Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomasso,
ovlivňují nejen teoreticky, ale prakticky ... stačí si uvědomit, co jsou to fundamentální zprávy, tj. různé ekonomické zprávy, ukazatele, které mají přímý menší či větší vliv na ekonomiku/ekonomiky, segment nebo firmu (nebo taky špatná úroda pomerančů :))
např. když si koupíš akcii firmy XY, tak chceš aby se jí dařilo, hodnota akcie rostla a ty si měl profit, tj když vyhlásí kvartální výsledovku a je velmi dobrá, znamená to, že firma je v dobré kondici a má potenciál růst ... nebo z praxe .. akcie BP a události kolem havárie v Mexickém zálivu

určitě neplatí rovnítko, že každá zpráva ovliňuje trh, některé ho ovliňuje jako celek úrokové sazby FEDu mají přímý vliv na US trhy a v důsledku na Evropu, ale jiné zpráva neudělá nic s trhem, ale třeba jen s akcií, segmentem, navíc dost často nejsou důelžitá ani tak výsledná čísla, ale srovnání s očekávání, predikcí

je to hodně obsáhlé téma, které ve svém důsledku nemusíš třeba ani pro vydělávání v trzích potřebovat, záleží na Tvém přístupu, ale pokud tě to zajímá, udělej si domácí úkol, začni třeba zde: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/forex-fundamentalni-analyza.html

burza, kde shoda nabídky a poptávky určuje cenu má vliv na výslednou cenu komodit na "obchodech", typicky ropa vs cena bezínu a nafty ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasoo,
ale fundamenty fungují i u futures, v tom Sidovo článku je to pěkně shrnuté ... jiné zprávy, jinak, ale fungují ... otevři si nějaký graf a ekonomiký kalendář a sleduj, co se děje s indexem, když se hlásí nezaměstnanost, úrokové sazby apod nebo s ropou, když jsou hlášeny zásoby .. konkrétní provázání pomeranče na trh netuším, resp. jak se tvoří cena od burzy na pulty, nikdy me to nezajímalo :) ale myslím, že přítel Google pomůže

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vliv zpráv na akciové indexy je pěkně vidět třeba na google finance. U komodit třeba zpráva o nečekaně nízké úrodě pomerančů pochopitelně zvýší tlak na růst ceny ať už prodáte akcie (čeho?) nebo ne. Lidi nepřestanou jíst pomeranče protože je nízká úroda. Přestanou, když budou stát víc než třeba banány.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim VSECHNY!!!
o burzu jsem se zacal zajimat cca pred pul rokem, momentalne asi 2. mesicem zkousim obchodovat na platforme PLUS500 (prijde mi jednoducha). Na zacatku demo rezimu mate pocatecni kapital 200.000Kc, k dnesnimu dni castka narostla na 802.214Kc (muj cil byl dosahnout 1mil do konce roku) jak je videt zbyva uz jen par kroku k vitezstvi :)))
Proto bych chtel poprosit zkusenejsi uzivatele o radu:
1)Po dosazeni 1mil. jsem si rekl, ze to zkusim live. Jakou platformu doporucite u nas v CR pripadne ve svete. Nejradej obchoduju komodity ZLATO, stribro, ropa, plyn. A forex USD/CZK, EUR/USD, EUR/CZK
2) Pripadne jsetli mne muzete prosim nasmerovat na vlakno s podobnou tematikou :))
3) mam cca 80k (plus dalsi moznost prispevek od mamky na zuroceni 50k). Takze celkova castka k dispozici bude 100 az 130k

Diky Vsem za Vas cas a odpovedi ;)) ZHNK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ZHNK. Nevím jak jsi na tom, či máš systém apod. Předpokládám že ano, a obchoduješ tedy demo s velkým množstvím kontraktů. Takže k otázkám, určitě nezůstávej u české společnosti (radši ani ne evropské), najdi si USA brokera. Účet kolem 100K CZK ti určitě nebude stačit na obchodování zlata, stříbra, ropy ani plynu (pokud nechceš obchodovat nějké miniloty). K tomu je třeba účet kolem 300-400K CZK. Se svým kapitálem můžeš začít tak americké indexy, nejlépe snad emini NASDAQ 100 (NQ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

4 delux: No zacinal jsem na 200k denni vydelky byly ze zacatku par tisic (spis prvnich 200k jsem prodelal az pak z druheho prispevku jsem se vypracoval). Poslednich par tydnu mi to naskakalo. Nebyl problem terba i 50k (moje max 80k). Investuju to, co mi dovoli kapital.
Proc ne ceskou spol? Poplatky? Spolehlivost? Male moznosti? Vcem USA broker vynika oproti konkurenci (muzes nejakyho prosim doporucit?)


