Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Podle mě by člověk do tohoto byznysu určitě měl jít s vědomím, že je zde možnost, že investovaný kapitál ztratí - v tom se ale trading nijak neliší od jakéhokoliv jiného podnikání.
Na druhou stranu když nováček v live tradingu přijde s tím, že počítá s tím, že do měsíce může o všechno přijít, ale stejně tak že může být do roka milionář, tak to je na můj vkus poněkud příliš agresivní "money-management" - ty úvozovky proto, že osobně mám problém v tomto případě výraz money-management vůbec použít - tenhle přístup mi připadá spíš tak trochu jako hazard než jako seriózní byznys, ale to je čistě můj názor a každý to má asi holt nastavené jinak ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
rád bych věděl, za jakých podmínek je v ČR možné investovat peníze někoho jiného. Momentálně mě napadají 2 cesty:
1) Založit incestiční fond. Moc o podmínkách založení nevím. Prakticky jen to, že licence uděluje ČNB, přičemž bežný smrtelník nemá šanci licenci dostat. Je to tak? Nebo je možné založit fond někde se sídlem v zahraničí? Má s tím někdo zkušenosti?
2) Založit akciovou společnost, rozporodat 49% akcií a utžené peníze investovat. Je jasné, že já sám bych pak musel držet 51% akcií. Je možné takto legálně investovat cizí peníze?
Děkuji za veškeré názory a nápady.
Jiří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hed: to já sem ani nemyslel že ne, určitě by měl investovat o které muže přijít ale abych počítal s "Buď o ně přijdu nebo třeba vydělám milion" mi nepřijde jako dobrá vyhlídka na obživu v budoucnosti. Stejně tak bych řek vyjde koupení Losů za 20k a buď a nebo. A myslim že by bylo lepší říct si udělal jsem co jsem mohl abych o ně nepřišel tak snad o ně nepřijdu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky: Však jo, v tom jsme zajedno - přístup "buď o ně přijdu nebo třeba vydělám milion" není seriózní byznys ani dobrá vyhlídka na (trvalou a souvislou) obživu v budoucnosti, to je prostě hazard (stejně jako koupení těch losů za 20k a buď a nebo ... ).
A samozřejmě je zde možnost, že člověk investovaný kapitál ztratí (to je prostě riziko každého podnikání), ale, a v tom jsme taky zajedno, určitě se člověk bude snažit a udělá vše pro to, aby to tak nebylo a aby uspěl :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

4 All: Uplny zacatecnik jsem, to priznam!!! Nemam sice zkusenosti s live obchodovanim, ale neco v zivote uz jsem zazil. Vyrustal jsem vedle lidi, co z nuly udelali za noc hodnotu a bohatstvi :))) Kolikrat mi rikali, ze nemam sanci, ale ja jsem to dokazal!!! Znam svoje schopnosti, jen to chce ovladnout svoji dusi. Snazim se hodne cist, proverovat a ptat se :)) Treba nez byla zalozena diskuze, precet jsem par clanku. Ted mam moznost porovnat opravdove zkusenosti a nastudovanej text ;))) ZHNK

100.000 je nic :D :D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZHNK Napsal:

> 3) mam cca 80k (plus dalsi moznost prispevek od
> mamky na zuroceni 50k). Takze celkova castka k
> dispozici bude 100 az 130k

> Ja pocitam, ze behem mesice muzu prijit o vsechny investovane penize. Jsem s tim smirenej!!!

>100.000 je nic :D :D :D


Jestli můžu poradit, tak když už musíš mermomocí začít, začni nejdřív jen se svými penězi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZHNK:

Rád bych se na něco zeptal, vyrustal jsi vedle lidí, co z nuly udělali za "noc" bohatstvi. Řikali ti, že nemaš šanci, ale tys to dokázal? Co jsi třeba dokázal? Chce to ovládnout duši? Z mého pohledu to chce ovládnout mozek. Připadá mi to, že chceš dohnat ty lidi, co rychle zbohatli, tím, že zbohatneš taky a natřeš jim to, bohužel si nejsem jistej, jestli to takhle funguje :)

Pokud si sám vydělal 100 000, tak se mi nechce věřit, že bys mohl říct, že je to nic. Pokud si je nevydělal a říkáš, že je to nic, tak to chce mokrej hadr na hlavu a nechat si dát lepáka a jít vydělávat. Nebo možná návštěva Disneylandu by byla lepší.

