Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

chosenek:
je to dano tim, jaky symbol prideli burza nekterym brokerum. treba ten russel vetsina tady na serveru zna pod smybolem TF (to je i spravny symbol vedeny burzou), ale treba Open E Cry ma symbol RLM-M pro uplne stejny trh. je potreba vyjit vždy z contract spec. u kazdeho brokera.
At se dari
Honza K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
Ještě stále studuji jak se pohybovat na trzích,ale objevil jsem firmu Plus500,kteří dávají 500 Kč jen za registraci na zkoušku vím že to nemá skoro žádný význam,ale chtěl bych zkusit obchodovat se skutečnými pěnězmi.
Víte něco o této firmě nebo máte již nějaké zkušenosti ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den.
Jmenuji se Jakub, je mi 20let. K tématu obchodování na burze jsem se poprvé dostal, když mě bylo nějakých 13-14let. Nevěděl jsem o tom nic, zkusil jsem si nějaké demo účty a po čase to opustil. Nedávno jsem opět narazil na stránku finančník.cz (tuším, že na této stránce jsem "začal" i před těmi 6-7lety) a přečetl si [bold]Bezplatný on-line komoditní manuál [/bold]. Po jeho přečtení jsem pochopil, že je to to, do čeho bych rád věnoval svůj čas a své úsilí. Vzhledem k tomu, že jsem vystudoval střední podnikatelskou školu a rád bych studoval ekonomii na škole vysoké, mám ke studiu obchodování vztah nejenom finanční, ale i prakticky zájmový (i ekonomii chci studovat nejen kvůli tomu, že bych mě z práce v této oblasti peníze, ale taky (spíše především), že mě zajímá, jak národní hospodářství funguje, jak se vyvíjelo a mám blízko i k sociologii, matematice a dalším vědám, které k ekonomii dnes již neodmyslitelně patří). Ale zpět k obchodování. Jak jsem již řekl, zatím mám za sebou jen přečtení [bold]Bezplatný on-line komoditní manuál [/bold] resp. jeho 24 základních bodů. To znamená, že tuším jen něco o v manuálu zmíněných strategiích a o důležitosti lidské psychiky, případně jsem pochopil, že je nutné mít nějakou strategii, kterou je dobré (resp. nezbytné) nejdříve nastudovat ne-reálnými obchody. Ale to je naprosto vše. Chtěl bych vědět mnohem mnohem více, ale netuším jak na to. Na internetu (a i zde) jsou desítky článků, které počítají s různou znalostí čtenáře a ne vždy, spíše nikdy, není napsáno, pro jakého člověka je daný článek určen. Třeba před chvílí jsem zahlédl nějaký článek o forex a CFD a o tom, že Vy obchodujete něco jiného. Nevím co je forex, nevím co je CFD, nevím co obchodujete vy.
Žádám Vás proto o radu. Prosím, poraďte mi, jak postupovat ve svém vzdělávání. Jsem ochoten a připraven studiu věnovat maximum svého času, ale chci studovat efektivně, správně a především (to je pro mě to nejdůležitější, proč píši) ve správném "pořadí". Mohli by jste mi proto prosím poradit (s vědomím toho, že jsem zatím přečetl jsem 24 článků "Bezplatný on-line komoditní manuál" a dále vědomím toho, že jsem se sám skutečně trpělivě pokoušel najít další informace, nicméně jsem byl z jejich množství a diametrálně rozdílných náročností naprosto zmaten) co a kde studovat? Dal by si prosím někdo práci a odpověděl mi na můj dotaz tak, že by mě poslal několik (neomezené množství) odkazů, co si a v jakém pořadí přečíst, případně jiných rad tohoto typu? Nevím nic o systému, nevím nic o platformách, nevím nic o cenách, nevím nic kromě toho, že existují jisté tři obchodní systémy (a pak jich tu je ještě velké množství dalších). Pokud Vám přijde můj dotaz jako nesmyslný, pak se omlouvám, ale vězte, že jsem se snažil ho napsat co možné nejsrozumitelněji, abych co nejlépe popsal, co mě trápí a co potřebuji. To že nevím nic a přesto mě tento systém zaujal, myslím není nic špatného vzhledem k tomu, že Vás žádám o radu, kde najít informace a nikoliv o to, jak s obchodováním začít.

