Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rád bych se zdejší komunity zeptal na názor ohledně článku, na který jsem dnes narazil. I když jsem toho již dost přečetl a jsme blízko prvního reálného obchodu (ať žijí OPCE :-)), nemám dost vědomostí, abych si na to udělal dostatečně fundovaný názor. Jedná se mi především o odstavec „Má nějakou šanci vydělat i malý hráč?“. Co si o tom myslíte? Článek: www.penize.cz/derivaty/85826-black-jack-je-dobra-pruprava-pro-obchodovani-na-financnich-trzich Předem se omlouvám, pokud jsem zařadil příspěvek nevhodně, ale nevěděl jsem, kam jinam bych ho umístil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mr Quigley: podle me dotazovany hodne zuzil tema a tak tim bylo mineno ovlivneni ceny daneho trhu spekulativnim obchodem ("že trhu dodají likviditu a vylepší cenu"). Jeho odpoved je pochopitelna, protoze mluvi ze sve pozice a jde o jeho zpusob obzivy, ktery nema co delat s tim o co se snazi bezny obchodnik po prostudovani techto stranek. Pokud jde o posledni odstavec - dotazovany si sam protireci, nejdriv naznaci efektivitu trhu a pak rekne "Dnes ale nemají různé systémy, založené na technické analýze, šanci. Počítače je vytlačily." - timto efektivitu zase vyvraci. A sme u nekonecneho cyklu, od neefektivity k efektivite a zase zpatky...takove myslenky je lepsi nechat konovi, ten ma velkou hlavu :) Ano, v jakemkoli byznyse maly hrac ma sanci vydelat, sice malou ale ma :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já sem teda 1 odstavec pochopil asi tak že malý hráč nemá šanci nějak rapidně měnit cenu nebo likviditu trhu.Na druhou stranu já se ani nechci snažit o to abych vylepšoval cenu ale chtěl bych se vézt na tom jak ji vylepšují ti velcí hráči.

Ale jestli by byl někdo tak hodný a mohl mi pomoct pochopit tohle "jen nadávají, že algoritmické obchody ničí trhy" jakej to má pro mě vliv když já čekám na svůj vstup a potom na výstup a je mi celkem jedno jestli někdo potlačí cenu až na vrchol nebo se zastaví přesně na mém PT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas,

som student gymnazia, mam 17 r. a priblizne pred trisvrte rokom som sa zacal blizsie zaujimat o trading, zistil som ze ma to bavi , tak som zacal studovat nieco blizsie k tomu. Preto chcem aj podakovat tomuto portalu, z ktoreho som sa mnoho naucil. Momentalne obchodujem na DEMO verzii a myslim si, ze celkom uspesne. Obchodujem forex a meny EUR / USD vecsinou. Mam jednu stranku, na ktorej sledujem ekonomicke spravy, vedeli by ste mi poradit dalsie stranky? V septembri mam 18 r. a chcel by som zacat REAL, cez spolocnost x-trade brokers, mate s nou nejake skusenosti? Moj vstupny kapital by mal byt okolo 1500 €, myslite ze to bude postacujuce? Na kolkych lotoch by som mal zacat? Co by ste mi poradili este pred REAL obchodovanim? Viem ze mam vela otazok, ale dakujem za kazdu odpoved a prajem pekny den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já bych ti poradil si položit otázku jestli jsi vážně už připravený na real ;) o x-trade brokers tu je celkem hodně na foru napsáno : www.financnik.cz/forum/read.php?4,83571

ke kapitálu nevim s kolika se doporučuje začínat na forexu ale já osobně bych s 1500 € nezačínal i když na mini loty by to podle mě stačilo ;) a před real bych ti já konkrétně poradil se zamyslet zda vážně víš co děláš a budeš dělat ;)
Good Luck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to [bold]hooky[/bold] : Myslim ze hej, aj ked este asi nejaky cas budem usilovne studovat a ucit sa na deme. Bohuzial viac nebudem mat. Ano mini loty, aj tak od toho momentalne necakam ziadne velke zarobky, len privyrobenie popri skole, avsak neskor by som sa tomu chcel venovat profesionalnejsie. Som Vam vdacny za kazdu aj dalsiu radu. Chcel by som sa ta este spytat, ty obchodujes len s komoditami? Cital som aj o nich vela, avsak viac ma zaujal forex a pri komoditach treba aj vacsi zaciatocny kapital ako som zistil. Dakujem. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to [bold]Libri[/bold]: Vidim, ze som sa asi precenil, ale preto som sem aj napisal, lebo som si nebol uplne az tak isty s tym realom, ale ako vidim, mam co este dobiehat. Budem sa snazit dalej, a racej teda pockam este isty cas, kym si dam sam odpovede a budem si uplne isty, momentalne by som teda asi rychlo prisiel o tie peniaze. Dakujem a prajem pekny podvecer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle me je pet euro na live vic nez pet tisic na demu a predtim nez se dostanes k obchodum v radu stovek (s loty), nebo desitek (s miniloty), proc nezacit s jednotkama v mikrolotech (jestli to neumoznuje broker, je jich vzdycky tuna dalsich). Money managementu se tezko clovek nauci, kdyz je pritlaceny ke zdi, jenz limituje jeho stoploss, pocty pozic. Jestli budes schopny zvladnout male objemy, muzes jit dal kdykoli, ale jestli zacnes s tim ze nebudes schopen zvladat velke objemy, je to game over...A v 18 predpokladam ze 1500euro je dost penez.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odporucam prestudovat [bold] manual,money,obchodny manual,psychologiu obchodovania[/bold],
ak to uz mas za sebou tak pred live odporucam zopakovat ak nie tak si gameblera nie trade.
Suhlasim z nazorom ze ak je forex tvoja prva skusenost zacni s mikro lotmi
nebolo by od veci keby si predstavil svoj OS a mm na posudenie
vela stastia asi ho budes potrebovat :) filip44

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ak máš k dispozícii iba menší obnos financií - povedzme okolo 200 EUR (aj keď takých 500 EUR) by bolo lepších, tak môžem odporučiť Alpari UK. Marketiva sú skor podvodnici, to by som neriskoval. Zo všetkých tých, kt. ponukaju obchodovanie s menším obnosom sa mi Alpari UK zdajú najdôverihodnejší a to som prešiel niekoľko desiatok spoločností.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...