Levatio


Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Pres noc" to byla takova metafora. Trvalo to par let, ale tech par let uteklo strasne rychle (viz moje rodice). Mam schopnosti vydelat 100.000 za ctvrt roku, proto pro mne nemaji takovou hodnotu, jako treba pro cloveka ktery vydelava 150k/rocne (muj max. vydelek byl 8500Kc/13h prace), ale problem je v tom, ze musim makat. Proto je momentalne nevydelavam a svuj cas venuju na hledani cesty, jak muzu navysovat prijem pohodlnej a za kratsi dobu. Ten kdo podnika, tak pocita i se spatnym obchodem (nakoupim jabka za 100k, nestihnu je prodat a shnijou mi, pripadne je prodam hodne pod cenou), ale snazi se minimalizovat tento jev. Proto nechapu jak se mi muze nekdo divit, ze s tim clovek pocita (lepsi pocitat nez nepocitat, nemamliz pravdu?). Tj to same kdybych Vam vysvetloval pojisteni na uraz, taky nechci aby se mi neco stalo, ale muze se to stat. Proto je clovek pojisteny (i kdyz si to nepripousti). Proste se snazim koukat na svet realne a ne pres ruzovy bryle.

Dobre, jak tady nekdo tvrdil, ze je to na jejich vkus moc agresivni. Kazda spolecnost (firma) ma jine cile, vetsinou to ridi jednotlivec bo skupina lidi, proto je trh tak rozmanity. Nekdo zustane u drobneho podnikani, jiny zase prekroci hranice republiky ;)) Jde jenom o chapani a hledani prilezitosti. Stejne to tak vidim i u obchodovani. Psalo se, ze realne zhodnoceni muze byt cca 10% mesicne. Pocty mi daly cifru 300k coz od 1mil neni tak daleko (jsme skoro v pulce). Jak uz jsem rikal, nepovede se mi to 1. rok nevadi. Mam jasne stanoveny cil a driv nebo pozdej ho budu chtit dosahnout.

Ve sportu mi trener rikal, at zustanu v tymu a nikam neprestupuju (nema to cenu, nebudes tam hrat....... blablabla) Prekrocil jsem jeho chapani a mel jsem touhu posunout se vys. Povedlo se, ikdyz mne odrazovali.

V mladi jsem chtel projet celou Evropu, jeste jsem nevedl jak to udelat, ale mel jsem cil a touhu. V lete o prazdninach jsem sbalil batoh a vydal se na 2 mesicni cestu stopem po Evrope, povedlo se. I kdyz jsem byl varovan a odrazovan od toho. Koukal jsem na to svym pohledem a to co jsem povazoval za rozumne a dulezite vzal si k srdci ;))

Nechci tady nekoho poucovat a mudrovat. Jen rikam jaky jsem. Proto se Vas taky ptam na veci, ktere mne zajimaji. Vaseho nazoru se cenim (jinak bych s Vami neved tuhle diskuzi) a jen se snazim tridit informace na dulezite a mene dulezite. Jeste jednou dekuju za Vas nazor ikdyz si ho teba nevezmu k srdci ;) ZHNK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

4 kingie: Seznam lidi co prisli o par dolacu. Par z nich posedelo v chladku, par tisic zamestnancu prislo o misto, ale nikdo, NIKDO z nich neprisel o ZIVOT a dnes dal a vesele vydelavaji $$$ ;) Kdyz nejde o zivot jde o prd ;)) Uznam mozno to trosku pozmenilo jejch budoucnost, kdovi treba i k lepsimu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZHNK:

Rozdhoně není špatné počítat s možností ztráty vložených peněz, jen jsi to napsal, tak, že to vypadalo jako, že jdeš do toho s tím, že o to příjdeš a to je rozdíl. Snažíš se koukat na svět reálně :) to je důležitá věc a měl byses toho držet. Musím říct, že nepocházím ze špatných poměrů a znám lidi, kteří mají veliká bohatství a dovolím si říct, že i větší sumy vydělávají denně, ale nikdy jsem od nich nešlyšel, že by přistupovali k penězum, tak, že 100 000 je nic, ba naopak, ti lidé šetří a vědí z jakého důvodu.

