zadna legrace:
>
> Priklad:
> Vydelecne obchody za rok 2009 20 000 USD
> Ztratove obchody za rok 2009 -25 000 USD.
> Za rok - 5000 USD.
>
> Dan 15% ze ziskovych 3 000 USD. Takze kdyz skoncim
> ve ztrate 5 000 USD, tak jeste abych platil statu
> 3 000 USD.
> Tohle se mi nelibi, uz kvuli tomu, ze mi to
> potvrdil uz druhy (!) mistni DP.
>
> Verim vsem, kteri tu psali, ze se ztraty daji od
> zisku odecist, ale je velmi neprijemne, ze mi to
> osobne jeste zadny DP nepotvrdil...

Ospravedlňujem sa vopred, že sa ešte vraciam k tejto OT teme.

Niesom z ČR, ale všetky tieto debaty okolo zdaňovania majú jednu podstatnú chybu. Nikde som sa zatiaľ nestretol s tým, aby niekto jasne vysvetlil "základné pojmy" a myslím si, že to z toho robí jeden parádny guláš.

Tak ako to uvádza Mirek F.:
> Priklad:
> Vydelecne obchody za rok 2009 20 000 USD
> Ztratove obchody za rok 2009 -25 000 USD.
> Za rok - 5000 USD.

je to jednoducho nepochopiteľné a nevysvetliteľné. "Výdělečné obchody" v chápaní tradera sú všetky obchody na ktorých zarobil. Úplne inak to však chápe Zákon o dani z príjmov (český aj slovenský). Jednoducho z hľadiska zdaňovania je podstatný rozdiel či niekto zarobil na nákupe a predaji akcií, alebo na nákupe a predaji montraktov komodít, na Forexe, indexoch a podobne.

Zdaňujeme teda podľa toho čo sme obchodovali.

Ak celý uvedený príklad hovorí o obchodovaní komodít - tak má príslušný trader stratu 5.000,- a nemá čo zdaňovať.

Ak v príklade sú spočítané dokopy obchody s komoditami aj akciami (napríklad), tak sa to takto zdaniť (vpísať do daňového priznania) nedá vôbec, nakoľko v skutočnosti to treba zapísať minimálne do dvoch rôznych riadkov daňového priznania. ... atď.

Takže vždy si prosím najprv ujasnime o čom sa to vlastne bavíme, pretože v skutočnosti sú všetky uvádzané odpovede rôznych daňových poradcov vlaste správne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hi, chtel bych se jenom jeste zeptat nejak sme to nevycet tady kdyz budu obchodovat treba 2 kontrakty tak se platí jednou ten poplatek např. 30 USD že ? nebo je to na každej kontrakt? a když budu kupovat např. 2 kontrakty cukru a margin bude 700 tak se to blokuje jenom za kazdej obchod ze ? takze by to bylo 700 jenom ne 1400? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dik, a tim padem teda mi nejak neni jasny např. budu mít 10 000USd učet bude nějakej dlouhej trend kde podle indikatoru budu nakupovat a třeba bude margin dejme tomu 1500 tak muzu maximalne v tomhle trendu koupit asi 6 kontraktu ? treba kdybych nakupoval po 2 kontraktech tak udelam teda 3 obchody a šlus :) je to tak ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
pokud někdo z návštěvníků tohoto serveru obchoduje trh 6E(Euro futures), mohl by mi, prosím, napsat, jaký poplatek za obchod má u svého brokera? Myslel jsem, že cena bude stejná nebo velmi podobná poplatkům na e-mini akciových indexech, kde mám u Mirus Futures 4,40 na NQ, ale na 6E mi účtovali 5,32.

Děkuji za odpovědi
Víťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...