Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bengal:

pokud máš v hlavě nějaký vstup podle kterého chceš vstupovat,tak si do obchodního deníku zapiš každý vstup + kam nejvýš a nejníž se trh dostal (MAE/MFE analýza), jakmile tohle budeš mít hotové,tak si podívej na jaké hodnoty se trh nejčastěji dostal a celý systém znova otestuj s již daným SL a PT. Pokud počítáš s posouváním SL na nějakou úroveň (např. B/E+1) při dosaženém určitém zisku,tak to zakomponuj do testování...jakmile tohle všechno budeš mít,tak máš hrubou představu o tom,jestli má smysl se tím tvým vstupem zamýšle či nikoliv....během testování tě určitě napadnou různé myšlenky či nápady jak systém "vylepšit" - otestuj i tohle

Pamatuj, že na backtestování je skvělá ta věc, že do něho nemusíš investovat žádné peníze a právě naopak, když ho děláš poctivě a dobře, tak ti v budoucnu může peníze přinést!

ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paper trading, co je tím vlastně myšleno?
Práce v živém trhu ale bez reálných peněz formou demo účtu, nebo práce s Market Replay, třeba 5x zrychlené?

Jde s demem od MF nebo AMP udělat tento Market Replay? Používám NT 6.5, nechci to zkoušet v NT7 kde vím že Market Replay funguje, protože živě budu obchodovat v 6.5.

díky,
jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirib: Já považuju za paper trading jenom trading na živých datech s virtuálníma penězma.
Přehrávání pomocí replaye je něco mezi backtestem a papertradem, kdy líp vidíš, jak se tvoří situace v trhu, který na backtestu vidíš už vykreslený (jak dýchají svíčky). Papertest je pro mě finální příprava před živým obchodováním.

Replay data do nt6,5 budeš muset někde sehnat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Charlly:

pokud vás některý alternativní timeframe hodně oslovil, nebál bych se toho - za zkoušku nedáte nic..fungují dobře alternativní i normální časové grafy..alternativní grafy jsou zpravidla více "uhlazené" a tím pádem pro řadu lidí "lepší pro oko"..na druhou stranu jsou ale mnohdy "agresivnější" než časové grafy..ale to je tuším vše v tom článku..

určitě bych si ale taky zkusil, jak se hýbou volume, tick, nebo range grafy v "živém módu", tj. v papertradingu..můžete např. rychle zjistit, že vám příliš nevyhovuje nekonstantní vykreslování úseček, které naopak nabízejí časové grafy..

samozřejmě můžete vždycky přejít z jednoho timeframe na druhý...

pokud v tom máte zmatek a nevíte, co vybrat, tak klidně můžete pro začátek zvolit nějaký obecně používaný časový timeframe - tím rozhodně neuděláte špatně....

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojky všem,

asi před rokem jsem se zakousla do tohoto serveru, komodity mě teoreticky nadchly a řekla jsem si, že to bude to pravé pro mne. Byla jsem na jednom kurzu u Tomáše a Petra... přečetla jsem 3 knihy, potom jsem cítila, že není třeba číst dál, že si spíš potřebuju vše osahat, zkoušet si to na papír, testovat... jenže jsem pak zjistila, že mi malá dcera nedává moc času, že to ještě odsunu.

Nyní je jí už 2,5 roku...a pomalu začínám přemýšlet, jestli do toho opravdu půjdu. A najednou nevím - mám strach...asi zase přejde, až se tady do všeho zakousnu, spoustu jsem toho už zapomněla, vytáhnu si svůj sešit s poznámkama, začnu tady studovat...

Mám jen jeden problém - až dcera bude ve školce, tak mi v podstatě zbyde čas jen dopoledne - tak od 9 - 12 hodin, možná do 2...v čase kdy je burza zavřená. Prosím o radu, zda je vůbec možné vydělávat v tomto čase...samozřejmě pozičně, ale zadávat příkazy vždy až po uzavření trhu... Teoreticky si říkám, že snad ano, ale v reálu? Prosím o radu...jindy čas nenajdu a zato bych v tyto hodiny mohla mít opravdu klid.

Předem moc děkuji,

Klára

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...