Děkuji

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jakubpolo:
rozumím tvé snaze získat maximum informací s vynaložením minima energie (je to nejefektivnější chování živých entit, ke kterému všichni směřujeme). trading je natolik košatá záležitost, že stejně neexistuje univerzální návod, jak se dobrat požadovaných výsledků. abys došel k cíli potřebuješ ohromnou energii nadšení, neutuchající touhu k tomuto cíli dospět, výdrž a sílu překonat těžké frustrace, kterých zažiješ mnoho (první z nich , tu nejjemnější zrovna zažíváš - jak dál?). komoditní manuál ti nalije pár základních informací - nosnou kostru , kolem které potřebuješ nabalit mnoho dalších konkrétnějších informací (svaly) a praktických zkušeností (zpětná vazba, která ti pomůže dostávat se dál). budeš se pohybovat na vzestupné spirále, která ti však mnohdy bude připadat jako kruh. posun nastává jakoby ve skocích, ale je k tomu nutný čas (mé prvotní odhady tohoto času byly hodně nereálné-krátké). mě po přečtení manuálu hodně posunuly kurzy finančníka. nejprve jsem se rozhodl, kterým směrem jsem chtěl jít. volil jsem zda se učit obchodovat na akciových trzích, opční strategie, spready nebo komodity - toto ti nikdo neporadí - jde o tvé priority (časové, finanční - mám na mysli vstupní kapitál, a povahové - zda ti více vyhovuje klid pozičního tradera či zdánlivý adrenalin daytradera). k rozhodování potřebuješ opět dostatek informací. a studovat vše najednou ti akorát přidělá zmatek v hlavě (potřebuješ vždy nabrat informace a určitou dobu na jejich vstřebání). kromě manuálu jsou zde i vynikající články , které autoři píší 2x týdně (nejprve si vyber ta témata , která tě zajímají a která tě posunou tím správným směrem ... když neumíš dělat backtest asi je zbytečné hltat recenze a vychytávky jednotlivých software ap.), v diskusi jsem se začal orientovat až po absolvování kurzů, provedení prvních vlastních backtestů a po prvních demo obchodech. velkou pozornost věnuj filtrování informací z diskuse - množství předešlých příspěvků (barva a počet hvězdiček) nezaručuje kvalitu informací od jejich autora - věř jen tomu, co si sám spočítáš, obacktestuješ a co ti bude vyhovovat (jinak jako zdroj různých nápadů a myšlenek je to super). a velkou studnicí informací jsou knihy - je jim věnováno celé vlákno www.financnik.cz/forum/list.php?3 jsou zde anglické i české knihy plus vlákna věnovaná přímo některým autorům (za klasiky považuji Williamse, Eldera, Douglase,Rosse, ale existuje spousta dalších dobrých autorů). každopádně na cestě k tradingu budeš potřebovat vynaložit nejen spoustu času, ale i peněz (ať už za kurzy nebo knihy, na nafundování účtu, či školné v trzích :) - ale to není nezbytné)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jakubpolo:

Libri to napsal velice dobře a jen bych se opakoval. Kurzy od financnika mi daly taky opravdu hodně, nevím, jak bych na tom bez nich byl. Vím ale, že to není zrovna levná záležitost, kor pro studenta, takže pokud na to máš finanční prostředky, tak bych ti je doporučil. Výhoda v kurzech je, že ti Petr s Tomášem podají ty informace tak, jak je to nejefektivnější a hlavně není nad to vidět jak k tradingu přistupují oni a jejich naunce. Pokud na to peníze nemáš, tak se svět taky nezboří, většina se dá nastudovat z knížek, ale není to tak přehledné a je to pomalejší.

Já bych ti osobně doporučil začít knížkou www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/jak-se-stat-intradennim-financnikem.html a není špatná na uplný začátek i www.financnik.cz/exe/psychologie-obchodovani/ - tam se dozvíš hodně o spojení psychologie s tradingem, jak je důležitá a máš tam zajímavá cvičení, jak základy backtestu (testovani patternu (formaci) na historických datech) tak i cvičení, která ti pomůžou určit cíle a jít za nimi a motivovat tě.

Jinak knížky o motivaci obecně se mi v tradingu vždycky hodí, protože pokud ti něco nejde tak, jak bys chtěl, tak ti ta knížka dost pomůže. Jsou to např autoři: Napoleon Hill, Rhonda Byrne

Je to jako se učit nějakému uplně novému řemeslu, se kterým jsme v životě nepřišli do styku a stejne tak, jako řemeslo se učí dlouhou dobu, tak i trading a je s tím třeba počítat už na začátku.

Takže přeji ti hodně vůle a vytrvalosti :)

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libri: Děkuji za odpověď. Snad mě současný elán a chuť vydrží. Pokud máte pro mě ještě jakékoliv jiné rady, sem s nimi!:-) Základní "filozofii" jsem se snad trochu přiblížil, teď potřebuji hlavně informace praktického rázu.