4 m.hunter: Muzes prosim zduvodnit svoje tvrzeni? Ja pocitam, ze behem mesice muzu prijit o vsechny investovane penize. Jsem s tim smirenej!!! Stejne tak, ze behem roku muzu vydelat milion!!! Jen si davam cil, jestli se mi to nepovede behem 1. roku pokusim se o to pristi rok. Nic vic, nic min ;)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na českým trhu je téměř nulová konkurence, a podle toho co jsem zažil, lidi spíše zneužívají. Mají většinou komise podle spreadů, ty jsou častokrát mnohem vyšší než běžné fixní komise. Určitě mají pochybný data-feed (rozuměj, že data které dostáváš nejsou vždy nejpřesnější). A určitě nemají takové zkušenosti jako USA brokeři. To snad na základní výčet důvodů stačí.
Tipů na USA brokery najdeš ve fóru spousty, obecně je jedno ke kterému půjdeš, když je bude jednat o známého brokera, (příklady - mirus futures, interactive brokers, think or swim, infinity futures - všichni na 100% ověření, spolehliví)

Ještě ti taky zkusím zdůvodnit m.hunterovo tvrzení (které by ti potvrdil asi naprosto každý trochu zkušenější obchodník). Se 100K CZK si za rok milion nevyděláš, ze začátku to takhle určitě nefunguje, nejsou ty zkušenosti apod. 900% zhodnocení za rok, dokážou snad jen ti nejlepší. jestli jsi tradingu věnoval hodně, tak máš možnost uspět, ale pokud do toho půjdeš s tím, že za rok chceš 1milion, tak se předem odsuzuješ k neúspěchu. Řekl bych že rozumné očekávání je pro začátečníka zhodnocení účtu o 10% měsíčně.
Ale, všechno ber prosím jako moje názory podložené sice nějakou zkušeností, ale pořád se jedná o subjektivní pohled na věc. Nepíši že nebudeš za rok milionář, že to nejde, nebo něco takového, jen, že to nepovažuji za nějak pravděpodobné.
Pokud chceš, něco si z toho vezmi, jinak to vyignoruj, a doufejme že si na mne nevzpomeneš.
GL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZHNK:

Z toho co pises som zistil, ze si zatial uplny zaciatocnik. Ja sam sa tradingu venujem iba nieco viac ako rok, takze o nejakych velkych skusenostiach nemozem hovorit, ale viem na 100% ze takyto pristup by ta pripravil prinajmensom o velmi vela penazi.

napisal si:
"Muzes prosim zduvodnit svoje tvrzeni? Ja pocitam, ze behem mesice muzu prijit o vsechny investovane penize. Jsem s tim smirenej!!! Stejne tak, ze behem roku muzu vydelat milion!!! Jen si davam cil, jestli se mi to nepovede behem 1. roku pokusim se o to pristi rok. Nic vic, nic min ;)))"

Pises ze mas k dispozicii svojich 80k plus 50k pozicanych. Ak by si prvy mesiac live obchodovania stratil cely svoj kapital (hovoris, ze s tym pocitas), co je pri takom pristupe viac ako pravdepodobne, vedel by si vobec do buduceho roku zohnat dostatocny kapital aby si sa o to mohol znova pokusit?

Je dobre ze si davas ciel, len by si ho mal trochu prehodnotit.

Ja sam som mal zo zaciatku neprimerane ocakavania, ale nastastie som skoro dosiel nato, aka je realita. K tomu aby si nato dosiel ti staci precitat na tomto serveri "par" clankov (mozno ti bude stacit konkretne tento www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/primerena-ocekavani.html ) a mozno neskor par knih. Je to urcite lepsia cesta, ako ta o ktorej pises.
V podstate to deluxe cele vystihol

Ale ak tomu budes stale verit, tak ti prajem aby ti to vyslo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZHNK:

Pokud píšeš, že počítáš s tím, že ztratíš pěníze za měsíc live, tak mně je prosím pošli na účet, já už vím co s nima.

Máš zajímavá očekávání, ale je zas nesmysl říkat, že to nejde a že to neuděláš, možné je všechno. Když ti to řeknu takhle, jo je možný za rok vydělat milion, klidně i víc, pár traderů před tebou to dokázalo, byli sice o "trošku" zkušenější, ale udělali to. Proto bych tě rozdhodně nechtěl odrazovat od tvéhu snu, bohužel si nejsem jistej, jestli ty nejlepší z nejlepších do toho šli s tím, že první měsíc to prodělaj a že s tím byli smířeni :)

Knížky ti určitě doporučuju, číst finančníka taky, jen nevím, co tě lépe dokáže přesvědčit o realitě, jestli je to čtení nebo sama realita. Osobně jsem ten, koho dokázalo přesvědčit čtení, ale to nedokáže každého. Třeba jsem z těch, kteří tě teď namotivovali přijít o peníze nebo jich hodně vydělat, ale v každým případě ať se rozdhodneš jakkoli, rozdhodnutí je na tobě, proto nikdo z finančníka, ani broker, ani kamarádi, ani rodiče, ani počítač za to nebudou nést zodpovědnost.

Přeji hodně štěstí.

PS: " Investuju to, co mi dovoli kapital." používáš stop-loss?

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...