Pokud by zde psal člověk, který má 20 milionů a neví co s nima, pak bych chápal, že chce takovýmhle způsobem zkusit burzu a prostě se bavit. Ale myslím, že ani v téhle situaci by ten člověk nepsal, že 100k je nic :) A řeknu ti ještě jednu věc, člověk, který má obrovské bohatství a je zvyklí na totalní luxus, myslíš, že si řekne větu.. no tak včera jsem měl 20 miliard, dneska už mám jen jednu, ale co, život jde dál a miliarda je taky pěkná? Hm myslím, že ten člověk bude dost na dně. Jeden citát:

"Na konci 20. let 20. století dosáhly ceny akcií svého maxima, což zneklidňovalo investory. V roce 1929 začaly ceny akcií zvolna klesat, jelikož byl pokles trvalého rázu, začali akcionáři masově prodávat akcie, což zrychlovalo jejich propad. Tento vývoj akcií vyvolal mezi akcionáři paniku a především malí akcionáři, kteří tehdy vlastnili výrazné procento akcií, se pokoušeli prodávat za každou cenu. Ve čtvrtek 24. října 1929 bylo k prodeji nabídnuto přes 12 milionů akcií o něž nebyl zájem, neboť i v tuto dobu se jich majitelé snažili zbavit za cenu, která byla nadhodnocená. Z tohoto důvodu byla Newyorská burza nucena v pátek 25. října oznámit krach. Tento krach vyvolal krach dalších amerických burz, protože se prodej přesunul na tyto burzy. Tento den bývá označován jako černý pátek a je chápán jako den vypuknutí krize."

Co jsem se dočetl, tak v roce 1929 bylo nejvíce sebevražd kolem oboru investic. Ti lidé si už neříkali nejde o život jde o nic, místo toho, aby žili v bídě, se raději zabili. A myslím, že i na tom seznamu budou lidé, kteří to neunesli.

Tím nechci říct, že pokud ztratíš 100k, tak byses měl zabíjet :) Jen přehodnotit tvrzení, že pokud nejde o život nejde o nic, protože, pokud jsi v situaci, kdy ti tvé peníze zajišťují takový život, na který jses zvyklí a najednou o vše příjdeš, ztratil jsi ten život.

Drž se svého cíle a jdi si za tím, ale nejdřív si o tom zjisti co můžeš, přečti knížky a zjisti všechny okolnosti. Člověk, který daným věcem nerozumí a vrhá se do nich po hlavě, s velkým očekáváním, je hlupák. A zrovna tak z mého pohledu, pokud člověk říká, že byť 10 000 kč je nic, je hlupák a nezná hodnotu peněz.

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diskuze se nam zacala ubirat trosku jinym smerem. Resi se tady hodnota penez a kolik se da (neda) vydelat za rok na burze misto puvodnich otazek. Posledni koment ohledne 100k a ztraty:
Bral bych to jako skolne. A byl bych BLB kdybych se z toho nepoucil. To je to same kdybych se ucil jezdit na kole a tvrdil bych Vam, ze mi nebude vadit kdyz spadnu z kola a odru si loket. Hlavne kdyz se mi splni sen byt nejlepsim jezdcem na BMX. Me by to opravdu nevadilo, protoze vim, ze to je jenom odrenina, ktera se zahoji. A s timhle vedovim, pristupem a vytrvalosti bych dosahnul na pozici sponzorovaneho jezdce. Nekdo by mne oznacil za masachistu, ktery rad pada a nici svoje telo. Opak je, ale pravdou. Clovek se nejlip a nejrchlej uci z chyb. Mozna, ze je to prezitek zakoteveny v nas jeste ze skolnich lavic, kde jsme byli trastani za kazdou chybu. A proto dnes v dospelosti bojime se udelat neco spatne ;))) Vzpomente si na prvni pusu, taky to bylo neco hrozny, ale ta druha, treti, ctvrta.... uz to bylo uplne neco jineho. Nekomu se to zalibilo natolik, ze je z nej dnes sexualni guru :)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...