Levatio: Také děkuji. [bold]Jak se stát intradenním finančníkem [/bold] si klidně koupím, knihy jsou něco, za co mě nebolí utrácet. Mám tedy začít touto knihou? Nebo je to již pro čtenáře, kteří něco vědí a měl bych předtím nastudovat něco jiného? Dle obsahu totiž nepoznám, zda je to pro skutečné začátečníky nebo pro lidi, kteří již vědí o obchodování trochu něco více.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych si zas dovolil trochu oponovat, podle me se maximum informaci a maximalni efektivnost navzajem vylucuje. U maximalne efektivniho uceni by mel mit clovek nejaky [bold] cil [/bold], zkratka nehledat kvantum odpovedi, ktere nepotrebuje, ale male mnozstvi otazek a vedet na co se ptat. Za takovy zakladni kamen i konecnou stanici povazuju obchodni plan. Podrobny pruvodce pro predstavu co by mel obchodni plan obsahovat je napriklad zde www.trade2win.com/media/knowledge/tim-wilcox/T2W_Trading_Plan_Template_2005.pdf
Dalsi stranku kam bych poslal kazdeho zacatecnika je www.babypips.com/school/ kde se sice zameruji na forex, ale vetsina informaci prave smeruje k tvorbe obchodniho planu a je vyuzitelna pro jine trhy.
Pokud pochopite proc by ve vasem obchodovani mely byt konkretni body, muzete si informace ze zvolene oblasti dohledat a promyslet sam. O tradingu je sice spousta knih, bohuzel drtiva vetsina z nich neni ve forme ucebnice, takze svuj vzdelavaci proces si musite ridit sam.
Je sice pekne, ze vam knihy prinesou motivaci nebo vysvetli souvislosti mezi anonymnim alkoholikem a traderem :) Nicmene bych frustraci cekal spis az v pripade, ze si knihy od svetovych jmen tradingu prectece a zjistite, ze vasim vysledkum nepomohly a ze si dokonce leckde protireci. Zatimco kdyz uz budete mit pribliznou strukturu obchodniho planu, mel byste byt schopen nove informace kriticky posoudit.
A samozrejme, je treba si ze stranek brokeru stahnout demoplatformu, naucit se zadavat prikazy a zkouset si odpovedet co vlastne ruzne druhy analyz a indikatoru ukazuji. (s odpovedi "barvy a cary" se nejde spokojit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kingie:
jasně , že máš též pravdu, ale s tím plánem jsi o krok napřed. nejprve musíš mít aspoň tušení, co chceš plánovat, a pokud je jakubpolo "tabula rasa", musí nejdříve absorbovat sumu informací. ono to někdy připomíná začarovaný kruh.
je zbytečné učit se a poznávat "všechny" způsoby obchodování ale je potřeba zvolit si trh, timeframe a obchodní systém. ale abys toto mohl udělat, musíš vědět alespoň minimum o všech těchto věcech, jinak je tvá volba hodem mincí a ne racionální rozhodnutí. abys poznal jaké patterny vidíš a dokážeš exekuovat v živém trhu, musíš je nejprve hledat na statických grafech a otestovat si jejich historickou statistiku, pak zjistíš že v reálu to je jinak a jedeš znovu (zdálo by se to jako slepá ulička a ztráta času, ale bez toho se neposuneš dál). myslím si, že tak jako stavební technik nemusí pro svou praxi umět používat integrální počty statiky konstrukcí, chemické rovnice tuhnutí betonu, mongeovu projekci z deskriptívní geometrie ap., musí všechny tyto věci prohnat hlavou při studiu, protože bez nich nebude schopen dělat kvalifikovaná rozhodnutí. a to samé trader, při čtení všech možných i nemožných knih, videí na netu, kurzů ap. prožene hlavou kromě hutných myšlenek i spoustu balastu, ale každým článkem si rozšiřuje obzory. zprvu není schopen oddělit zrno od plev, ale postupem času sám pozná, co mu přináší užitek (ale bez prvotního hltání informací odkudkoli se nemá podle čeho kvalifikovaně orientovat). narážíš na eldera, ale i když si sám pro svůj styl z jeho knížek beru minimum, přesto ho musím doporučit alespoň k přečtení. myslím že každý začátečník by měl přečíst většinu zde doporučovaných knih a pak se podle svých priorit vrátit ke studiu těch, co ho zaujmou. supr je , když mezitím "utrpí" i reálné zkušenosti, pak se v knihách objevují nové souvislosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...