Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

to ZNK : Na přímé otázky vyhýbavé odpovědi? - i tyto Tvoje odpovědi mají pro mne vypovídací hodnotu, jinak nevím z čeho soudíš, že třeba já jsem český hejl, rejpal a "mistr" co sedí u piva a na všechno nadavá, překvapuje mě, že mé otázky na Tvůj věk či fantastický finanční úspěch považuješ za degradaci, špinění či výsměch.
Jinak na dotazy stran tradingu Ti rád odpovím a pokud mé odpovědi budou Ti přínosem budu tomu upřímně rád.

Přeji všem pěkné obchody. Jirka


"Je lépe zapálit svíci než proklínat houstnoucí tmu"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj tradeři,

jsem stále na začátku a chci nyní začít s backtestem. Mám možná stupidní dotaz, ale nějak se nemohu orientovat ve výběru trhu / komodity a kde mám přesně začít s backtestem a vůbec s učením čtení grafů. Co mám testovat, grafy trhu nebo grafy komodity a nebo obojí ?
Např. si zobrazím graf trhu e-mini Dow Jones a nebo kukuřice (www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/data-grafy-zdarma.html)... Pravděpodobně dobře nerozumím souvislosti...nebo nesouvislosti ? :)
Předem moc děkuji za pomoc !

Ládín

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ladin4: Ahoj Ládine, backtestuješ svůj alespoň jednoduchý obchodní systém (podmínky vstupu, výstupu z trhu, profit, ztrátu, atd.) pokud ti není jasný rozdíl mezi grafem ceny a grafem komodity, pak věz , že graf určité komodity zobrazuje její cenu na trhu, neboli je to zjednodušeně to samé. Jinak toto patří k elementárním základům komoditního obchodování, proto nejprve si pročti důkladně tady na finančníkovi kompletní komoditní manuál, aby ses v tom trochu zorientoval.
:) Zdravím Jirka

"Je lépe zapálit svíci než proklínat houstnoucí tmu"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZNK

Já se Vás zeptal na MM který se používá v pokeru , protože jste psal , že ho hrajete a že mu rozumíte a já napsal, že ho nehraju a že mu nerozumím... a Vaše odpověď zní: "Jestli Vas to zajima, prosim pouzijte vyhledavac", ach jo :-) no škoda, Já Vám chtěl poradit něco ohledně tradingu , ale takto bych Vám doporučil si vše vyhledat, nejlépe na Google... je toho všude napsáno spousty ..

ps: kdyby jsme všichni takto odpovídali na otázky tak server financnik.cz se může smrsknout na nadpis a pod tím odkaz na google vyhledávání :-) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

4 levatio: Dekuji za seznam literatury. Neco malo z toho uz mam precteno.

Ja jsem Te pochopil uz predtim :))) Ted jsi mne spis jeste vic motivoval byt v necem nadprumerny ;)
Vpohode az vydelam mega tak chci zkusit zacit obchodovat s castkou, kterou si muzu dovolit ztratit. A bud mne to chytne jako demo (mozna jeste vic) anebo od toho upustim. Resil bych to, kdybych napsal, ze prave vyjednavam milionovou pujcku na ukor svyho bytu a pak s tou castkou chci zacit obchodovat.


4 georgequaran:

Ja nevim proc jsi zacal resit vek? I kdybych ti napsal, ze jsem 13lety Severokorejec ze Zimbabwe, ktery je muslimskyho vyznani a od roku 2003 zije v CR, co to na tom zmeni? Jestli mas 5 min casu mrkni prosim na tohle video
www.ted.com/talks/lang/cze/adora_svitak.html snad Ti to otevre oci a zmeni tvoji zaujatost vuci jinym nazorum, ktere jsou podavane jakoukoliv formou (detinskou, intelektualni, plebejskou....)
Ja jsem Ti jasne odpovedel v predchozim prispevku pomoci dvou vet. Jelikoz nikdo pred tebou nereagoval na zmineneho rejpala a posmivacka a jedinej kdo se ozval byl Ty, tak asi prispevek nasel svyho adresata ;)

4 radusor: Omlouvam se.
Dva mensi zdroje na MM 1. pro poker: www.poker24.cz/strategie-a-tipy/222/money-management-aneb-pecujte-o-vase-penize

2. pro osobni: Nejbohatsi muz v Babylone - George Clason
Velice zajimava knizka, ktera pojednava o osobnich financich. Prectete ji za par hodin a stoji min nez bageta na benzince ;)

Jestli v uvedenych zdrojich nenajdete nic co by se dalo vyuzit v obchodovani. Tak prosim ignorujte moje pripevky.

ZHNK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
mám na Vás zkušenější dotaz ohledně marginu.

Např. Interactive Brookers má intradení margin pro e-mini Russel 2000 $3125. Když si založím účet o velikosti $5000. Při otevření pozice je 3125 brookerem zablokováno a mě zůstává pro aktuální obchod pouze $1875.

Takže mi z toho vychází, že například kdybych měl účet pouze $3200 a byl v v obchodě, který by šel proti mě o 8ticků, tak bych dostal margin call.

A s účtem pod 3125 bych nemohl v tomto trhu ani otevřít.


Je pravda co jsem zde napsal?

Děkuji, Chosenek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, MNovak.

Můj příklad byl pouze nástin situace. Rád bych začal obchodovat s takovým brookerem, který nabízí hlavně kvalitní služby. V tuto chvíli přemyšlím nad IB nebo TradeStation Securities.

Jinak jsem si dělal jenom průzkum trhu a potřeboval jsem si pár věci ujasnit, do live tradingu je ještě čas :)

I přesto děkuji za odpověd,
chosenek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...